1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзо свршува

Дискусија во 'Секс' започната од seni.seviyorum, 7 декември 2011.

  1. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски

    Да да спермата им е иста со мали нијанси... |(

    Господе боже што се нема да прочитам :fubar:
     
    На AlanisM му/ѝ се допаѓа ова.
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да. Жените можат да имаат повеќе оргазми т.е свршат...
     
  3. 5LaDi4ok

    5LaDi4ok Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Јас можам да издржам од 60-80 мин....
     
  4. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Со ваков ник-чисто сумЉам :lol:
     
    На koki22, ivvy86, Lilit и 9 други им се допаѓа ова.
  5. 5LaDi4ok

    5LaDi4ok Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Провери ако не веруваш..:D
     
    На marija2222 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    сум слуснала дека ако сврсува брзо маското дека е на поцеток..дека е на поцеток да има се*с,... а дека со тек на време ке сврсувал на подоло време од се*ксот....сто мислите?вистина или онака?
     
  7. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    шо знам мене ми нема врска ова... :) мојот партнер свршувал и за брзо и за подолго време...зависи од сексот и од тоа колку сме напалени :D :D
     
  8. starski

    starski Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    da vi go pozajmam mojot :D Toj izdrzuva i poveke od saat i pol pa i 2 :P P
     
  9. danni2

    danni2 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
     
  10. danni2

    danni2 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    tvojot decko nemal redovno sex vo svojot zivot pa zatoa toa se slucuva so tek na vreme seksot ke trae podolgo ako praktikuvate pocesto sex
     
  11. georgnicos

    georgnicos Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    14
    ... kolku pocesto seks praktikuvate, tolku podolgo ke moze da "raboti" , a ako imate seks ednas na 5 dena ili povejke?, ne cudete se koga ke vi svrsi za 5 minuti. za primer, probaj da imas seks i po 2-3 pati dnevno, po 4-5 dena ako ne ti raboti DVA IPOL SAATI i nakraj pak nema da svrsi tuku ce se premori od "rabotenje", covek da nesum.
     
  12. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    темата е дефинитивно интересна, мислам дека тука треба машко мислење. времетраењето зависи од многу причини. има доста удел и староста, кај младите се случува да свршуваат многу брзо. исто така зависи и од условите, ако нема интерапти, нормално можеш да се отпуштиш и да уживаш подолго. со годините и ускуството развивате и подобра контрола така да можи машкото да издржи и повеќе часови. исто имаат удел уморот и концетрацијата. исто така стои и фактот кој се наодврзува на претходното т.е. искуството, дека почест секс води и кон подобра контрола, а со тоа имате продолжено времетрање на сексуалниот однос. се надевам дека помогнав малку.
     
  13. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    со часови!?!?!?!?!?!? :o :o :o
    ех дај не зафркавајте се која девојка би можела да издржи повеќе од еден сат? па не за машко
    па замислете за сат време: цели 60 минути горе-долу, па и сите можни пози да ги изредиш неможиш повеќе од 60 минути без пауза. мислам дека нормално време за сексот(една партија) е некаде околу 30тина минути без предиграта да ја вбројуваме.......ама последните 5 минути пред свршување се најважни :D позз ;)
     
  14. Sponzor

    Sponzor Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    Сите девојки можат да издржат 60 мин секс. Нив им е многу полесно тоа одколку нам , мажите. Ама секоја може, проверено докажано !
     
  15. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    сакав само да помогнам со укажување на некои факти, но не го сфакајте тоа лично, ако не сте доживеале, немојте да мислите дека нема такво нешто (зборувам за време од час и повеке), сеуште сте млади, ке откривате многу работи, точно е дека жените доста можат да издржат, во просек повеке од мажите, но има и многу мажи кои можат долго да издржат, а верувајте дека за мажот жената е најдобра мотивација, па ... :)
     
  16. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.571
    Пол:
    Женски
    јас имав дечко што свршуваше уште пред да го стави така да 10 мин во тој поглед би биле сосема доволни :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  17. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    Volsebnicka05 не се чуди јас со мојот издржавме 3 ипол саати без паузи тоа ни бил најдолгиот секс ама беше пијан ,а најискрено јас си го сакам кога е пијан тогаш не да има фантазии, желби како да не е тој човече :P ама да не ме сватите погрешно не сме секогаш 3 ипол саати кога е пијан тоа беше првпат рекорд до сеа :lol: има различни машки е сеа вас првата помисла ви доаѓа бил пијан лењав бил ме тормозел да кажеме, не се сите исти мажи мојот кога е пијан може кога сака да сврши и може да издржи повеќе кога сака што тоа му е предноста кога е пијан,ма едноставно уживаме заедно во сексот кога е :drunk: ако и двајцата уживате во сексот и имате предобри фантазии и желби без разлика колку лета времето тогаш вие сте го нашле совршеното :lol: јас според мене си се сметам за најсреќна :$ е сеа има и денови кога и не си расположен тоа си е нормално
     
  18. baby1234

    baby1234 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    епа вака со партнерот имаме односи веќе 3 месеци на почетокот бесе ок и сексот траесе различно 10 15 минути освен првиот пат 2 3 мин но мислев дека и минливо но почна постојано да се дешава и не само првиот пат туку и наредните 2 пати во истата вечер.свршува 3 пати за рок од 5 мин нормално со пауза мегѓу нив а мене тоа страшно ме нервира. и после тоа секогаш се караме ама никако да му кажам во што е проблемот ме срам а не сакам да го навредам ајде луѓе омагајте како да му кажам а да не го навредам ;)
     
  19. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Поклони му книга за таоистички или тантрички техники за мажи или советувај го да се запише на некоја борбена вештина а најубаво двете комбинирано. И во едниот и во другиот случај ќе има напредок.

    Трета варијанта (ако го мрзи да вежба) е сами да експериментирате и да прави паузи ама за тоа девојкиве нека ти кажат повеќе детали :) .
     
    На baby1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Karson

    Karson Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Брза ерекција!

    Сакам да слушнам совет или предлог за проблемот на брза ерекција и брзо свршување? Секое мислење и совет се добредојдени.