Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

 1. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.294
  Пол:
  Женски
  Welcome home :wasntme:
   
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  Абе ламбурџини продава име. не квалитет. земи си сеат леон цел град тоа вози. Мислам ало...

  кога нешто не знаеш треба да прочиташ а не да водиш инат да мешаш животни баби жаби комшии и мајмуни само за да мислиш дека ќе испаднеш во право. Ама воопшто не ме изненадува веќе тоа.
  Добра ноќ.
   
  На Dust, crimson и Helejna им се допаѓа ова.
 3. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  А не може сега едно чорапче а догодина друго како што се јаки Зара и секоја година вадат се нешто ново нема да се уклапаат чорап од колекција есен/зима18 и есен/зима19та. Ќе се вадат конци,нема да го личи различна боја,различен квалитет,ќе мора да се трча на пазар да се купи за да се спарат:rofl:
  Дај ти се молам како вака мора наеднаш 2у едно,па Зара ти е врхунски квалитет кој е тој таму си Шанел некој си умислен муж8)

  Нешто те навреди во објаснувањево кон дечково??
  Ај чил,навистина добра ноќ.
   
  Последна измена од модератор: 5 ноември 2018
  На DAngel и LiliBoz им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  не . Само во ист пост го ставив тоа што се однесуваше за него. убаво му објасни ти. Ама што да очекуваме од тип кој сака пандора алка..
   
  На Helejna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Polyina

  Polyina Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Victoria secret -чанта за на плажа,2-3 рала купачи дводелни,несесери,парфеми/спрејови,спортски градник и еден чипкаст
  Ralph Lauren -џемпер и 2-3 маици со куси ракави
  Armani exchange- кожна јакна
  KK kollection -паричник
  Calvin Klein-фустан(не го носам повеќе),парфем

  Reb'l Fleur пафрем
  Britney Spears парфем curious
  Christian Dior парфем
  Nine West чанта
  Спортска облека од new balance,puma,nike...
  За среднобуџетните брендови како Зара,Манго,H&M... ми е цела гардероба
   
  На M-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Е ако де нека сака барем знае кога ќе порасне што сака да биде-носач на Пандора алка;)
  Затоа и те прашав што те дирна толку,баш му објаснував да не блуе за Шанел кога не ни пипнал какви се тие парчиња гардероба.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  5.261
  Пол:
  Женски
  Зара, Манго, Бершка, Њу Јоркер, Гесс, пола облека ми е од овие брендови не се којзнае шо брендовите имам Луис Вуитон ташна поклон ми е од Америка, иначе читам коментари Зара ја споредувате со Шанел хаха па тоа е смешно имате ли фатено Шанел во рака парче облека да видите како е изработено со какви конци со какви машини, Зара на пример во поразвиените земји носат исто како тука од обичен бутик блузиче од 200 денари.
   
  На LiliBoz и Cricket им се допаѓа ова.
 8. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Има во Софија продавница Шанел. Сум влегувал таму. Лошо е што ја потценуваш Зара.
   
 9. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  5.261
  Пол:
  Женски
  Јас имам облека од Зара да допаѓа ми се , квалитет ама смешно е да се споредува со прочуени светски брендови како Шанел. минималците во европските држави купуваат Зара, Манго што во Македонија се умислуваат божем носат Гучи или Шанел. Шанел, Гучи тие брендови се само за класа луѓе неможе секој да ги носе и да ги искомбинира.
   
  На Girly90 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Не значи дека ако цената на облеката им е подобра и подобар бренд се. И Епл се со најскапи телефони и се највреден бренд во светот, па пак Хуавеи и Самсунг се подобри.
   
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  5.261
  Пол:
  Женски
  Нема врска цената игра голема улога хуавеи купи телефон стар и сега најновиот дури е поскап и од Ајфон.
   
 12. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.282
  Пол:
  Женски
  Па богами и нема некоја разлика во фустанче со змиски принт од Зара и еден обичен фустан од Шанел. Тоа ти е сВе исто. Само што кога ќе се свртиш лево/десно околу тебе, ќе видиш уште 10 девојки во змиско како тебе..
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.081
  Пол:
  Женски
  @M-14 Ме разочара. Мислев дека си оние кои ја сакаат модата и се разбираат од истата, ама со вакви мислења добивам друг впечаток.
  Кај нас Манго и Зара се ставени на пиедестал зашто немаме други за споредба
  Ова ме потсеќа на еден коментар на Мелита наша кога збореше дека Диор, Шанел и останати СВЕТСКИ модни куќи купувале облека од Кина и само ставале нивни етикети.
  Мислам земи убиј се со вакво размислување

  Еве некои од мои омилени брендови низ Европа кои вредат за сите пари.
  Во споредба со нив Зара е ниско буџетен бренд

  https://www.madeleine.co.uk/ Каде само една обична кошула е најмалку 130 евра

  https://www.reiss.com/eu/ Совршенство од облека!

  https://mac-jeans.com/de-en/women/new/?p=1

  https://www.jaeger.co.uk/

  И уште многу други. Ама кај нас стандардот е таков што Зара центарот на добрата облека
  Yeah, right :rofl:
   
  Последна измена: 1 ноември 2018
  На Annath, DAngel и LiliBoz им се допаѓа ова.
 14. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  С
  Секој со своето мислење. Јас си останувам на тоа што сум го кажал претходно.
   
 15. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  2.793
  Пол:
  Женски
  Не гледам на брендирани работи многу , ама имам неколку :
  поло џемпер и маичка
  томи хилфигер фармерки
  чанта guess
  и нараквица на картиер лав , таа ми е поклон.
   
 16. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.155
  Пол:
  Женски
  Смешки :D:D
  Апсолутно непознавање на мода
   
  На Annath, dayla и Feminka22 им се допаѓа ова.
 17. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  26.105
  Добро ај не се лупајте и вие, 80 посто од цената на парче од некој познат бренд е баш тоа, името на брендот.

  Освен кај парчиња со кожа, свила, кашмир...

  Видете и тие кај шијат, па после зборете. Уствари видете и кои фирми шијат у Мк, каде жените работат за минималец...
   
  На Kitten, LollySky, blackwave и 3 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.767
  Допаѓања:
  163.848
  Док Мартенс едни чевли и Пеко чизми.. се рачуна Пеко, или не се доволно фенси-шменси. :D
  Не купувам брендирани, не ми значи ништо. Освен за обувки ептен пазам, оти имам мака со кичмата.
   
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.480
  Пол:
  Женски
  На жалост во мојот плакар веќе се е демодирано наместо брендирано, се е излитено..стандард, јбг...останаа само едни секси гаќи од Лиска кои ич не ги сакам оти се како од завеса направени...ете тоа, ако Лиска е бренд.:?:
   
 20. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Сериозно Зара ја споредувате со Шанел? Да беше некој друг многу ПО бренд во ред, ама Зара?
  Ако не се лажам Зара,Бершка,Страдивариус се шпански брендови дел од групацијата Ингрид наменети за ниската класа во европските земји (ако влеземе у ЕУ нема ни да ги носиме пошо ќе не гледаат со потсмев :) )
  точно е дека цена не секогаш е иста со квалитет ама тоа важи за нешто што е приближно исто а не да купиш 5000ден крзнен капут од Зара и да речеш што ќе купувам 10000еур (карикирам) крзнен капут од Шанел кога и двата се црни и исто греат:fubar: