Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.573
    Kate Middleton

    Мене ми се интересни оние мрчаторки,демек пиих,венчавката,а утре татко им да им најмни фанфари,пет попа у соборна,три принцезички у бело покрај нив и ако има врску у арм,да најми гардисти,ќе се подмочкаат од радост,па уште и камбанариите да им ѕмкаат цел ден само за нив...пиииих,брза помош ќе треба.
    Не дека заслужиле овие нешто посебно...ама убаво е за око,факт и доста се јаде нешто што не се јаде!Бре!
     
    На Offspring и Primavera им се допаѓа ова.
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.972
    Kate Middleton

    Кејт денес е преубава, едноставно зрачи со среќа и ведрина. :inlove:

    Венчаницата посебно ми се допаѓа, едноставна, нежна, бела... ма преубава. Очите не можам да ги тргнам од телевизорот. :D

    Многу ми е интересен моментот кога треба да се бакнат, еве само што се бакнаа по вторпат. :D Ах... ме фати некоја свадбена еуфорија. :D
     
    На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.336
    Kate Middleton

    Не бев во можност да гледам на работа сум :) али ги видов сликите. Немам зборови, навистина е преубава Кејт а и останатите гости со својата скромност ми оставија впечаток. Значи без шљокици и јаки шминки и тие шапки преубави.
    Навистина е како од бајките...
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.816
    Kate Middleton

    Епа ајде, се бакнаа! Два пати. Тралала, ѕвона ѕвонат!

    А мене цело време ми иде у позадина гласот на Тошка - маче, шо! Шо не ми дае да ја залапам? Сум се лапал у Манда, два пути :D

    Ај да не го расипам моментот, чича мича готова је прича, три моменти погледнав од свадбата, си искоментирав и толку. Од неутрално чуството ми отиде у позитивно, барем за неа, па не е лошо бре да си принцеза, или војводкиња или што и да е. Фино е, бајка на денешницата, макар само овака дводимензионално, иако знаеме дека бајка баш и не е - ама ај позитивно напред, да веруваме, дека е :)

    Доста ми беше на темава, да не забегам со коментари, ајде сега нешто попродуктивно :)
     
  5. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Kate Middleton

    Која Кате, кој Вилијам која црна свадба....

    Жива вода се направив од Бекам, очите не можам да ги тргнам од сликиве :D :D

    Гледајте си ја вие свадбата, јас Бексиот ќе си го гледам. Е преубав е жими тренеркава ми црвена!
    Е!
     
    На nesa, crazylady, Miss-Independent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Преубава беше цермонијата преубав пар се едноставно како створени еден за друг се ;) :inlove:
    А за фустанот немам зборови :x :x :x
    Заклучок: Знаете што е среќа ???
    Да се родиш како обичен човек и да станиш принцеза на крајот ;)

    Нека им е со среќа се гледа дека се заљубени во нивните очи. :l: :l: :l:
     

    Прикачени фајлови:

    • 02.jpg
      02.jpg
      Големина на фајлот:
      136,2 KB
      Прегледи:
      229
    • 325kategallery.jpg
      325kategallery.jpg
      Големина на фајлот:
      131 KB
      Прегледи:
      207
  7. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Бекам ич не си го видов :( :(
     
  8. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Пркрасни беа и двата од очите им се гледа љубовта :inlove:
     
    На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.278
    Kate Middleton

    Лилит, те видов, ти беше онаа со натписот Marry me Harry, нели :D
    Пуста надеж последна умира :lol: .

    Мене ме викнаа комшивкиве на кафе па така ѕирнав од моментот на влегување во кочијата до бакнежот на балконот и можам да кажам дека фустанот ми беше преубав :x
    Вилијам ми се виде многу огрден ( не знам дали е вака зборот :$ ), ама се гледаше љубовта меѓу нив, и кога се бакнаа првиот пат кратко, а после му прочитав од усните кога и кажа демек another one и знаев дека пак ќе се бакнат :) .

    Викторија Бекам сега ја видов овде на сликиве што ги ставивте и можам да кажам дека никогаш не ме воодушевувала, страшна ми е на чевли од 20 центиметри и ептен е вештачка, се прашувам дали оваа жена некогаш се смее.
    А Бекам никогаш не ми ни бил нешто посебно убав ( Спаркс, не ме тепај :D )

    Се` на се`, интересно, нешто речиси нереално и толку далечно од 21 век, и најголем впечаток ми остави што тие на свадбата поканиле 650 луѓе вкупно од сите што ги знаат од цел свет, а ние на некои од нашите македонски свадби каниме и по 800 луѓе :D
     
  10. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    449
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Се на се прекрасно!!! :inlove:
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    [​IMG]

    Ајде нека им е честито, пда си имаат среќа и хармонија во бракот!!!
     
    На tallyweijl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Kate Middleton

    Драго ми е што една просечна девојка станува принцеза, се надевам дека ќе остане приземјена и достојна на Дијана, што се однесува до изгледот мене ми е симпатична и едноставна женска.

    Веначвката не ја гледав, знаев дека ќе биде грандиозно и убаво, но незнам зашто толку се крева галама околу истата, ајде за Британците е тоа голем ден и настан, за останатите и не е, а сите се возбудени.

    Кога се венчаваат принцовите и принцезите од другите држави нема толку голема еуфорија, дури и не знаме дали и кога се венчале, впрочем повеќето и незнаат уште колку млади принцови и принцези има, ова како да е се пренапумпано.

