Брендирано парче во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од tinkerbelll, 13 ноември 2013.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  не треси глупости еден фустан на шанел е колку 50 на Зара. Го претера сега.
   
  На Helejna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Убаво ме насмеа сега. Зара се прави во многу земји во светот. И да, и во некои од тие што ги спомна заради поефтината работна рака. Но да кажеш дека Зара и брендовите што се под неа се лоши или гадни, девојко, некој што се разбира, ќе ти се изнасмее во фаца.

  Деца работат и за Епл, а Епл е највредниот, т.е. најбогатиот бренд во светот. Епл се склопува во Кина на часови за ОТП.

  Немој да те гнаси тоа што ако се изработува во Бангладеш или Кина, е лош бренд. Тоа го прават скоро сите јаки фирми во светот, а не само Зара.
  А за квалитетот нема што да зборуваме.
   
 3. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Ама и во цена нема споредба:cash:
  Такво нешто не сум начекала досега,само шминки Шанел носам за друго ќе почекам некоја да си објави на продажба од нив.
   
 4. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Шанел го плаќаш повеќе брендот отколку материјалот на фустанот.
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  у живот кога ќе видиш некад што е шанел ќе правиме муабет.
  зара била подобра. господ да те поживее (facepalm)
   
  На Annath, Dust, NarCis@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  3.903
  Која лага Белград не во ЕУ (што значи никој не ги проверува детално продавниците) а во Софија пола од гардеробата е аутлет, отпадот од ЕУ.
  Ако знаеш да разликуваш квалитет и на пазар ќе си најдеш.
  А патем Хилфингер во Америка на попуст е 4$ џемпер а чувството при шопиг е бетер од пазар.
  Шанел од 50е немам купено ама Долче фустан од 79еур од аутлет имам ;).
   
  На Dust, NarCis@, Helejna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Можда има Шанел за поскромни,така и Гап правеше со линија облека за широка употреба и поефтинка кога баба Мадона им беше заштитно лице.
   
 8. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  ТИ може за Софија продавница за облека во Шутка мислиш?
  Бидејќи и таму има таква.

  Софија за Скопје за облека е како Порше за Лада Нива.

  Шанел е само добар мејкап бренд.
   
  Последна измена од модератор: 5 ноември 2018
 9. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  4долари да за време на тепачките за Black Friday,така да на пазар е побезбедно и побезболно чувството тука можеш ем натепан да си излезеш ем со празни раце.
   
  Последна измена: 1 ноември 2018
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  Па од луѓе што се разбираат ми е научено де, од модни креатори кои се борат против таканаречената "fast fashion", а не од припич кои мислат дека купиле чорап од зара и го фатиле господ за муда.
  Смешен си ти.
  Кој произведуваше облека во фабриката во Бангладеш кај што загинаа 800 луѓе, знаеш?
  И зара, и манго, и бенетон. и H&M
   
  На crimson, NarCis@, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  Абе доста тресеш зелени бе. шанел е историја. традиција. немало з од зара кога шанел биле на врвот.
  дај престани не се брукај повеќе. отвори читај гуглај кога не знаеш. не треси на памет.
   
  На Macito007, sparklie, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Ух сега Коко Шанел се превртува во гроб.
  Пази вечерва да не те опседне нејзиниот дух,што ја спомна класа дама.
  images.jpg
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Додека убиваат животни за да прават облека, никогаш нема да се добар бренд за облека. Убаво ќе биде да си останат со мејкапот, како и што си почнаа.
   
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.412
  Пол:
  Женски
  аа сеа на животни ја сврте твојата неинформираност. Ти со чизмите тимберленд ...или не беа тие кожни а? уживај не ме цитирај си кажа што е за тебе бренд. сфатив.
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  А кој произведуваше облека од животни, м?

  Кој спомна за кожни чизми?
  Реков само чизми, но тоа не мора да значи дека сум зборел или мислел на кожни.

  Терај си ти и останатите со мислата дека Шанел е подобар бренд од Зара.
  Нема повеќе што да комуницираме на таа тема.
   
  Последна измена од модератор: 5 ноември 2018
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  Кој уби 800 луѓе, м?
   
  На LiliBoz и Nausicaa им се допаѓа ова.
 17. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Од толку што се добри Шанел, цел град е облечен во облека на Шанел...

  Ако убил 800 луѓе намерно, до сега немаше да постои фабриката.
   
  Последна измена од модератор: 5 ноември 2018
 18. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Ај сега признај колку те плаќаат чичковците од Индитекс,едно шалче за околу вратче?:D
   
  На oblace1 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  едно чорапче, другото догодина

  туку сме седнале и се расправаме со уана би фраерче на кое зара му е the brand of his dreams.
  :rofl:
  остајте го, нека си мисли дека е бог на фраерлукот :D
   
  Последна измена: 1 ноември 2018
  На sparklie, oblace1, kolovoz и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Helejna

  Helejna Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Па тука лежи зајакот,секој не може да дозволи да се шета во Шанел.
  Исто ко што секој не може да вози lamborghini veneno што не значи дека тие што можат и го возат,возат неквалитетна кола.
  Тоа е разликата квалитет си е квалитет ама секој не може да си го дозволи па плука по тоа што не може да го има.
  Кисело е грозјето де кисело е:envy::D
   
  На Macito007, Dust, NarCis@ и 3 други им се допаѓа ова.