Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

 1. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.085
  Допаѓања:
  38.197
  Имa рaзликa oд бренд дo бренд. И Adidas е бренд, и Balmain е бренд, сaмo штo не се ист тип и ист левел, нo пo сaмиoт нaслoв и некoј дa пише декa имa oбичнa мaичкa oд H&M не е пoгрешнo. Дa не филoзoфирaм мнoгу, oд пoскaпи пaрчињa имaм еден Casio чaсoвинк кaкo пoдaрoк oд мaјкa ми зa пoлумaтурa.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  39.166
  Пол:
  Женски
  Имам неколку маички од H&M и едно џемперче од Манго.
   
 3. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.197
  Па да ти кажам право сега се замислив. H&M имаат соработки со Balmain, имаат и Exclusive парчиња од 200/300€. А мене 90% од моменталната гардероба ми е H&M. Значи сета гардероба ми е брендирана, само што немам од тие ексклузив парчињата, ниту пак Balmain. Џабе се израдував:wasntme:
   
  На Dadusicka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  25.925
  Пол:
  Женски
  Една Ралф Лорен и две Келвин Клајн блузи. На попуст беа во Италија. :D
   
  На Feminka22 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. bliznaci05

  bliznaci05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Моментално том хилфигер чизми, келвин клајн чизми, исто патики келвин крајн и лакоста, мајкл корс салонки. Ташни: валентино, 3 од гесс, армани,новчаник армани. Фармерки: 3 пара гесс, кевин клајн, есприт. Блузи мајци: околу 20 можда и повеке гесс, келвин клајн, есприт. Фустан гесс и сукња гесс. Луда сум по оригинали
   
 6. AliciaSilver

  AliciaSilver Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2017
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Џемпер Ралф Лорен,палто превртена кожа Армани,новчаник Kim Kardashian,несесери Victoria's secret ова се моментално што ги носам за оваа сезона,а од нискобуџетните брендови имам скоро се
   
 7. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  2.216
  Јас од брендирана облека имам од Guess блуза, guess новчаник, блуза поло, најк јакна и викторија сикрет ташна.
   
 8. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  Имам часовник Michael Kors кој ми е подарок.
  Две кошулки H&M исто така подарок.
  Ако не ги сметаме Адидас, Најк, Бершка и останатите.
  Инаку не си дозволувам да плаќам астрономски суми за едно парче облека. За тие пари ќе си купам еден куп други работи. Не ми е важно дали е брендирано или не, битно е да ми стои убаво и да ми се допаѓа.
  Можеби да живеам во странство ќе се опуштам малце повеќе, но за нашиот стандард малце потешко.
   
 9. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Имам чевли и ташна од Зара.:mm:
  :D
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Само едно елече од Н&М.
   
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Police рамки за диоптерски очила.,2 зара чанти.
   
 12. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.432
  Пол:
  Женски
  Michael Kors чанта и часовник, Tiffany парфем, два долги фустни еден Christian Berg а другиот Ralph Lauren.
  H&M, Zara со нив плакарот ми е преполн. Не ми е многу битно дали е бренд или не е искрено, ама сакам понекогаш да си се почастам :$. Фустаните два си ги купив за матура а чантата часовникот и парфемот ми се за подарок. Имам и неколку пара Tommy Hilfinger сандали :D
   
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.081
  Пол:
  Женски
  За часовници не жалам пари и имам неколку од Есприт, Фестина и Скаген. Животна желба ми е да имам Ролекс :angel:
  Наочари за сонце исто. 3 ама вредни за сите пари
  А за облеката, со тек на време се научив да инвестирам во timeless парчиња кои ми траат со години.
  Имам кошулки од s.oliver, MIss Selfridge, Massimo Duti, панталони и капут од Whistles.Овие ми се особено драги.
  А од Зара и Манго да не набројувам.
  Има разлика од бренд до бренд, ама има и разлика во квалитет
  И Бершка е бренд и Max&Co е бренд. Ама разлика до небо и назад
   
 14. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.080
  Допаѓања:
  58.036
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната со брендови ама 90% од облеката и обувките ми се бренд. Овде има огромни попусти и ако ги пратиш можеш да купиш и до 80% намаление, па и повеќе. Посебно во аутлети, Marshall's, Burlington и сличните на нив.
  Е сега, нормално некои high-end брендови колку и да имаат попуст пак се скапи. :wasntme:
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Чизми Адидас.
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Kamo fustanot od 700 evra? Godini pominaa slika ne vidovme, moze i se omazi devojceto pa da vidime slika i od vencanicata :D

  Tuku, nemam jas, veren fan sum na konvers dlaboki patiki i imam i sum imala niz zivotov neznam kolku para.
  A imav ednas pred 5 godini smesna slucka edna. Rabotev vo cvekjara tamu vo Veles, i ide eden Rom, mi prodava parfem. Toa bese vo period koga parfimerijata "kosmo" vo Veles se zatvarase, i izgleda romov go imase drpnato parfemot, ide i mi go nudi za 4000 denari. Mu vikam, begaj be tamu, jas za 5000 denari rabotam ti mene parfem mi prodavas za 4000 haha. Ama on uporen da mi go prodade, a jas sirotata edvaj 500tki vrtkav vo dzebot i gi razvlekuvav da imam do krajot na mesecot kombe da si plakjam prevoz do doma po 25 denara i gevrek da jadam sekoj den i vo srekjnite denovi i jogurt uz gevrekot, se zapna i se zapna, go spusti parfemot za 300 denara, dobiv Gucci Flora 100 ml original za 300 denara i mi poabara edna ruza da go castam da ja dadel na zena mu :D Go kupiv oti vise sram mi padna da me moli mu vikam odi be prodaj go negde po kaficite kje go prodades za poskapi pari so si se zapnal mene da mi go prodades voda u ocite nemam :D
  Parfemov bese stvarno son, uste mectaam za nego, so denovi traese. Mislam oti i posle perenjeto uste mirisase :D
   
  На Zaljubena26 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  6.634
  Burberry(палто), Guess( чанта,наочари,блуза), Armani (чанта), Doca (чанта и чизми), Victoria’s Secret (2 чанти)
   
 18. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Трошам многу пари по брендирана облека, козметика и сл.
  Во мојот плакар има Zara, Mango, Massimo Dutti, Pepe Jeans, Guess, Max Mara, Tommy Hilfiger, Liu Jo, Pinko.
  А од 10те најскапи брендови на светот имам само Ralph Lauren облека, фустанчиња кошулки и чизми, и Dior козметика и парфеми.
   
 19. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  1.003
  Пол:
  Женски
  Guess маички и чанта, Victoria's Secret чанта и гаки.
  Sheri Hill ако се рачуна 2 фустанчиња.
  И друго обично ми е се од Zara, H&M, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius, Tally WeiJL и Terranova.
  Versace парфем и се разбира парфем Roberto Cavalli.
  Патики adidas, чизми и штикли Mango.
  И козметика на L'Oreal.
   
 20. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Повеќето од гардеробата ми е брендирана. Преферирам да биде некој бред. Не купувам облека од пазари илј од мали непознати продавнички. Не штедам на облека. Би платил и повеќе но да е добра.