1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брза географија

Дискусија во 'Канта' започната од elka.timova, 17 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  ајде брза геграфија со
  град-
  село-
  држава-
  река-
  растеније-
  животно-
  име на човек
  за почеток буква Е
   
 2. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  помош река Елба
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.053
  Допаѓања:
  27.927
  Пол:
  Женски
  Има иста ваква тема :?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.