Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

 1. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.512
  Допаѓања:
  7.962
  Пол:
  Женски
  Јас да си кажам искрено, ни од Манго и Зара немам, не па Диор, Гучи и компанија. :rofl: Абе кога ќе видам ценине во Манго 5000 за едно џемперче одма знам дека нема да ми стои. :D Единствено ако ептен многу ми се свиѓа би дала толку пари, или ако имам толку пари да не знам кај да ги трошам.Во плакаров единствено од што може да се нарече марка ми се наоѓа Калиопе, Теранова, Најк и саат од Касио кој ми е поклон.
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Точно дека темата е брендирано парче во вашиот плакар, а девојката која се испофали дека дала 700 евра за фустан за полуматруа воопшто и не и е брендирано затоа што купила материјал и го шиела, кој бренд е тоа? На шивачката или на производителот на материјалот? Од такви постови губи смисла темава, кој има нека си пише, не е работата дека се љубомори на вирутелни членови, секој може да пише што сака во темава и никој нема да знае дали е тоа вистина или не, нема сигурно да одите и да му ѕирнете на некој во плакар дали лаже или не, не е ни битно тоа. Темата е да се сподели доколку имате нешто, може и слика да се прикачи зошто да не, ама такви глупи муабети ко јас имам брендирано парче од 700 евра, а што бренд е нема врска, битно шивачка и го шиела, а метеријалот бил многу скап, па тоа не е бренд бе девојче! :D
  Кој има да си дозволи баш убаво, што има сеа тука да расправаме од кај нашле пари нејзините за да и дадат, од кај знаете со што се занимаваат, не е тоа битно во темава!
   
  На feminium, tinkerbelll, fighter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  7.877
  Пол:
  Женски
  Ако не сте од типот на богаташи тогаш слободно човек може да ја помине темава со „наведната“ глава бидејќи гледам тука има многу мамини и татини мази и разлигавени богаташки кои индиректно не потценуваат.Темава е мега-фалбаџиска и не сакам понатаму да продолжувам бидејќи знам дека сите ке ме нападнете. |(

  Да не бидам офф-топик: Немам речиси ништо брендирано во мојот плакар,ама многу ми е и гајле.Брендирано не значи квалитетно,туку значи само популарно,а ја не мислам да се лигавам и фалам со некои брендирани парчиња само за да ме сакаат и да ми љубоморат.
   
  На Cheryll, fighter и D-a-n-i им се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Ами добро де, никој не ја навредува, туку едноставно реално кажуваме кога самата таа вели дека нема 500 евра за телефон, a едно е да сакаш, друго е да можеш. И зборувавме за Ели Сааб де, не за евтинија од 700 евра ;) .
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  Со оглед на тоа дека многумина се изјаснија дека Бершка, Манго, Зара и не се некои брендови, тоа значи дека јас немам ниту едно бреднирано парче во мојот плакар. :)
  Освен, ако се вбројуваат Адидас и Најк патики. Само тоа поседувам од познатите брендови :wasntme:
   
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  На почетната страна убаво девојката кажува за какви брендови е темата :)
   
 7. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  758
  Ова како јас да сум го пишувала. Инаку со нашиов македонски стандард тешко такви брендови... некој ни за леб нема.
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Па што си дошла да коментираш во темава тогаш? За да кажеш дека ако некој поседува брендирано парче е размазена татина лиготешница што дошла да се фали на фалбаџиска тема?
  Ако имаш ок ако немаш пак ок што одма вреѓате,и од тема за мода ќе се испокарате бог да чува :x
  Сакаш да кажеш дека тој што си купил некое брендирано парче дошол да се пофали за да го сакаат и љубоморат? Ужас.
  Срам да ви е и на вакви како тебе и на оние со ''Хермесите'' ташни од баба им,да не се знаело на една тема како луѓе да коментираат,или се лаже или се плука.
   
  На joy1, soffce, fighter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  Ray Ban и Chanel очила за сонце и 2 Dior ташни.. 8)
   
 10. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  475
  Келвин Клајн часовник и Мајкл Корс ташна :)
   
 11. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  16.134
  Пол:
  Женски
  Ray Ban очила за сонце, Ck и Tissot часовници и ташна Moschino :)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  Паааа имам Абибас тренерки долни, Адибас исто тренерки долни, нешто чарапа ова-она...и то. :^) :rofl:

  Се заебавам бе :D
  Од брендирано немам ништо, освен тренерки и патики(ако го сметате за бренд Најк и Рибок). Е сега, имам поскапи парчиња, било да се чевли, чизми или палто, имам и фустан, ама се тоа од нашите балкански брендови, а сум ги купила зашто се квалитетни, а не заради името. И искрено, ниедни Лобутинки мене нема да ми ги заменат кожните чизми од Баргала кои буквални ги топам во кал 3-4 години и се како нови :D Секој со маките :D
   
  На Carissa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Bershka маички, Аdidas тренерки, Runners старки,лининг патики :)
   
 14. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Converse патичиња и за други работи не ми текнува во моментов :D
   
 15. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  5.413
  Пол:
  Женски
  Алкот хеланки, Адидас тренерки, Алкот палто, Зара маичка, Адидас патики, Најк чорапки, Лининг чорапки, H&M кошулка. Мош има и друго, ама не сум видела во плакар. :?:
   
 16. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  8.062
  Пол:
  Женски
  Теранова маички, Најк и Адидас патики, и Најк тренерки. :)
   
 17. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  1. теранова - 5-6 маички
  2. алкот - палто и 2 маички
  3. прада -ташна( за преку рамо )
  4. ботичели- чизми и два пара патики
  5. булдужер - чизми
  6. зара - маички,панталони и сандали
  7. бершка - маички ,панталони,балетанки,тексас палто ,кошулки
  8. H&M - еспадрилки(како патички нешто) , фармерки , блузи,кошулки
  9.деним (501 ) - 4 пара фармерки, а обичен деним имам 2 пара
  10.роберто кавали - мантилче
  11.сфера - маици, панталони,кошулки
  12. најк -патики ,тренерки ,дуксер, хеланки
  13. адидас- патики и тренерки
  14. слазенгер -патики
  15.хумел- тренерки
  16. конверс - кратки и високи
   
 18. cheeky.cow-12

  cheeky.cow-12 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
  Bershka кошулка, H&M фустанче и џемперче, Zara фустанче, Terranova 2-3 маички, Adidas патики, Reebok патики и друго не ми текнува моментално :)
   
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.875
  Допаѓања:
  259.174
  Пол:
  Женски
  што бренд ке беше теранова? :)
   
 20. cheeky.cow-12

  cheeky.cow-12 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
  Па и јас тоа помислив :) дури и за бершка и зара,ама глеам ги пишувале пред мене.... :)