Форумџика на годината 2020

Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

 1. MonMon

  MonMon Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Епа вака.. само да ви кажам дека во МК во конфекциите се шие за Karl Lagerfeld, Versace тн. немојте да мислете дека се некој посебни материјали или машини или па на рака да ги шијат, мало морген. Ако имаш стил ќе знаеш да се облечеш и од Зара и од Бершка и ќе изгледа тоа баш скапо. Лично имам ташни од Pinko, Michael Kors, Guess.. и друга брендирана облека, имам и ефтини работи кои се со поголем квалитет од поскапите.:$;)
   
  На Animali и mssuniquee им се допаѓа ова.
 2. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.153
  Пол:
  Женски
  Има разлика и тоа огромна. Кој купува знае.
   
  На Animali и Shery им се допаѓа ова.
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.623
  Допаѓања:
  39.565
  Пол:
  Женски
  Немам ниту едно, и буквално сеедно ми е.
  Мислам дека никогаш не би ни купила.
   
  На Belgin1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.882
  Допаѓања:
  29.111
  Пол:
  Женски
  Dosega imam tasna Guess, patiki Guess, obetki Michael Kors , Polo maicka, Versace i Gucci parfem :) Tolku pamtam :) Bershka Zara H&M niv ne gi racuvam za nekoi brendovi
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shugarspice

  Shugarspice Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  642
  Пол:
  Женски
  Od brendirano jas imam Furla metropolis tasna,Versace zdolniste,Giuseppe Zanotti sandali,Guess pantaloni,Karl Lagerfeld mini tasna.No sekako,vazi ona pravilo ako imas vkus i znaes kako da iskombinirash mozes da izgledash svetski i vo obicni parcinja
   
  На MissAlena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Од некои прескапи брендови немам.
  Доминираат кај мене Зара,Манго,Бершка,Страдивариус, Пул анд Беар и Адидас.
  Не сум залетана по Гес,Гучи и такви работи.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.249
  Пол:
  Женски
  За елечето имам пишано. Имам и зимски чизми Адидас.
   
 8. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.153
  Пол:
  Женски
  Кога се мисли брендирано не се мисли на зара,бершка и остали.. туку на High end продавници
  темава е полна со оф топици
  инаку, поголем дел од облеката ми е бренд, ако почнам да набројувам нема крај да има..
  од поомилените издвојувам:
  LV Neverfull MM
  Valentino Rockstud балетанки
  Dior So real наочари за сонце
  Аrmani часовник
  Мulberry Leighton ташна
  Acne studios јакна
  Givency Antigona ташна
  Ted Baker патики
  Stuart Weitzman чизми
  Hermes марама
  и мноогу мноогу други ама во наредна прилика
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.143
  Допаѓања:
  155.397
  Од Бит пазар имам џемпер. 300 денари го зедов и го носам, еве веќе 4та година.
  Брендиран е.
   
  На simply-red, busybee, Maja333 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. anelchylola

  anelchylola Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Guess tashni, Emporio Armani casovnik, Liu Jo patiki, Timberland cizmi. Da mozam cela bi bila vo Chanel, Dior, Prada, Gucci, LV :|
   
 11. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.016
  Допаѓања:
  55.652
  Немам.
  Zara, Bershka, Adidas, Nike итн. не ги вбројувам тука.
   
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  1.554
  Пол:
  Женски
  Немам брендирано парче облека :?:.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.776
  Допаѓања:
  114.632
  Пол:
  Женски
  Немам.
  Искрено би купила некогаш.
   
 14. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  9.631
  Пол:
  Женски
  Ако збориме за high end брендови, немам, ама би купила затоа што разликата во квалитетот на бренд кој вложува многу во производството и на брендовите што произведуваат масовно(зара и сл.) во рурални средини е неспоредлив.И македонско производство е подобро од овие вториве.
  Има разлика и од бренд до бренд, гучи или фенди на пример ми се симбол на штотуку збогатените кои сакаат на сите да им покажат дека купиле брендирана облека, без разлика дали е грда или не.
   
  Последна измена: 11 јануари 2021
 15. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  17.175
  Многу брендирана облека во ормар е показател за расипништво.
  Трошење пари, пропратено со билдање его за валидација од другите колку сме успешни.

  Леб нема да јадеме ама cavali и gucci ќе бидат сервирани на дневно мени. God bless Western trends. :makeup:
   
  Последна измена: 11 јануари 2021
  На Guns N` Roses, Ugly Duckling, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  18.756
  Пол:
  Женски
  Имам облека и ташни Guess, и некои ствари од Tommy, Replay, Levi's, Steve Madden.. Гучи такви ствари немам и не ни сакам да имам.
  @Nigredo Odor каква глупост.
   
  На Angie1432 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  10.898
  Пол:
  Женски
  Порано кога ќе купував нешто доволно беше да се бендисам како ми стои,не ми беше битно дали е скапо, ефтино, квалитетно или не..и така само трупав алишта и ствари кои после две перења беа за во канта..и на крај ниту пари ниту гардероба, се купувај и се нема. Затоа почнав да гледам да биде и квалитетно, и да го платам повеќе знам ќе ми трае со години..имам и брендирани работи и поефтини..секогаш комбинирам така, не ми значи да сум од глава до пети во некој бренд..