1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    omg prezgodna ee
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Сме ја подзаборавиле Кејт :D
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Многу ја форсираат и сестра и Пипа, а мене ми е многу антипатична
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    И дава ли Елизабета нешто на Кејт да јаде?
    Многу е ослабена.
    Негде пишуваше дека била 55 кг и ослабнала сега има 45 кг, a висока 177 е.
    Скачкиче е и во ликот е испразнета и вратот, ептен е слаба.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Да, да многу е ослабната. И фацата е и променета, коскеста.
    Лош публицитет, не знам дали е свесна, ама кралицава мора да ја стави под режим.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.102
    Допаѓања:
    104.228
    Пол:
    Женски
    Кејт Мидлтон е бремена?


    Таблоидот “Ин тач викли“ објави дека војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е шест недели бремена. Информацијата ја дал извор од кралската палата кој до сега откривал доверливи информации за кралскиот пар, како тоа каде ќе заминат на меден месец, како и што и’ подарила кралицата Елизабета ии на Кејт.

    Официјално никој од палатата не ја потврдил информацијата за бременоста на Кејт.

    Според изворот, Кејт е дефинитивно бремена и веќе на големо подготвува не една, туку три дестски соби.

    Една во “Нотингем Котаж“, каде сега престојува кралскиот пар, една во нивниот дом во Велс и една во палатата Кенсигтон која се преуредува.

    Изворот тврди дека парот, дури и ги избрал имињата за нивните деца кои цела Велика Британија со нетрпение ги очекува. Во игра се имињата Филип, Едвард и Мајкл, за момче, а Алис и Роуз ако им се роди девојче.


    http://www.time.mk/read/fdcbc37914/3f01 ... index.html
     
  6. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    :*
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    Што велите а?
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Is Prince William secretly in love with Pippa Middleton - Royal Ménage à Trios!!!
    The latest issue of the National Enquirer has made a sacrilegious claim that Prince William may have tied the knot with Catherine Middleton, but he is secretly in love with her sister, Pippa.
    Imagine Prince William and Pippa Middleton together!!! Looks like a real royal soap opera in the making. Now won’t the royal watchers just lap this tale up? But it seems to be far from the truth.
    Inside sources revealed to National Enquirer, that this scandal is so explosive it could well bring down the British monarchy once and for all. How dramatic!!!
    Pippa it seems had been invited to join the Royal family at Sadringham Palace for Christmas as a guest of Catherine and Prince William for his younger brother Prince Harry.
    But this is just an excuse. The sources claim it is William himself who planned the entire episode so that he could have Pippa around and spend time with her.
    The insiders even claim that Kate is unaware of her husband’s ‘deep feelings’ for her sister and if she comes to know, it could well mean the end of her eight month old marriage.
    According to another insider “William has fallen hard for Pippa. He can’t take his eyes off her. William is just using Harry as a smokescreen so he can have Pippa close by.”
    Moreover, sources close to the Duke of Cambridge reveal that Prince William tells them that he often fantasizes about sis-in-law Pippa secretly gushing “My God, she’s so beautiful!.”
    Of course they add that Kate would be very furious if she comes to know of what’s going on behind her and this could end up in divorce. “Prince William now realizes he’s had a long, deep-seated love for his wife’s sister,” add sources.
    Just prior to the royal wedding of William and Kate, some hot pictures of Pippa were leaked onto the viral world, which left Kate upset. So much so that she even pulled up her sister.
    However, much to her chagrin, William actually loved the racy snaps. Said the inside source that Prince William loved the pictures and those were for his fantasies. “He’s asked himself time and again, ‘Did I marry the wrong sister?’”
    Meanwhile another source, states Enquirer; has warned that if the Pippa craze carries forward any more, it could well bring down the monarchy. “Unless William lets go of his infatuation he could create the biggest royal scandal in recent history,” the source add.
    Presently according to the same source Pippa is Prince William’s fantasy woman. “We can only pray he comes to his senses and keeps it that way,” they hope fervently.
    Moot point is does anyone out there really believe in this hype and hoopla…Especially considering the fact that it is Kate who is much prettier and more grounded than Pippa who would be a total misfit as a royal…Looking forward to comments.
    http://www.allvoices.com/contribute...ove-with-pippa-middleton-royal-menage-a-trios
    :D :D Живи глупости :D
    Кај го менувал Вилс ова?
    [​IMG]

    [​IMG][​IMG]
     
  10. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    девојката е баш убава и мислам дека си одговараат
     
  11. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    :lol:
    [​IMG]
     
    На Dushica-sk, Hipica и FlameFairy им се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кејт Мидлтон ми е преубава, за разлика од принцот које 0....ми текнува на филмот

    ти си чиста десетка а јас обична 5/6 :rofl:
    [​IMG]

    Како и да е Кејт е убава, има став, за облекување на да не коментирам од убаво поубаво...ама за венчавката :x по OUT не можеше

    Најјако од се ми беше кога ја видов сликава :rofl: :rofl: :rofl:
    [​IMG]


    A сестра и Пипа, нека зборат што сакаат ама и она е extra
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Тиркизниот преееееееееееубав фустан фемина.мк само што го објави ама еве бидејки пред некој ден баш гледав слики од неа и многу е убава, абре принцеза блиска преубава!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Не и го сакам фустанов. И го обожавам! :x


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На La.Reina.Del.Sur, mims-89 и anabel-a им се допаѓа ова.
  14. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.490
    Допаѓања:
    2.949
    Прекрасна е, блеска!

    Посебно со тој тиркизниот фустан. Колку е само прекрасна.. :x
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ме излудува со облекава :inlove: преууубавааа е
    а поготово тиркизниот
     
  16. beautiful11

    beautiful11 Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Прекрасна е Кејт ја обожавам, но и принцот не е лош :D
    И љубоморам, сакам да искусам барем на еден ден како е да се живее во кралско семејство.
    А што викате да си го фанам Хери :rofl: и онака сум во Лондон да дремам пред палатата може ке се сожали па ке ме прими на по едно кафе :lol: Трескам глупости ич не е убав тој но овие двајцава Кејт и Вилијам прекрасен пар и изгледаат многу среќно на сите слики. Па зар би можеле да бидат несреќни кога нема нешто што не им фали :)
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Стилот на Војвотката Кетрин

    Кејт или војвотката Кетрин има извонреден вкус и секогаш знае што и стое.Таа е пример како една дама треба да се носи.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Стилот на Војвотката Кетрин

    Навистина девојкава ми е прекрасна и преубаво се облекува. Нежна и префинета ми е. Вистинска дама :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Стилот на Војвотката Кетрин

    Мене Војвотката ми поим за совршенство.Од тоа како изгледа,како се облекува,однесувањето...се.И нејзината приказна дека не потекнува од кралско семејство а до каде стигнала.Ај ем спичлес :x
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Прекрасни се двајцата, се гледа дека се среќни. Нека бидат среќни уште долгооо долгоо.
    [​IMG]