1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Не ми е воопшто убава. Си одговараат со Вилијам, не е ни он нешто. Сепак, секоја и чест што од грдо пајче успеа да се трансформира во лебед. Не ја гледам како модна икона, се разбира дека парите се тие шо го прават стилот. За тоа воопшто нема да коментирам. Еве една вака во нејзин стил пред да стане принцес.

    [​IMG]
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Britney е полна пари па никогаш не била модна икона, ниту пак има потенцијал да биде. :)

    Кетрин изгледа секогаш отмено, како што приликува на кралска дама.
    Не се ни сомневам дека сама се облекува, чим сама се шминкала за свадбата на што не можев да поверувам.
    Ми се допаѓа тоа што е на високо ниво, но сепак одржува рамнотежа и се навраќа онаму каде припаѓа.
    И да, има нешто кое многу ме нервира. Негативните критики за кремавите чевли.
    И се допаѓаат, удобни се или од било која друга причина сака да ги носи и нека ги носи. Сите имаме парче облека од кое не се делиме. Таа си го направи своето. Изгледа достоинствено, се облекува прикладно и без разлика дали припаѓа на кралско семејство или не, човек е. :)
     
    На miss.ella, duffi, La.Reina.Del.Sur и 5 други им се допаѓа ова.
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.072
    Епа Кејт ако нема стил незнам кој има :^) Ким Кардашијан?
    Се облекува како што и доликува, многу скормоно, класично како вистински член на кралско семејство. Да не очекувате да ја видите во минич или кожна хеланка, или пак чизми со нитни :^) Нормално е дека не ги прати модните трендови туку дека си ја одржува класиката. Природна е, со минимална шминка, во фармеркиве ми е преубава, како обична девојка на улица. Го почитувам тоа.
     
    На miss.ella, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka, La.Reina.Del.Sur и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.681
    Ја почитувам уште повеќе што скоро секогаш одбира ефтини парчиња облека, од брендови достапни на „обичниот“ народ, за разлика од другите, кои се накитуваат со облека која ионака ја добиваат бесплатно, за реклама.
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Некаде ја критикуваа за кремастите салонки што многу често ги облекува на настани. Демек, принцеза е, треба секое јавно појавување да е облечена во различно.
    Во нејзина одбрана, таа не се појавила никогаш во исти парчиња облека, во идентичен аутфит, но чевливе ги носи во повеќе комбинации. Како што правиме и ние нели, смртниците :D

    Еве слика од нејзините, очигледно омилени, салонки. Класика си е класика. :)



    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На La.Reina.Del.Sur и mims-89 им се допаѓа ова.
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Па добро што и фали на салонките баш се убави и мислам дека во се се вклопуваат...од тоа што ја имам видено дека ѓи носи... не значи дека ако е богата дека треба да има една соба со чевли...
    .
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Се согласувам потполно со тебе! Инаку ја обожавам женава, а поготово овие два фустани:

    http://www.google.at/imgres?q=kate ...138&start=0&ndsp=14&ved=1t:429,r:12,s:0,i:119


    http://www.google.at/imgres?q=kate ...104&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:20,s:0,i:144
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Мене најчесто ми се допаѓаат нејзините комбинации. Еве пример црвениот и кремастиот со чипка што е, баш ми се убави. И не секогаш значи дека ако сакаш да бидеш модерен треба да ја следиш модата. Ако имаш стил, модата не ти треба. И така таа е минлива, но стилот не е. А ми се допаѓаат и овие комбинации
     

    Прикачени фајлови:

  9. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Не ми ги собира во еден :) се извинувам
     

    Прикачени фајлови:

  10. Angie11

    Angie11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    14

    Kејт Mидлтон....
    не ми е убава на лице,но тиркизниот(и каков да е)е прекрасен!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

    Kој се согласува??? :hai:
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Јас, се разбира :)
     
  12. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    3.404
    Ми се допаѓа нејзиниот стил. Носи светли бои, не дозволува да изгледа пренатрупано со додатоци и светки.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] овде е преубава :inlove:
     
    На mims-89 и sweet-star им се допаѓа ова.
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Британската Кралица Елизабета Втора, објави дека ако принцот Вилијам и Кејт добијат девојче, таа официјално ќе ја носи титулата принцеза, менувајќи го правилото воведено пред стотина години.

    Според одлуката на кралот Џорџ 5-ти од 1917-та година, само најстариот син на парот би требало да ја носи титулата принц, додека ако имаат девојче, таа би ја нослеа титулата „лејди“ и не би ја ословувале со „ваше височество“.

    Но, кралицата објави т.н. “Letters Patent”, еден облик на кралска објава, со која го смени тоа правило и сега децата на Вилијам, чин на престолонаследникот Чарлс, ќе имаат еднаков третман.

    Letter patent им овозможува на кралот и кралицата да направат измени за нечиј службен статус или титула, без одобрување од парламентот.

    Тоа правило го искористи кралицата кога на Кејт и ја даде титулата Војвотка од Кембриџ во 2011-та година.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Прв пат слушам за ова. :?: :)
     
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    1.046
    Точно фацата за принцеза си ја држи, иако не е лепота невидена, дама е и блеска просто жената. Има стил и те каков стил, баш и прилега едноставната елеганција и многу почитувам што не носи модерни глупости. Само некое кило екстра да набаци.
     
    На i...ja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Mодни комбинации на Кејт Мидлтон
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MorganMonroe

    MorganMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    42
    Кејт е навистина убава! Секогаш едноставно но елегантно облечена. Башка ептен личи на принцеза :)
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Облеката и накитот во Обединетото Кралство
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. MorganMonroe

    MorganMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    42
    една понова од Кејт :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.png
      Untitled.png
      Големина на фајлот:
      244,8 KB
      Прегледи:
      136
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.601
    Допаѓања:
    144.654
    Мене ми е баш онака нежна, облечена со стил, секогаш според пригодата. Никогаш не е накинџорена , едноставна е , ама прекрасна.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]