1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брза Диета со модри сливи

Дискусија во 'Диети' започната од volsebna, 11 септември 2012.

 1. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  Диетата со модри сливи е кратка – трае само 3 дена, но е многу ефикасна и ако сте стриктни ви гарантира елиминирање на 2-3 кг.

  По време на диетата со сини сливи мора да се конзумира големо количество вода – околу 2 литри.

  Ден 1

  Наутро: 300 гр модри сливи, чај или кафе но без шеќер

  Ручек: сезонска салата од краставици и домати со лажичка маслиново масло но без сол

  Ужинка: 200 гр модри сливи

  Вечера: тататор или супа од зеленчук со многу малку сол

  Ден 2

  Појадок: 300 гр модри сливи со чај или кафе без шеќер

  Ручек: супа од зеленчук

  Ужинка: 200 гр модри сливи

  Вечера: салата по избор – домати, краставици, марула или зелка со моркови.

  Ден 3

  Појадок: 300 гр модри сливи, кафе или чај без шеќер

  Ручек: посна супа од зеленчук, на пример брокули

  Ужинка – 200 гр модри сливи

  Вечера: модри сливи колку што сакате

  Јас ја држам веќе 2 ден, и не чувствувам глад, ќе ве известам за намалените килограми, споделете го и вие вашето искуство
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Јас мислам дека на тоа количество сливи и малку зеленчук што се внесува не ти гине дијареа како 1 и 2 :D .
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  nema врска не ме фати дијареа, од црните сливи се нормализира столицата, сега варив супа од 1 компир, морков и магдонос, плус синоќа вечерав таратор со кисело млеко и краставица, не е тешка диетата,ако толку си гладна изеди уште некоја црна слива :D а јас пијам во мегувреме и зелен чај
   
 4. loveme-4ever

  loveme-4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  A колку од прилика килограми треба да ослабеш?
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Ок си е, поентата ми беше дека ќе те ,,протераат,, сливите :D а нормално е да брзо намалиш кг според оваа рецептура ама и брзо да ги качиш јо-јо ефект ;)
   
 6. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  оваа диета според мене не е за намалување на многу килограми, си пишува 2-3, и не е препорачлива за подолг период, затоа и трае 3 дена, целта е моментално да се симне некое килце, па после внимавајте да не ги вратите, сигурно дека ќе има јо-јо ефект ако после тоа јадете мајонез, месо, пици, павлака и слично.мене лично ми требаат 2-3 кила - ,затоа што во последиот месец ги качив, за да сум на нормална килажа, а сега барем модрите сливи ги има во изобилие
   
 7. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Значи ова е ДЕТОКСИКАЦИЈА, а не ДИЕТА. Кратка диета не постои, ако гледаме на тоа дека под поимот ДИЕТА се подразбира- РЕЖИМ НА ИСХРАНА.
   
 8. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  нека е и DETOKSIZACIJA, битно е што за 3 дена има - 2-3 кила :)
   
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  и?


  3 кила вода ке немаш. а салото? м? ;)
   
 10. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  Па, зависи на кој колку му треба за слабеење, оваа диета не е за оние кои имаат многу за слабеење, а и дефинитивно не е режим на исхрана, како што ни една диета не е, сите диети, дури и најздравите се препорачуваат да се држат само одреден период, па се прави пауза, а е и препорачливо после секоја диета да се прави крвна слика, а кај некои и додека се држи диетата е препорачиво да се земаат витамини. како и да е, Диетите не се режим на исхрана, туку методи со кои за одреден период се губат одреден број килограми, се активира организмот да го троши вишокот, а знаеме дека на почетокот се губи прво водата, а потоа и масните наслаги. Значи оваа диета е брза, и според мене може да се држи 2-3 пати месечно, сигурно нема секој ден да јадеме само црни сливи :D
  а јас лично за оние кои имаат повеќе кг за слабеење ја препорачувам УН диетата, иако и таа не е режим на исхрана, не треба да се држи повеќе од 3 месеци, но е доста ефикасна, и не е јо-јо, јас ја држев околу 3 месеци и симнав 7-8 кг, толку и ми требаше,од 60 на 52-3 а сум 162 см, и околу 5 месеци не вратив ни килограм, но последниве 2 недели изгледа малку претерав со храната, или недобро сум ја комбинирала, па забележав + 2 кг, ја најдов диетава на интернет, ми се виде лесна и решив да ја пробам, и да ја споделам со оние кои се во борба со вишокот килограми. Се извинувам за должината на постот,едноставно сакав да сум јасна, и затоа има милион диети, секој да ја избере онаа што најмногу ќе му одговара, мене 2риот ден од оваа ми помина супер, глад не чувствувам воопшто
   
 11. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Срцка УН е најдоброто нешто што може да им се случи на луѓето што имаат повеќе за симнување, во тоа се сложувам со тебе. Но ова со слививе е само вадење вода од тело што веднаш другиот ден се враќа. Ако имаш 2-3 кила сало да симнеш јас би ти препорачала нешто најефикасно. Не јади после 19 часот, вметни барем 3 пати неделно спорт и за 2-3 недели ќе ги немаш :)
   
  На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.