1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    :yawn:
    IMG-ece08fd83876bbc92af0bd89fad3355e-V.jpg
     
    На SummerGirl и Someonespecial им се допаѓа ова.
  2. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    FB_IMG_1527116112761.jpg
     
    На lovestoneddd, MonMon, Flower123123 и 9 други им се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    Ina Mnogufina
    пред 14 часа ·
    Хари и Меган ќе бидат комшии со Бекам...шознам Хари колку и да си принц јас не би ти препорачала на жена ти Бекам да и го зденеш за комшија ама ти си знаеш...
    8-|:worried::D:lol:
     
    На Flower123123, Purplelilac, iloveyou29 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    :inlove::inlove::inlove:

    fotka-posle-koja-cel-svet-go-smeta-princot-hari-za-romanticar-2.jpg

    И јас сакам ваков дечко/сопруг :$ :inlove:
     
    На RosettaStone, dayla, Shmizla94 и 12 други им се допаѓа ова.
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Лејди Кити повторно блеска, прекрасна е :inlove:

    [​IMG]
     
    На mssuniquee, MonMon, Ketchup и 11 други им се допаѓа ова.
  6. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Темава не е активна долго време, не знам колку ги пратите последните новости но Меган и Хари се преселуваат во нова палата наводно поради несогласувањата помеѓу јатрвите Меган и Кејт. :rofl:
    Исто така прочитав на еден британски портал дека Меган наводно не сакала децата да и растат во такво опкружување со толку строги правила и дека доколку растат заедно со децата на Кејт и Вилијам тие ќе се чувствуваат супериорно над нив.
    Имаше уште нешто како Хари изјавил дека ги исполнува сите желби на неговата сопруга, тоа започнало уште за време на венчавката кога Хари ја наговорил кралицата да и дозволи на Меган да носи тиара која таја ќе ја избере, што било против правилата, па тиарата што всушност Меган ја носеше на свадбата не била по волја на кралицата но Хари рекол демек "What Meghan wants Meghan gets" :D
    Па сега успеа да го наговори да се преселат во поголема палата со многу повеќе соби бидејќи моментално живееле во некој си мал апартман во склоп на Кенсингтон.

    Мислам се гледа дека Хари и јади од рака. Некако се околу неа ми е премногу вештачко, изгледа како глума. Нивната приказна ми делува како оние тинејџ Дизни филмовите кои ги гледавме како мали кога обична некоја си девојка преку ноќ станува принцеза, па се бламира таму, кој би рекол, малку е комично :rofl:
     
    На elimkd, Annora, MonMon и 3 други им се допаѓа ова.
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    А зошто да живеат со свекрва и јатрва?
    И јас би постапила така, бидејќи нејзините деца не се престолонаследници и ќе бидат секогаш од втор ред.

    Тоа е маж, а не мамичка како ќе каже...
     
    На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Иииии.... драмата продолжува :rofl:
    Наводно принцовите Хари и Вилијам се искарале ради Меган

    Иначе мене Хари и Меган некако многу ме потсеќаат на Хенри VIII и Ана Болејн :^)
    Ај прво што се венчаа на датумот кога Ана била обезглавена малку језиво, па и физички имаат доста сличности.
    Хари (кој btw се вика Хенри) е како реинкарниран Хенри во изгледот а богами и во поглед на љубовниот живот. Меган исто така има физички сличности со Ана иако Ана не била мулаткиња познато е дека имала темен тен што било невообичаено за тоа време за една дворска дама, била слаба и висока со крупни темни очи.. Меган беше претходно мажена, а Ана исто така била претходно верена :drunk: Хенри се раскара со пола кралство за да се ожени со Ана, и овој принцов исто..

    Интересно ми е како многу работи се совпаѓаат, Хенри и Ана од 21 век со happy ending :inlove:
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Меган и Хари се селат во Америка, а?

    Баш ме интересира како ќе се одвива ова до крај, ќе има драми изгледа изгледа. Ма да не верувам во случајности.
     
