1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзи кредити

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sesil, 29 март 2017.

  1. Blero20

    Blero20 Нов член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Nema sansi da dojde inkasator neka nese plasi tie odat kaj tie sto se plasat vo albanski sela ne odat posto znaat sto ke im snajdw
     
  2. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.017
    Допаѓања:
    10.565
    Пол:
    Женски
    Не можат да ти допрат пари од социјално, и 70 кредити да имаш земено.. Тие пари спаѓаат под социјална заштита, и никој не може да ти допре ни денар од нив..
     
    На IamSexyAndIKnowIt и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Deickata

    Deickata Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2021
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Брзи кредити, огромни камати толку од мене чао пријатно

    НЕ СЕ ЛАЖЕТЕ НИКАКО
     
  4. Sanja16

    Sanja16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    80
    Koi se posledici za kasnenje kaj site poznati brzi krediti od 1-15 dena?

    I dali posle tie 15 dena ili posle kolku te davaat na izvrsitel... docnam veke edna nedela...
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sanja16

    Sanja16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    80
    konkretno easy finance, tri dena docnam, ic nemaat razbiranje?

    koga idat na rab ili doma oni?
     
  6. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.938
    Пол:
    Машки
    Пишете ми порака да ви одговорам за да не го повторувам моето мислење од претходните постови, немате опција да ви пишам :)
     
  7. AneSk

    AneSk Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Во фирмата кај што работам ми дадоа службен телефон да користам.
    Претходно бројот го користеше колега што си даде отказ и си замина од нашата фирма.
    После недела- две откако почнав да го користам бројот јас добивам пораки од брзиве кредити освен тоа почнаа и да ми се јавуваат. Им кажав дека бројот е службен на фирма и личноста што ја бараат повеќе не работи кај нас и не би знаела каде е во моментов, но никако не престануваат само смс ми стигнува и ми ѕвонат доцна навечер.
    Дај кажете што да направам да не ми досадуваат веќе?
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Пријави во фирмата.
     
    На Tanjamm и nena2010 им се допаѓа ова.
  9. Marbla2

    Marbla2 Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Денес ми се закануваат дека ке ми прателе инкасатор од мкеш за наплата од дома а доцнам два дена,ваше искуство до колку дена доцнење ви дошле на врата или само заплашуваат?
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    2.784
    Пол:
    Женски
    Во фирмата каде работам јас, условите се далеку подобри од ова што читам овде. Има рок да се задоцни 11 денови пред да доспеат казни, плус, казните се далеку пониски за разлика од други места што читам. Инкасатор не се пушта на 10 или 15 денови. На извршител не те даваат за една недела никаде, дури ни во Банка. И вакви закани од стилот "ќе ти дојдеме дома" или за 2 дена "ќе ти пуштиме инкасатори" се многу непрофесионални, тоа не е рингишпил, еден вид банка е. Законски се оди под ред, доколку не успееме да се договориме телефонски, следува писмена опомена, лице за контакт да пренесе информации па дури потоа посета од инаксатори. Ете многу клиенти се жалат од М Кеш дека арогантно се понашаат и дека им се закануваат дури и со полиции, бедно. Луѓе сме пред се и мора да се има разбирање до некаде се додека системски и законски може да се дозволи.
     
    На Sanja16 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Дали даваат кредити само со матичен број онлајн?

    Веќе страв да го фати човек, секаде матичен бараат по институции и ме интересира дали само со матичен број можи да земи некој кредит без ти да знаеш?
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.204
    Реален е тој страв. Имаше случај вработена во ПИОМ Виница земала неколку брзи кредити со помош на податоци од странка. Секаде оставаме матичен. Еве деновиве бев на матичен лекар, таму сестрата ми бараше матичен за да ме најде во систем. Страшно е. Треба да се укинат скроз тие брзи кредити.
     
    На Sanja16 и deskarada им се допаѓа ова.
  13. little women

    little women Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2023
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    431
    Пол:
    Женски
    Nikako za brzi krediti!!!
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sanja16

    Sanja16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    80


    koga eden kredit stanuva nelikviden i koga se dava na izvrsitel?
     
  15. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    2.784
    Пол:
    Женски
    Во секое ФД е различно. Зависи и од висината долгот и контактибилноста со клиентот. Има ФД кои не издаваат на извршител туку на наплатна агенција. Има ФД што издаваат и таму и таму.
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    2.784
    Пол:
    Женски
    Без лична карта со физичко присуство не може да земе брз кредит на друго име, а телефонски може ако испрати слика од лична карта и се претстави како истото лице по телефон, затоа секаде не се зима брзи кредити, некаде бараат да се сликаш со личната карта или те праќаат во најблиската филијала да аплицираш. Кај мене се нема случено такво нешто, но на блиска пријателка преку Форца кредити така зедоа кредит на нејзино име со нејзина лична карта(сликана), телефонски, без да знае таа. Се најде сторителот по телефонскиот број, сеуште се влечка случајот по судови. Ако е за проверка на рата или уплата на рата може само со матичен, но за апликација за кредит МОРА лична карта секаде.
     
  17. Sanja16

    Sanja16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    80
    a koga eden kredit sedava na naplatna agencija ili izvrsitel, po kolku neplateni rati
     
  18. VericaaM

    VericaaM Нов член

    Се зачлени на:
    27 јули 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,ме интересира дали доколку не се плаќа кредитот,ја блокираат сметката од мажот или и од жената,дали те даваат на извршител(и што ако немаш ништо на свое име),дали на децата се префрла на децата во иднина..искуства?
     
  19. Mala kuklicka

    Mala kuklicka Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Zdravo Moja komsivka imala zemeno kredit od M kes docnela so ratata mislam deka 12-13 Dena I I SE javile sega I reole kaj vaseto mesto pusti vme kolegi za terenska naplata razberete SE so niv ona SE iplasila I ne znae sega Dali ke dosle I Ako dosle sto moze da I napravat ama ne e clenka ovde I me zamoli jas da prasam samo ovaa rata ja docnela od nekoja pricina od koja nenzam
     
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.371
    Не може ништо да и направат,тие на теренска наплата одат само да разговараат со должникот и да најдат начин како би го платила,нема ништо страшно што може да и направат.