1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзата петорка (Fast Five) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од ElenaRisteska, 12 август 2011.

  1. ElenaRisteska

    ElenaRisteska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Поранешниот полицаец Брајан О’Конор станува партнер со поранешниот затвореник Дум Торето. Бидејќи Миа Торето и Брајан успеваат да го изнесат Дум од затвор, поминуваат многу граници за да им избегаат на властите. Повлечени во Рио Де Женеиро, тие мораат да извршат уште една работа за да си ја обезбедат својата слобода. Тие го составуваат нивниот тим од најдобрите тркачи бидејќи знаат дека единствениот начин да се извлечат е да му се спротивстават на корумпираниот бизнисмен, кој сака да ги уништи. Но, тој не е единствениот нивни противник. Зад нив секогаш е федералниот агент Лук Хобс.

    Што мислите вие за оваа акција?


    http://www.youtube.com/watch?v=FDOBLS8m ... e=youtu.be
     
  2. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Fast furious филмовите ми се на прво место,обожавам акција со коли, и вакви филмчиња, а башка омилените актери ми се во филмот Вин Дизели Пол Вакер така да нема промашај, филмовите сите 5 дела имсе фантастични, а поседбно 5тиот дел е прекрасен, добра акција со коли,и секако добра глума.
    Единствено се инзервирав на крај, кога дознав дека Лети е жива аооооооооооо, се инзервирав зашо знам дека 6тиот дел ќе биде гнасен малку ...
     
  3. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    И мене одсекогаш ми се биле на прво место и секогаш ке бидат, едвај го чекам 6ти дел, ме радува што Лети е жива, но лошо е тоа што работи за мафија против Брајан и Дом. п.с PAUL WALKER :inlove: <3
     
  4. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    "If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker..
    [​IMG]
    R.I.P ;( <3
     
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам ФФ . Сите делови ги изгледав и со нетрпение го чекам осмиот дел . Штета што Пол веќе го нема за да глуми во филмот ( R . I . P ) , еден од најомилените ликови ми беше , но што е тука е . Се надевам и осмиот дел ќе биде подеднакво добар како и другите .