1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзо сушење на лак за нокти...како?

Дискусија во 'Тело' започната од LaBella, 5 ноември 2011.

 1. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  Како што кажува и самиот наслов ме интересира што користите за да ви се исуши побрзо лакот за нокти? Користите ли некои спрејови или слично или пак ги оставате да се исушат по природен пат?  ако има ваква тема - затворете ја :)
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Па пред да се лакираш остави го лакот во фрижидер 10-15 минути .
  После лакирање изми ги ноктите со ладна вода .
  Има спрејови и лакови за побрзо сушење :)
  Јас обично го ставам во фрижидер лакот :)
   
 3. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски

  Не ти се згуснува откако ќе го ставиш во фрижидер? :?:
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не , воопшто . Само побрзо ми се суши лакот :) Мада се лакирам кога нигде не брзам :lol:
   
  На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  8.447
  Земи фен и суши го лакот :lol: :lol: :lol:
   
 6. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Имав пишано и на друга тема ама еве и овде.
  Ставете на ноктите од кога ќе ги налакирате бебешко масло.
   
 7. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Јас наместо во ладна вода да ги поминам, ги премачкувам со коцка мраз. Откако малку ќе се исуши нели за да не го размачкам, го премачкувам со мразче и од ладното побрзо се суши. :)
   
 8. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Негде прочитав дека побрзо се сушат ако ги испрскаш со лак за коса.
  Е брзав јас еднаш и си реков да го пробам, ама лом си ги направив ноктите, дупла беља, од страните се одвои лакот од ноктот и морав да ставам слој на безбоен лак за да ги пополнам.
  Не знам дали нешто направив погрешно јас, сепак пробајте, ама само ако имате време после за корекција доколку тргне нешто погрешно :lol:
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не сум го пробала ова , можеби од многу близу си прскала .. :lol:
   
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Имаш најразлични спрејови за брзо сушење,или лак за брзо сушење,побарај низ парфимерии,и на зелено пазарче. :D
  И лакови има кои посебно брзо се сушат,пробај купи такви :)
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  17.442
  Пол:
  Женски
  ЈАс имам ваков проблем,премногу долго ми с есушат ноктите,а лакот ми трае само еден ден,до ноктите ми е.Е сега си земав вакво од Голден роуз
  [​IMG]
  и супер е.
   
 12. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.623
  Пол:
  Женски
  Кога и да се лакирам си одвојувам барем по 15 минути за да си завршам работа. Најчесто ставам повеќе потенки слоеви и ми се сушат дури и за помалку од 15 минути.
   
 13. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  ако се лакирате со два слоја, првиот нека биде многу тенок и остајте убаво да се исуши, и вториот малце подебел, затоа што ако првиот не биде убаво исушен лакот цела вечност се суши а некогаш и воопшто не се досушува и на пример што и да допреш и по 2 саата се отсликува на ноктот. иначе има техника налакираниот нокт се става во чаша ладна вода и држете пола минута, само не под чешма зашто ке се расшљака се.. :)
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.907
  Пол:
  Женски
  Во каталозите на Орифлеим стално има едни капки за сушење на лакот, ич не се сеќавам колку пари беа, ама можете да погледнете во онлајн-каталогот.
  За тоа дали се квалитетни не би да коментирам - ги немам користено, ако некоја ги имала - бујрум.
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Имав едно вентилаторче баш за нокти, ама ми се расипа.Мислам дека го има в Веро, по кинескиве, не сум сто посто сигурна зашто не памтам од каде го земав, ама секако беше од Скопје :)
  [​IMG]
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  јас имам цел маникир сет од zepter, и со него ги сушам ноктите.
  *инаку еден совет откако ќе ги налакирате ноктите под ладен млаз вода ставете ги и побрзо ќе ви се исушат
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Така е, брзо се сушат и со ладна вода.
   
 18. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  2.327
  Пол:
  Женски
  Јас со фен си ги сушам,за 3-4 минути готови се :)
   
 19. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Под чешма една минута и исушени се :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски

  Од кога ќе ги лакираш стави ги во вода и задржиги околу 20 до 30 секунди.
  Засушен е а потоа веднаш се досушува. :) :) :) ;) ;)