1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Kate Middleton

    Jас колку што знам малава и пред принцот си била богата, т.е војвотка
    и татко и и го купил фустанот кој чинел 400.000 долари
    и такој
    бај д веј досадни се |( ама најискрено
    цел ден го замараа со нив... сврти ваму сврти таму принцот принцот...
    A како се облака... онака, пресериозно за мој стил, а тоа што не е
    женствена и сексипилна си е друга ствар :D
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Секаде читам и слушам негативни коментари за фустанот на Кејт. И не ме изненадува, па луѓе ова е Македонија, ако се нема 100 кила шминка милион светки и циркони, пренатрупаност и сарма на главата па не е тоа невеста. :D :D
    Мене стварно ме фасцинира целокупно, од фризура, до фустан, убетчињата... ма прекрасна беше.
    Се молам еднаш да присуствувам на некоја свадба кадешто ќе видам поразлична невеста, ми се здосади од исто та исто. |( Бугарски певачици, ајмо.
    Пренежна беше, абе срничка жими се. :wasntme:
    Фустанот беше баш како од ние старински средновековни фустани, мх мх, :inlove:
    Пак коа читам коментари, далеку била од Лејди ди. |( као демек лично ја познававте. Ако зборуваме физички, Дајана ми беше грда. Ни п од принцеза.
    Ај со среќа да им е, и на ваши глај. В година на крштевка :D
    И не се жалете, камо секој ден вакви работи да гледам по телевизија, отколку војни, колења, криминал и природни катастрофи.
     
    На sweetheart10, TheKiketoo, parrot и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.894
    Допаѓања:
    152.887
    Kate Middleton

    [​IMG]
    [​IMG]
    Ау боксериците! :D Ама ми се допаѓа,овој стариов не го глеам! :D
    [​IMG]
    Ја ме ја! :D
    [​IMG]
    Баш е симпатичен бе!
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ууууу...ухухуху...
     
    На stewart, butterfly.93, crazylady и 7 други им се допаѓа ова.
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.764
    Kate Middleton

    Немора да има светки, циркони, кикици и шљокици за да биде подобро. Можеле да биде исто едноставно и скромо, ама многу подобро. Не велиме дека требало да изгледа ко бугарска пејачка за да бидат сите воодушевени. Ама како за принцеза сите очекувавме нешто wow....а тоа wow не значи горе набројаните украси.

    Еве неколку примери на венчаници кои оставаат без здив, а се едноставни и далеку од кичести и натрупаност

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    На Vera Weng сите фустани се прекрасни, а едноставни, нежни....

    и така натаму....се си е до вкус сепак нели.
    Мене премногу ми се свиѓа нејзината венчаница, и одговараше на елегантната церемонија. Али ми се засвиѓа од 2ри-3ри пат. Не паѓав во несвест од прва, како што паѓам на ревиите на венчалните фустани на многу светски дизајнери
     
  5. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.390
    Допаѓања:
    87.640
    Kate Middleton

    Со самото тоа што овој настан имавме привилегија да го гледаме , еден ден ќе можеме да кажеме дека сме ја гледале КРАЛИЦАТА кога се мажела ( иако сега само Војводка). Верувам дека Вилијам и Кејт се оние кои ќе внесат нови правила на игра во Големото Кралство... имаат моќ тоа да го сторат, имаат љубов која ќе ги води....
    Како и да е, Вилијам веќе неколкупати вовел нови правила:
    - изборот на училиште е само негова одлука ( не ја прифатил препораката на советниците)
    - првата прес конференција во Бакингемската палата е оддржана по негово барање
    - девојката без сина крв е само негов избор
    - втор бакнеж.... ( гледајќи ги помислив дека би сакале и 3,4,5,....) :clap:
    - по церомонијата ... хеликоптерчето и мммххмх пак :clap:
    (впрочем и Кралицата Елизабета омекна - со влезот на Камила во КС тоа е повеќе од очигледно)

    Некој напиша --- ЈА ЖАЛАМ КЕЈТ...ЌЕ ЖИВЕЕ ПО ПРАВИЛА И СЕКОЈ ЧЕКОР ЌЕ И БИДЕ ОДНАПРЕД ПЛАНИРАН

    јас ќе напишам --- НЕ БЕЕЕ, НИЕ НЕ СМЕ ЗА ЖАЛЕЊЕ..ТРЧИ НА РАБОТА, НОСИ ДЕТЕ ВО ШКОЛО, ТРЧИ ОД РАБОТА, ПОПАТ НАТОВАРИ СЕ КО ИДИОТ, ЗЕМИ ДЕТЕ ОД ШКОЛО...АААУУУ ШТО ЗА РУЧЕК ???? РУЧЕЕЕК,.. АЈ СЕГА САДОВИ, АЈ ДА ПУШТАМ МАШИНА...ДЕТЕ ИМАШ ЛИ УЧЕЊЕЕЕЕ??? ..УЧЕЕЕЕЊЕ,,,,ИПАК НЕКОЈ Е ГЛАДЕН ....ВЕЧЕРА!!! ЕЈЈЈЈ ПОМИНАЛ ДЕНОТ....И агаин анд агаин секој ден....барем да имаше некој да ми го испланира сето тоа :drunk:

    епа Кејт да не си толку слатка, прекрасна, скромна и со најубава насмевка ...така фино лепо би те зезнала да дојдеш на мое место и да не те жалат :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Estelle, crazylady, senza.parole и 2 други им се допаѓа ова.
  6. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Kate Middleton

    Се предомислив. :D
    прекрасни се и Кејт и Вилиам.