    секако нека име со среќа и многу дечиња!
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Потполно се согласувам со сево ова горенаведено. Инаку, никогаш овие настани мене не ме трогнувале посебно затоа што сметајќи дека од 19тиот век натака, доволно било да имаш парички за да си купиш титула (така шо си можел да бидеш и најголем злосторник, битно пари да имаш), не верувам во аристократија после 18ти век...ама ај, нека им е со среќа. :) Што се однесува до стилот, не паѓам во несвест затоа што е копија на скоро сите аристократи, истите бои, истите шапки, а и шо ако е добар, не е таа за пофалба затоа што за него (а и за многу други работи) не одлучила таа. Да, да, џабе татко и шо беше окезен у црква ко да добил на лото, отсега неговата ќеркичка е беден извршител...

    Иначе венчаницата и е сон...
     
  14. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.148
    Допаѓања:
    56.531
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    [​IMG]
    [​IMG]

    Симпатични ми се YouTube и Google :)
     
    На Wild-GirL, rossonerka, Blanca и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Има посебни правила за тоа како треба да изгледа фустанот, не смее да има длабоко деколте, градите не смее да и се гледаат, и мора фустанот да има ракави, така да мислам дека Кејт (сега Кетрин) направила вистински избор. Има еден куп правила кои мора да ги почитува, нема ништо како што сака таа, на пример таа нема веднаш да стене принцеза, како што беше случајот на Дајана, оваа нема благородничко потекло, а Дајана имаше. Затоа сега Кетрин најпрво станува војвотка. Не смее да работи ништо , само за добротворни цели и во хуманитарни акции, не смее да се потпишува на ни еден документ без претходно одобрение од советот. Ни автограм не смее, ако не и дозволат, тоа се гласа. Се на се нема да има воопшто лесен живот.
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Реков и пак ќе речам темава не е за тука, ставете ја во Свадби, испаѓа новопеченава принцеза дека е некоја модна икона, а воопшто не е.Не ни знаела што е тоа кралско семејство и кралски престиж сосем обична девојка успеала да ги освои симпатиите на принцот. Јас колку што знам, освен во бајките секако |( , кралски со кралски семејства се соединуваат, односно принцезава би требало да е некоја со такво потекло или барем роднина на некој со кралско потекло, па не е само Велика Британија со кралство |( Просечна е не е нешто којзнае колку :o да речам, можел и поубава да најде, ако се сакаат среќно, ако не многу го заебала, предбрачен договор потпишале (да ти се плукнам во љубовта ако потпишуваат одма предбрачен договор) што значи не треба да паѓаме во несвест и дека ако е кралска љубов да речам не е вечна.
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Kate Middleton

    Девојкава го живее сонот на секоја девојка, станува принцеза која покрај себе има така убав маж како Вилијам!
    Убаво се облекува, има стил, а мене ми е многу симпатична. Изгледа дека е добра девојка, зрачи со милина...
    Ја гледав малку венчавката, нормално дека беше прекрасна (а каква да биде кралска свадба).
    Е венчаницата не ми е по вкус. Убава беше, не велам не, и сигурно нејзе и е најубава на свет, ама јас онаква не би облекла. Мене ми се допаѓаат по раскошни венчаници, така да оваа не ме бендиса баш. Ама такви с еправилата и мора да ги почитува.
    Вилијам ми беше прекрасен. Тоа оделото или како се вика веќе боженствено му стоеше.
    А тој татко и нејзин, окезен до тука и назад! Како лотарија да добил... :D

    И btw со среќа нека им е! И нека Кејт живее многууууу подолго од Дијана.. :)
     
  18. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.744
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Се дига фама затоа што кралицата Елизабета е владател на една третина од светот,а овие другиве принцови и принцези си владеат само во своите држави,и веќе е најавено дека принцот Вилијам и е наследник ;)

    Мене ми беше баш убава свадбата,невестата скромна,фустанот баш елегантен,принцот истотака убав,греота што е убав на мама а ќелав на тато :lol:
    Не ми се допадна Бекамица со онолкави штикли а бремена 6-7месец :^),коментираа дека за да биде во центар на внимание облекла толку темен фустан :^) а Дејвид :inlove:
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.764
    Kate Middleton

    Дури сега на оваа сликам го гледам фустанот убаво и целосно. До детали. Преубав е

    Мене за разлика од плавуша баш тоа ми се допаѓа што Кејт не е од кралско семејство. Така би било ептен наместено и вештачко. Вака барем знаеме дека тој си одбрал и дека си ја сака :) Можел да најде поубава, кукла некоја, ама нели цело време трубиме како убавинате надворешна не е во прв план. Имам читано дека девојкава е стварно паметна и образовна, сигурно има нешто различно во неа што му го привлекла вниманието. Немора да симната од писта со перфектна убавина за да биде достојна
    А за предбрачниот договор тешко дека принцот имал некаква улога и глас. Нема врска тоа со љубовта. Денес сам себе неможеш да си веруваш, незнаеш што ќе сакаш утре, а не некому друг

    Јас не паѓам во несвест ради љубовта. Сепак ваква церемонија не е карактеристична за 21ви век и искрено љубопитна сум што и како се дешава. Другите принцови и принцези не ми се толку интересни. Британија ми е земја која ја обожавам, целата нивна култура и начин на живот
     

    Прикачени фајлови:

    На sweetheart10 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton


    Бекамица ми е :puke: а Бекам :l: :l:
     

    Прикачени фајлови: