1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Kate Middleton

    Eве и слика имаат ставено,сликано кај пределот кај градите
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.173
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Ми го зема зборот од уста. Многу едноставна ми се виде. ЈАс по скопјево погламурозни фустани имам видено на невести :D
     
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Kate Middleton

    Прекрасна, едноставна а убава. Баш како скромна пепелашка од средниот век.

    Е сега штета што не е македонска снаа да ја направевме малку покичеста, да ја накинџуревме со шљокици, микици, кикици, чипкици, деколте што пука, г’з што тресе, кармин што се гледа од авион, сенка што влече до Ашкабат и слично и да ја качевме на маса да заигра чочече, да растресе фриз малку и целулитче па нек цео свет прича о њој :D

    Мене ми се допаѓа, дури и премногу, иако имав некој неутрален став према нејзе. Го потврдува она со што се раководам цел живот - едноставноста плени повеќе од вриштечки аутфити :)
     
    На La.Reina.Del.Sur, Hopeful, Lacrimosa и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Мене лично, прекрасна ми е.
    Не е којзнае колку убава за да испопаѓаме сите во несвест, но ми има некоја ненормално мила фаца, воодушевувачка насмевка. Зрачи со неверојатна милина, а тоа ми е сосема доволно.

    Сега, моментално кога ја гледам свадбава, делот кога се во кочија, а од околу милиони луѓе, врескаат, кубат коси и мафтаат, морам да признаам дека се ежам.
    Можам само да замислам колку прекрасно се чувствуваат и двајцата, Кејт само се смешка задоволно, Принцот исто. Искрено, по малку и завидувам. :D
    Комплименти и за церемонијата, фустанот ми е баш класика, натинг спешл, но доста елегантен, како што и` доликува всушност.

    Им посакувам многу среќа и пријатен заеднички живот.

    А сега, ајде уште бакнежот и толку за тие пари, останатото од свадбава не е дозволено да се снима. :lol:
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    Венчаницата иначе чини 434 000 долари и ќе ја плати нејзиното семејство :)

    Јас очекував поголем вел и малку погламурозна да е :)
    Иначе Кејт прекрасна е, јас и претходно си кажав дека е преубавка.
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Kate Middleton

    Не кич, не шљокици, правилен избор...
    Ама и ова не ми иде.... да не беше опашката што се влече по неа, добиваме обично, накај премногу обично, со остри линии и рабови, мат, малтене гипсано хаљинче...
    Не ми се допаѓа...
    Златна средина, можеле да се потрудат...принцеза е сепак, иако модерна...
    Има аристократско држење, пријатен и остар поглед, што многу ми се допаѓа, ама не ми е убава...харизматична ми е посоодветниот збор...
    Принцов порано ми беше симпатичен, сега ми е како некое прокељавено чиче...
    Брат му жолтоклунецот, ми личи на страшно интровертно и арогантно суштество...
    Е сестрата на Катето ми се допадна многу, исто и Бекамица ми е по ќејф, како и секад....
    А за церемонијата...круто, ладно, восочни лица, наместени насмевки, вежбани покрети... :x протоколи, правила...
    Правила, правила, да би ме удавила...
    Али со среќа нек им е...
    И на Катето и посакувам да не им се покорува до толку, и да им ги измести малце тие улежани и фини га*ови...
    Нека си опне по нејзино уште утре едни тесни, ултра кратки пантолонки, со чорапчиња до коленици, и нека си биде она ;) (црн хумор малку :lol: )
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.173
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Бидна бакнежот??
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Kate Middleton

    "За да не се остави ништо на картата на случајноста, новопечениот брачен пар потпишале предбрачен договор, според кој, во случај на развод Кејт има право на одреден паричен износ наместо дел од кралскиот имот, а старателството на децата би му припаднале на Вилијам"
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.173
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Ова да не им се деси втора Дијана :lol: :lol:
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Све супер дискусии околу свадбава, ама што бара темава во Мода и стил кога повеќе се дискутира за свадбата, приходите, договори, како ќе и се смени животот итн.А и не ја сметам за модна икона па да е темава тука.Убава тема, но на несоодветно место, според мене подобро е во општи дискусии да стои или во СВАДБА.
     
