1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзата петорка (Fast Five) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од ElenaRisteska, 12 август 2011.

 1. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Поранешниот полицаец Брајан О’Конор станува партнер со поранешниот затвореник Дум Торето. Бидејќи Миа Торето и Брајан успеваат да го изнесат Дум од затвор, поминуваат многу граници за да им избегаат на властите. Повлечени во Рио Де Женеиро, тие мораат да извршат уште една работа за да си ја обезбедат својата слобода. Тие го составуваат нивниот тим од најдобрите тркачи бидејќи знаат дека единствениот начин да се извлечат е да му се спротивстават на корумпираниот бизнисмен, кој сака да ги уништи. Но, тој не е единствениот нивни противник. Зад нив секогаш е федералниот агент Лук Хобс.

  Што мислите вие за оваа акција?


  http://www.youtube.com/watch?v=FDOBLS8m ... e=youtu.be
   
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Fast furious филмовите ми се на прво место,обожавам акција со коли, и вакви филмчиња, а башка омилените актери ми се во филмот Вин Дизели Пол Вакер така да нема промашај, филмовите сите 5 дела имсе фантастични, а поседбно 5тиот дел е прекрасен, добра акција со коли,и секако добра глума.
  Единствено се инзервирав на крај, кога дознав дека Лети е жива аооооооооооо, се инзервирав зашо знам дека 6тиот дел ќе биде гнасен малку ...
   
 3. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.055
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  И мене одсекогаш ми се биле на прво место и секогаш ке бидат, едвај го чекам 6ти дел, ме радува што Лети е жива, но лошо е тоа што работи за мафија против Брајан и Дом. п.с PAUL WALKER :inlove: <3
   
 4. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  "If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker..
  [​IMG]
  R.I.P ;( <3
   
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.173
  Допаѓања:
  21.747
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам ФФ . Сите делови ги изгледав и со нетрпение го чекам осмиот дел . Штета што Пол веќе го нема за да глуми во филмот ( R . I . P ) , еден од најомилените ликови ми беше , но што е тука е . Се надевам и осмиот дел ќе биде подеднакво добар како и другите .