1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзо свршува

Дискусија во 'Секс' започната од seni.seviyorum, 7 декември 2011.

  1. Tigerspassion

    Tigerspassion Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    немој да ми кажеш дека и тешко ти станува и дека неможеш да свршиш
     
  2. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Како тешко бе брат, на секој повик е спремен, кога станува збор за свршување нај прво сакам партнерката да сврши, а јас имам самоконтрола кога ќе свршам.
     
  3. Rosa2016

    Rosa2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    So tableti moze da se resi pr3dvremenata ejakulacija i toa mnogu efikasno, od iskustvo kazuvam
     
  4. Paris38

    Paris38 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    72
    jas pak naj malku mi trae edna tura 1h dodeka svrsam moze i povekeo ama posle mora da odmoram podolgo pa da imam sila za vtora tura :)
     
  5. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    Воопшто нема потреба од било какви лекови или слични помагала...едноставно е, ако знае да ти напрај магија и да те запали до плафон џабе е се...минута дури и е многу, за минута више е испрскано...али пак ке кажам се зависи од госпожата :)
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Колку години имаш?
     
    На oblace1 и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  7. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    зошто?
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Зошто, штотуку го префрли на партнерите, брзото свршување... и веројатно сите проблеми кои мажи може да ги имаат со сексуалната функција.
     
  9. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    Не, воопшто, мислам дека бев јасен...не секогаш можеш да исконтролираш и да пролонгираш оргазам, али го има и после неколку секунди од стартот на сексот што за мене не е, али за друѓи е понижувачки...и те каква улога има предиграта и возбудувањето на партнерот...што ти викаш дека префрлам, а не.Се зависи од возбудата и тоа колку ти ке го излудиш твојот партнер за он да прсне само шо ќе седнеш на него. Како и да е таа е првата кратка партија и е слатка, ама втората партија може да биде со прилично поголема минутажа.
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Добро.. не го палам толку, пошто ако ми сврши веднаш, ќе му речам.... сум рекла, не биле среќни, не го доживеаа како комплимент.
    Втора партија не сакам, сакам еднаш да биде додека не се изнасвршувам јас.
    После, нека прска на плочки во вц, до утре сабајле ако сака.
     
  11. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    Не можам да те порекнам и ти си у право пошо нормално и ти сакаш да свршиш како шо е ред, али ете знаеме да се препалиме и да свршиме а да не го пипнеме и обично тоа ни се случува со љубениот/та и според мене нема ништо понижувачки тоа е природа сепак...мислам дека, ама мислам дека вие девојките можете да пролонгирате со допир таму не знам каде околу клитот, а може и грешам...но, ние се палиме на вас вие со потег или со движење можете да не донесете пред свршување, тврдам пошо знам. Сигурно го палиш многу да е спротивно нема ни да те е*е нема ни да се замара дали ти ке доживееш оргазам...а, ти коа ке му се деси вакво нешо набрзина не му спомињај туку, знај дека ти се напалил ко млад мајмун и се распрскал па затоа рашири од поново ноџињата и и ти останува да уживаш и да свршуваш у сите бои :)) Да не ме сватиш погрешно не се караме туку си дискутираме :)
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Цел пост ти е ок, освен: Рашири ноџињата.
    Значи текстбук сексизам.
    Имам 40 години и ми дојде да ти залепам една.

    Со остатокот се согласувам, и ќе му спомнам, зошто да не? Не значи тоа дека го осудувам, туку да му појаснам како јас преферирам и дали можеме да направиме да се смени нешто. Ако не може... фак ит... ќе има две партии.

    Значи, не те навредува некој, ако ти рече дека брзо си свршил, туку го констатира тоа како факт.
    Исто како мене да ми рече (пример): Не прави така со забите, ме боли. Нема да му се лутам.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    Ок, да без везе од моја страна, така се изразив појма неам зашо, али ете го примам шамарот, почит за твоите години, немав лоша намера, прости?! :))...Вака сеа, глеам го гледаш како проблем на кој 'треба' да се работи...не, тоа е природа, тоа е нешто кое не се контролира, а и не значи дека се дешава нон стоп, туку знае да се случи кај машкото во зависност од тоа...баш прееска тука во некој пост беше убаво кажано...Пример,значи тоа може да се случи да не се видиш со партнерот два дена и он во тие денови да не се самозадоволи и кога ке дојде моментот да се има секс тој има нагон на возбуда у истата секунда шо може да се спореди со 300 грама експлозив...па сега ти види...како и да е кај нас е многу по различно, се возбудуваме брзо па и поради тоа знае да се деси таа работа...да свршиш у десет секунди...ако ме прашуваш мене?...ја не се срамам, го обожавам оргазмот од пре возбуденост, свршувам со сите сили и емоции...и нормално ако се деси тоа брзо се посветувам максимално за да и она доживее лудило од оргазам, секако нема да станам и да сметам дека сум ја завршил работата со тоа што само јас сум свршил...не, сакам да ја гледам и неа како свршува...на глас! И во сексот има бон тон двајцата партнери немаат ист левел на возбуда нормално пошо хормони, али не е проблем како што викаш, него поише е дешавка односно се дешава :) И уште еднаш се извинувам немав намера да ве навредам :) Еве праќам бацка натака за да нема љутиш :))) Инаку, јас имам 29 и честа е моја што дебатираме на темава :)
     
    На Rabbit, WildMk и joy1 им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    @Атриом ,баш добро го објасни.Не ја сваќам и јас потребата да се одлага нешто толку убаво и нешто во кое се ужива.Ниту кај него ниту кај неа.ОСВЕН ако не е дел од играта,па го правиме тоа за малце да зачиниме и да биде поинтересно.Во спротивно тој притисок од контролирање мене не ми се допаѓа.
     
    На Dust и Атриом им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Сакаме да зачиниме.
    Цел ден да се палиме, сексаме итн и да не свршуваме до последно.
    Не секогаш. И квики е секси.

    Значи, зависи што филм не пука. Нели? :)
     
    На Decibel, Атриом и joy1 им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    јасно :)
    Затоа и кажав чат пат е ок.Ама нонстоп секс под таков притисок не :)
     
    На WildMk, Ticaa и Атриом им се допаѓа ова.
  17. Атриом

    Атриом Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Машки
    Тоа е тоа...палење по цели денови, дразнење без престан, лизнување на секој дел од вашето тело и секс без запирка...добро јас малку зачинувам со грубост али тоа е за да се распалам на сите страни и да ке се трудам да не свршам ке го вадам коа најмалку сакам, ама па финалето на крај ке биде млаз богданци. И двете убаво кажавте поединечно и затоа секогаш сум поштувал мислење на девојка.Ве обожавам.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Paris38

    Paris38 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    72
    kolku pati mi se ima sluceno devojka mi da dozive orgazam moze i nekolku pati a jas da ne svesam bez nikakvi hemikali i na kraj ke nemoze ona poveke i ke me izbrka vo wc da drkam
     
  19. diskreten32

    diskreten32 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Paaaa kratko ama slatko :wasntme:
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    За кого е слатко? За него или за неа?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.