    На Name, nena2010 и Phyramide им се допаѓа ова.
  11. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Kate Middleton

    Нели требаше и некоја од Македонија да биде таму??? :wasntme:
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Kate Middleton

    Jaс сум таму,ич да не се секирате! :D


    Ах...секоја ќерка по дома е принцеза,ал стварно ме убедуваа дека сум печена за тоа :D :D :D ,затоа со мерак си гледав без да трепкам и се пронаежив 15-16 пати.Ме фасцинираат вакви работи колку и да се наместени,на крајот,сите ние сонуваме за перфектни свадби,секоја спонтаност може да не извади од такт.
    Кате ми беше прекрасна.Едноставна и нежна во фустанот.Ништо повеќе од ова не требало,сепак е принцеза,а не селебрети дива.Половинчето тенко,нежно и велот е сосема ок,колку што ги помнам снимките од Дејана,е тоа беше...три топа свила да му се невиди.
    Бекамица ми остави впечаток и жената на братот на Дејана,со се ќерките...прекраснотии.И таа дамата со синиот шешир.


    Не го ценам кралскиот живот и идејата за монархија,ама ми се допаѓаат вакви невообичаености.Од клишето ги вади нештата и едноставно те тера да веруваш,дека се случуваат чуда и исклучоци.
    Ма да утре принц да ми понуди брак,100 пати ќе се размислам и ќе го одбијам.Не сум за таква форма на живеење и кога-тогаш ќе пукнам.Луѓето,иако велат дека сакаат искрени и емотивни луѓе,сепак при првото пукање ќе те сметаат за лабилна и лудача кога ја имаш оваа улога.Требаат нерви ортоми и цврст дух,а ретко кој обичен смртник го има од проста причина што принцовите се одгледани да бидат принцови,а таа е обичен човек,не е одгледана да биде принцеза.Ќе видиме колку ќе потрае,притисокот ќе и биде огромен,освен ако не живее убедена со идејата дека е ок да бидеш паразит и да се бавиш со наложени и исценирани работи.Не би можела да живеам планиран живот до тој степен,особено па не во моја желба,туку на онаа бабана што мислам дека е безсмртна.
     
    На Offspring, sweetheart10, Stam и 6 други им се допаѓа ова.
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Јас морам да се согласам дека ми се допаѓа скромноста и елеганцијата во фустанот.
    Многу убаво и прилега и доаѓа до израз нејзината нежност и убавото лице.
    Мислам дека велот е прекрасен, баш ми се допаѓа тоа што не е нападен и голем.

    Што се однесува на тоа со пределот кај градите, Трендафилке око соколово :D Јас тоа не го забележав, ама мислам дека може да го рипнам тој дел од критикување од причина што не сакам да барам игла во сено. Не е надарена многу од напред, ама убаво телце држи.
    Стварно ми е прекрасна, и толку мила!!

    Инаку, во темава треба да дискутираме за Кетрин само, нели? Затоа е ставена во мода и стил? Или?
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.173
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Да бе на Натали Грубовиц сестра и Радица!
     
  15. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Просечна свадба, не толку гламурозна... сите се однесуваат некако вештачки и ладно (а богами и времено не им се погоди баш, мене лично вакво облачно време ми ствара депресија) :D

    А за Кејт, ми се допадна венчаницата, скромно и пристојно. Ама пак некако не ми личи како за принцеза... шо знам, и фали ОНА нешто што го имаше Лејди Ди :^)

    Како и да е, нека им е со среќа! :)
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Напред даска за пеглање :D
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Kate Middleton

    Ајде, кој ја забуљи у градите нека се јави! Манијачите а? :D Не знам. Па мора ли сите да имаат D корпи?! Она има преубаво спортско тело колку што успеав да забележам, плус е слабичка, а на такво тело големи гради не ни стојат.
    И јас сум тука со Старфиш, не барам игла во сено. А и не е битно впрочем.

    А чудна работа, кога бев малецка под влијание на Робин Худ филмови и корсети, кога сум цртала принцези сум ги цртала со рецка - мајке ми морам да ви покажам еден ден :D Значи кај мене принцезата беше знак еднакво со големи гради, веројатно ради корсет ефектот.
    А денес ете принцезата ми е синоним за нешто нежно, слабо, кревко, без рецки и без гради ко за Пивофест во Минхен :D

    Се на се си кажав, Кејт ми е преубава и јас гласам за ваква убавина. Едноставна и елегантна.
     
    На Name и Shana им се допаѓа ова.
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
  19. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Kate Middleton

    Преубава беше! Класа!
     
  20. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Kate Middleton

    Преубава, немам зборови :inlove:
    Фустанот е très très belle!!!!!