1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Имa рaзликa oд бренд дo бренд. И Adidas е бренд, и Balmain е бренд, сaмo штo не се ист тип и ист левел, нo пo сaмиoт нaслoв и некoј дa пише декa имa oбичнa мaичкa oд H&M не е пoгрешнo. Дa не филoзoфирaм мнoгу, oд пoскaпи пaрчињa имaм еден Casio чaсoвинк кaкo пoдaрoк oд мaјкa ми зa пoлумaтурa.
     
    На kikkki и Feminka22 им се допаѓа ова.
  2. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Имам неколку маички од H&M и едно џемперче од Манго.
     
  3. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Па да ти кажам право сега се замислив. H&M имаат соработки со Balmain, имаат и Exclusive парчиња од 200/300€. А мене 90% од моменталната гардероба ми е H&M. Значи сета гардероба ми е брендирана, само што немам од тие ексклузив парчињата, ниту пак Balmain. Џабе се израдував:wasntme:
     
    На Dadusicka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  4. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Една Ралф Лорен и две Келвин Клајн блузи. На попуст беа во Италија. :D
     
    На Feminka22 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  5. bliznaci05

    bliznaci05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Моментално том хилфигер чизми, келвин клајн чизми, исто патики келвин крајн и лакоста, мајкл корс салонки. Ташни: валентино, 3 од гесс, армани,новчаник армани. Фармерки: 3 пара гесс, кевин клајн, есприт. Блузи мајци: околу 20 можда и повеке гесс, келвин клајн, есприт. Фустан гесс и сукња гесс. Луда сум по оригинали
     
  6. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Џемпер Ралф Лорен,палто превртена кожа Армани,новчаник Kim Kardashian,несесери Victoria's secret ова се моментално што ги носам за оваа сезона,а од нискобуџетните брендови имам скоро се
     
  7. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.569
    Јас од брендирана облека имам од Guess блуза, guess новчаник, блуза поло, најк јакна и викторија сикрет ташна.
     
  8. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Имам часовник Michael Kors кој ми е подарок.
    Две кошулки H&M исто така подарок.
    Ако не ги сметаме Адидас, Најк, Бершка и останатите.
    Инаку не си дозволувам да плаќам астрономски суми за едно парче облека. За тие пари ќе си купам еден куп други работи. Не ми е важно дали е брендирано или не, битно е да ми стои убаво и да ми се допаѓа.
    Можеби да живеам во странство ќе се опуштам малце повеќе, но за нашиот стандард малце потешко.
     
  9. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Имам чевли и ташна од Зара.:mm:
    :D
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Само едно елече од Н&М.
     
  11. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Police рамки за диоптерски очила.,2 зара чанти.
     
  12. Nikolovska28

    Nikolovska28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1.433
    Пол:
    Женски
    Michael Kors чанта и часовник, Tiffany парфем, два долги фустни еден Christian Berg а другиот Ralph Lauren.
    H&M, Zara со нив плакарот ми е преполн. Не ми е многу битно дали е бренд или не е искрено, ама сакам понекогаш да си се почастам :$. Фустаните два си ги купив за матура а чантата часовникот и парфемот ми се за подарок. Имам и неколку пара Tommy Hilfinger сандали :D
     
  13. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    За часовници не жалам пари и имам неколку од Есприт, Фестина и Скаген. Животна желба ми е да имам Ролекс :angel:
    Наочари за сонце исто. 3 ама вредни за сите пари
    А за облеката, со тек на време се научив да инвестирам во timeless парчиња кои ми траат со години.
    Имам кошулки од s.oliver, MIss Selfridge, Massimo Duti, панталони и капут од Whistles.Овие ми се особено драги.
    А од Зара и Манго да не набројувам.
    Има разлика од бренд до бренд, ама има и разлика во квалитет
    И Бершка е бренд и Max&Co е бренд. Ама разлика до небо и назад
     
  14. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.434
    Допаѓања:
    65.476
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната со брендови ама 90% од облеката и обувките ми се бренд. Овде има огромни попусти и ако ги пратиш можеш да купиш и до 80% намаление, па и повеќе. Посебно во аутлети, Marshall's, Burlington и сличните на нив.
    Е сега, нормално некои high-end брендови колку и да имаат попуст пак се скапи. :wasntme:
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Чизми Адидас.
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Kamo fustanot od 700 evra? Godini pominaa slika ne vidovme, moze i se omazi devojceto pa da vidime slika i od vencanicata :D

    Tuku, nemam jas, veren fan sum na konvers dlaboki patiki i imam i sum imala niz zivotov neznam kolku para.
    A imav ednas pred 5 godini smesna slucka edna. Rabotev vo cvekjara tamu vo Veles, i ide eden Rom, mi prodava parfem. Toa bese vo period koga parfimerijata "kosmo" vo Veles se zatvarase, i izgleda romov go imase drpnato parfemot, ide i mi go nudi za 4000 denari. Mu vikam, begaj be tamu, jas za 5000 denari rabotam ti mene parfem mi prodavas za 4000 haha. Ama on uporen da mi go prodade, a jas sirotata edvaj 500tki vrtkav vo dzebot i gi razvlekuvav da imam do krajot na mesecot kombe da si plakjam prevoz do doma po 25 denara i gevrek da jadam sekoj den i vo srekjnite denovi i jogurt uz gevrekot, se zapna i se zapna, go spusti parfemot za 300 denara, dobiv Gucci Flora 100 ml original za 300 denara i mi poabara edna ruza da go castam da ja dadel na zena mu :D Go kupiv oti vise sram mi padna da me moli mu vikam odi be prodaj go negde po kaficite kje go prodades za poskapi pari so si se zapnal mene da mi go prodades voda u ocite nemam :D
    Parfemov bese stvarno son, uste mectaam za nego, so denovi traese. Mislam oti i posle perenjeto uste mirisase :D
     
    На kikkki и Zaljubena26 им се допаѓа ова.
  17. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Burberry(палто), Guess( чанта,наочари,блуза), Armani (чанта), Doca (чанта и чизми), Victoria’s Secret (2 чанти)
     
  18. kejtmoss

    kejtmoss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2018
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Трошам многу пари по брендирана облека, козметика и сл.
    Во мојот плакар има Zara, Mango, Massimo Dutti, Pepe Jeans, Guess, Max Mara, Tommy Hilfiger, Liu Jo, Pinko.
    А од 10те најскапи брендови на светот имам само Ralph Lauren облека, фустанчиња кошулки и чизми, и Dior козметика и парфеми.
     
  19. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Guess маички и чанта, Victoria's Secret чанта и гаки.
    Sheri Hill ако се рачуна 2 фустанчиња.
    И друго обично ми е се од Zara, H&M, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius, Tally WeiJL и Terranova.
    Versace парфем и се разбира парфем Roberto Cavalli.
    Патики adidas, чизми и штикли Mango.
    И козметика на L'Oreal.
     
  20. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Повеќето од гардеробата ми е брендирана. Преферирам да биде некој бред. Не купувам облека од пазари илј од мали непознати продавнички. Не штедам на облека. Би платил и повеќе но да е добра.