    Сега дури се заљубив во Принцот :inlove: .
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Kate Middleton


    чекај нели станува принцеза? :?:

    неможам да сокријам дека ми е мило што една просечна девојка станува принцеза и се надевам дека ќе остане приземјена и народна.
     
  8. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Кејт не беше војвотка, таа е граѓанка на Англија така и ја викаа ,граѓанката Кејт, пред да се ожени со Вилијам, нема благородничко потекло, сега со стапување во брак со него доби назив војвотка, не принцеза, таа сеуште не е принцеза....Татко и бил пилот а мајка и стујардеса... ништо повејќе... Да и за фустанот, според правилата на кралството, семејството на невестата треба да го плати фустанот, не дека има пари татко и туку дека според правилата така треба,,,ништо во кралското смејество не е случајно, се е по правила и протокол.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Толку пари за фустан... Светот е во криза, колку гладни луѓе има, толкаво расфрлање на пари...
    Глупости живи.
     
  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Kate Middleton

    Епа тие не живеат во Африка за да немаат пари за расфрлање и башка Вилијам е принц му доликува ваква свадба.
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Не живеат во Африка |( Што ако бил принц? Баш поради ваквите времиња подобра слика ќе дадеа ако донирале пари, ако направеле поскромна венчавка(сега се знае колку скромна може да биде, ама сепак)
    И овие Британциве ме нервираат веќе како народ жими све.
     
  12. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    4.443
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Hа Интернет свекор ми прочитал дека наместо дарови младоженците ги замолиле гостите да им подаруваат пари кои ќе бидат наменети во хуманитарни цели. Колку хумано!
     
  13. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Да точно така наместо поклони им кажале на гостите да донираат пари за хуманитарни цели. А и не бидете толку строги, покрај толку страдање, поплави, цунами, и триста чуда време беше малку да уживаме во вакво нешто...на крајот на краиштата 30 години се чекаше на свадбава...
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    А искрено ти мислиш дека ќе го платат во целост фустанот? :)
    Јас искрено не мислам. Може ќе дадат нешто, ама толку е голема чест за модната куќата Александар Меквин и за дизајнерката што тие го имаат креирано фустанот на најгледаната свадба, на кралската свадба на столетието. Којзнае само колку нарачки имаат по овој фустан.
    Може е проценет на 434илјади долари фустанот, ама дека толку ќе го платат чисто се сомневам :)
    Ќе фрлат некое илјадарче за материјал и толку :lol:


    А нормално е да ги даруваат гостите со подароци за добротворни организации. Со тоа што имале список од 20сетина одбрани организации, кадешто гостите можеле подарокот да го дадат. Нормално станува збор за подарок во плик :D
    А и баш една другарка се воодушевуваше леле хумано било што гостите ќе донирале во хуманитарни цели. Па што да им купиш? Се имаат. А и самото кралско семејство дава годишно премногу пари во добротворни цели, па ако 600 луѓе дадат неколку илјади фунти во добротворни цели е супер. И онака тоа се луѓе познати низ целиот свет кои и вака и така даруваат пари. Не е новост на свадбите на богатите подароците да се даваат во хуманитарни цели, многупати сум читала дека се даваат парите на организации.
    А зашто никој не ја спомнува "хуманоста" дека 30 милиони фунти се истрошени дента само на обезбедување :) А дали 1 милион ќе отидат во организациите. Па и тоа можеби многу.
     
    На nena2010 и LivingGlam им се допаѓа ова.
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    И ја така мислев дека кралското семејство на младоженецот го плаќаат фустанот ама не, дознав дека невестата по тие нивни правила сама го плаќала и секако мора да биде нели од англиски материјали итн итн, што значи секако мора да е скап :/.
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.102
    Допаѓања:
    104.220
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Го гледав целиот настан , Вилијам и Кејт беа прееубави , само Викторија Бекам не ми се допадна воопшто беше облечена како за погреб :puke: ( а слушнав на тв дека сите гости треба да се облечени во `живи` бои и задолжително шапки на главите..)
    Сепак Кејт ми беше преслатка :)
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Не можеме да викаме дека е апсурдно што потрошиле толку пари. Кралско семејство се, не ќе потрошат 1000 евра за свадбава. Донираат тие во хуманитарни цели. :)
    Секој си ги троши парите како што сака, ако е за така и ние не треба ич да трошиме заради гладни деца. Се што можеме да направиме е да не фрламе јадење, да не дозволиме да ни се расипа, да не го фрламе лебот затоа што бил од вчера и да трчаме по нов итн итн. А некој ако има милијарди, има право да купува и троши колку сака нели, а ако па и донира колку што може, поштовање до нив. Така би функционирала и јас. Кај нас ем немаат ем се расфрлаат со свадбиве, матуриве и што не. Е тоа мене ме нервира.
     
    На Neytiri, Ashling и baguf4e им се допаѓа ова.
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Па ние сигурно не фрламе милиони во износ на јадење :)
    Јас си останувам на мислењето, да се покажува толкав раскош во вакво време не ми иде. И Господ знае само зашто се уште има кралско семејство во Британија.
     
  19. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.390
    Допаѓања:
    87.640
    Kate Middleton

    Сакав да кажам дека верувам дека Кејт еден ден ќе биде кралица.

    И како може убави работи да не ви се допаѓаат?
    Да направеа некое скромно свадбиче гарант коментарите ќе беа дека тоа е така затоа што Кејт нема сина крв.
    другар ми сега би рекол - јас па мислев само оние што рекламираат улошки имаат сина крв :D :D :D
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Kate Middleton

    Јас ќе си прашам затоа што убаво викаат, подобро да си прашаш кога незнаеш :$ Што улога има кралското семејство таму? Мислам, фактор некој се, донесуваат важни одлуки или само си живуцкаат раскошно? :^)