1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брза диета

Дискусија во 'Канта' започната од emka, 13 ноември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. emka

  emka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  Другиот викенд сум на свадба. Итно ми треба диета што дава резулатати одма ама без многу гладување :oops:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  епа не знам колку ќе можеш да ослабеш без гладување... 1кг и нема да ти се познава... не се мачи :D
   
 3. Dona

  Dona Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  19
  Edinstveno shto moze da ti pomogne e da ja napravis dietata shto e vshusnost za isfrlanje na toksini, a vklucuva sekoj den da jades razlicni hranlivi produktite...na pr. prv den samo ovoshje, vtor samo zelencuk salata ili varen, tret 2-3 jajca i vareno meso, 4 den - pasta bez zacini samo 3-4 pati vo denot, i na sekoi dva dena mora da imas den na procistuvanje koga pies samo voda i kafe/caj. Znaci dietava e So gladuvanje, ama i nema bash nekoja dieta shto brzo moze da ti dade rezultati a pritoa da se utepuvash od jadenje : ))))
   
 4. kristina

  kristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  drzi dieta so meso jadi kakvo sakas meso kolku sakas na kakov sakas nacin jadi zelencuk ovosje nikako samo mozi limon kafe so natren voda sokovi nikakvi zrnet zelencuk nikako alkohol nikako pridrzuvaj se strogo na dietata jas oslabev 6 kila za 10 dena a mozis i jajca kako sakas prigotveni i vo denot da ne mesas belkovini i masti.
   
  На Josifovska27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ecipecipec

  ecipecipec Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  prv den samo ovosje
  2 den ovosje do 3h pa pecena riba so salata
  3 den isto kako vtor
  4 den ovosje do 3h pa boranija varena bez sol + salata
  5 den isto kako cetvrtiot den
  6 den ovosje cel den
  7 den na svadba :)

  ubavo da si pominess
   
 6. emka

  emka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  ecipecipec, фала за диетата. Не успеав да ја направам многу касно ја прочитав. Во моментот се спремам за свадбата. Два дена бев само на овошје (и јас сама не знам како издржав) и сега сум минус 2 кг. Стомакот ми е рамен и пресреќна сум. :D знам дека нема да ја задржам оваа тежина и дека уште утре ќе ми се врати, ама тоа е. ;)
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  кога ја прочитав темава ми текна на една ситуација кога 2 недели внимавав што јадам зошто фустанот што сакав да го носам на свадба го отцртуваше стомакот и сакав да имам рамен стомак :D
  пред некое време пак го облеков истиот фустан ама сега ми беше дури малце широк...диетата што ја имав беше НЕРВОЗА :? најефикасна за мене.... :lol:
   
 8. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Најдобар лек за слабеење, дефинитивно :D :D :D :D
   
 9. elen4i4

  elen4i4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  vidi ja ovaa dieta sto e na femina tridnevna dieta...se slabee 5kg. za tri dena,ama potoa povtorno mozes da gi stavis tie kilogrami ako ne vnimavas..za zal...jas vekje sum na taa dieta...prv den mi e..i voopshto ne izgleda loso...probaj ionaka nemas sto da zagubis...sepak...se raboti za ssamo tri dena ^_^
   
 10. Nikolinana

  Nikolinana Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  A zavisi kaj kogo kako, nekoi od nervoza se debeleat, jas sum primer! :twisted:
   
 11. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43

  Леле знаеш дека и јас имав таков период? Коа си бев онака среќна,чанг-шланг бев :lol: Ама сеа па, коа сум нервозна некако ич не ми се јаде а знам и многу луѓе кои од нервоза буквално се исушија :D
   
 12. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Definitivno so boranijata i ovosnite denovi najmnogu se slabee..teraj
   
 13. Ekolosko.Drustvo

  Ekolosko.Drustvo Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Jas izgleda sum nekoe cudo - site slabeat koga se nerviraat, a jas se debeleam :?
   
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  boranija nema sansa da kasnam.Bljak mi e :worried: problemov e so nesakam mn zelen4uk a o4ajno sakam da oslabam :x
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  hahaha ekolosko drustvo...ne si isklucok i jas sum takva hahaha....:D
   
 16. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  имам едно прашање за лимоновата диета..
  дали некој ја има држено и какви се резултатите..?
  Имам другарка ии ми има кажано дека кумата нејзина ја држела диетата 2 недели и нешто не ја разбрав баш и се искомплицирало па завршила у болниц и на крај за вршила под земја :? Докторите и рекле дека преголемата киселина од лимоните и останатите продукти во диетата се помешале и почнале да го напаѓаат желудникот и тој внатре во неа почнал да се распаѓа...
  е сеа незнам колку има вистена во ова ии затоа вас ве прашувам ако некој ја има пробано нека пише..ии какви се резултатите..? ;) :)
   
 17. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  I jas isto :D:D:D
   
 18. Antonella

  Antonella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  vidi ja ovaa dieta sto e na femina tridnevna dieta...se slabee 5kg. za tri dena,ama potoa povtorno mozes da gi stavis tie kilogrami ako ne vnimavas..za zal...jas vekje sum na taa dieta...prv den mi e..i voopshto ne izgleda loso...probaj ionaka nemas sto da zagubis...sepak...se raboti za ssamo tri dena ^_^
  a moze li nekoj da mi kaze sto treba da se jade vo rok na tie 3 dena za da mozam da oslabnam 5 kg??? pozzz i fala mn odnapred.... :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.