  11. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Канада:lol:
     
    На SummerGirl и Snow-Star им се допаѓа ова.
  12. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Така ли? Не читав што пишале на инста, од портали по наслови толку скапирав.
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Таму живееше со првиот маж Меган, а и после разводот.
    Мислам дека исправна одлука донеле, сакаат да бидат финансиски независни, исклучени од кралските должности и под помал притисок од медиумите.
    Само ова последново ќе видиме колку ќе им успее.
     
    На Zimone, cresa-jagoda и Snow-Star им се допаѓа ова.
  14. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Знам дека со бившиот живеше во Канада, али во наслов пишаше Америка, па мислев дека таму ќе одат. Ме нема на инстаграм, не сум ни барала за да ја прочитам оригиналната објава.

    Од тоа што го слушнав на вести, не се откажале скроз од должностите.
    Сепак, мислам дека има некаква друга причина заради Мегзитов. Ако се само тие од горе, барем некаков повод мора да има, логично е нешто да се случило во позадина. Во прашање е традиција стара векови наназад.

    Со лесно нека им е, во секој случај. Ќе видиме што ќе излезе на крај и дали ќе успеат да се изборат.
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Од должностите можеби само останува онаа да се активни со хуманитарна работа, сепак Хари мислам дека би продолжил со тоа во чест на својата мајка. И таа и по разводот и губењето на титулата си остана со работа и активизам во хуманитарни организации.
    Јас пак мислам дека ова се очекуваше од страна на Хари и кога тогаш со која и да засноваше семество ќе се повлечеше настрана. Со оглед што од мали нозе е воспитуван да биде попалав и поопуштен од страна на Дијана и со оглед што дадилките не го чувале и воспитувале со толку внимание како брат му тој е послободен во своето однесување и животен стил, што и повеќе пати му се покажа како грешка( моментот кога се маскираше во нацистички војник иако пред се сакал да облече одело на руски војник, ама немало такво, а и сликите од лудите ноќни забави).
     
    На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
  16. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Кејт ми личе на машина за раѓање наследници на Елизабета, ниту мала емоција спрема Вилијам во јавност, баба ми и дедо ми на 80 години повеке си покажуваат емоции од овие.
     
  17. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Не смеат да покажуваат емоции во јавност тоа им е дел од правилата на однесување дека се идни крал и кралица. Мораат да бидат воздржани во јавност. Инаку баш Елизабета го натера внук и да се смире со Кејт кога раскинаа т.е. да размисли подобро да ја побара пак кога тој се колебал дали таа е вистинската за негова сопруга.
     
    На smile:), темјанушка, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Хахахах абре ајде имаат 2 3 деца а немам ги видено гушнати како некако со сила да се.
     
  19. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.807
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    Напротив има фотографии каде што се "фатени" тие моменти на нежност и љубов, ретки се да, но како што напиша и членката погоре според протоколот не смеат да покажуваат емоции во јавност.
     
    На темјанушка и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Elaine

    Elaine Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2020
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    332
    Пол:
    Женски
    Commonwealth Day-Difference is always challenging but it can be great:mm:

    Бетка си ги проверува и ги стрела со поглед поданиците 1:39-1:43:lol:

    Според мене многу ладен дочек и поздрав на браќата, а за жените no comment:D
    Сепак Хари навистина остана доследен на мајка му, не за џабе го викала мојот мал црвенокос Спенсер:lol:
    Друго за восхит е како се носат со целиот негативен публицитет Меган и Хари на ова последно официјално појавување пред да заминат во нов живот и се надевам многу подобар од овој изложен пред очите на целата јавност и бурните подбуцнувања на медиумите.
    Но најмногу од се се надевам дека ќе ги поправат братските односи ако им се навистина подоладени како што се гледа на видеово доколку се' не е фарса за јавноста.
    Крв не е вода и не би требало за ништо на светот да си ги заладуваат односите помеѓу себе.
    Сепак Хари ја има слободата на избор додека Вил цврсто го држи монархиската машинерија во шака.
    Можеби најдобро ќе беше да се реализираа желбите и заложбите на Дијана и оваа монархија да мрдне од мртва точка и се реформира во согласност со трендовите на 21век.
    Според мене би било најдобро да им се намали моќта и финансиската експлоатација на данокот на населението насекаде каде што владее Her Majesty The Queen.
    И така во денешно време нема потреба од нивно мешање во се формално, подобро е да си постојат само фигуративно.