1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Интересна е свадбата, убава церемонија итн. мене ми е што ако девојкава се мажи за титулата, не за него? Многу е симптоматично..
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Не верувам да е така па се гледа дека се заљубени во нивните очи ;) :inlove: :inlove:
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Хаха, да се одглуми е лесно, тој е убав маж според мене :) може го сака не викам не, ама СИГУРНО не е рамнодушна на неговото богатство, сигурно има нешто и во тоа ако не и поголем процент.
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Што му се дешава со косата на Бекам? :o Некако чудно е ''залижан'' :emo: ама срце е секако тој :*
    Инаку за свадбата немам коментар, сигурна сум дека секоја од нас би посакала вакво нешто хехех :D
    И невестата - скромна а прекрасна немам коментар, навистина. :inlove:
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Па сега нормално и парите играат голема улога :D :D
    позззззз
     
  6. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Па тој лично не е толку богат,Бекам има повеќе пари од него :lol:
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Дали е вистинска љубов или не сега не е важно. После 7 години врска кралицата нема да дозволи да му намести некоја друга, како тоа што го нпарви со Чарлс и Дијана, и после да има повторувања на историјата. Да, вака е се бајковито, а бе милина ама реалноста е далеку поинаква.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Kate Middleton

    Па, убава беше свадбата, ама побогу, не сме во Англија, хелоооу, во Македонија сме.. Што тооооку не интересира таа церемонија? И без тоа не владее над Македонија. Ама иначе Кетрин беше убава, скромна со насмевка и секогаш мавташе рака, онака, како добра самовила. :lol: Убава беше церемонијата, убаво смислена. :) Се гледа дека Кејт е скромничка, со оглед на тоа дека станува принцеза. Ок, да не должам многу, допрва ќе видиме каква е. :)
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Е ама оди улови го Бекам со онаа сучкана до него :D мислев од слободните* а лично не, ама затоа семееееејноооооо :!:
     
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Целата венчавка ја прави фамата околу неа и милионите народ што се собрани за да присуствуваат, инаку сама по себе венчавката и не ми е баш нешто спектакуларна.Ако гледаме поединечно ниту фустанот не е нешто впечатлив а и букетчето што го држи дури мизерно можам да кажам.
    Не се разбирам во тие работи ама нели постојат правила таму во кралските семејства,дека и принцезата треба да биде со сина крв,а не обична девојка од колеџ, ама ако стварно се сакаат нека има е со среќа.
    И за крај и за неа нешто да кажам, девојката воопшто не ми е убава, остајте насмевка, коса незнам што сето тоа се прави, се гледа дека нема природна убавина и остри црти ми има некако, штознам мислам дека можел и поубава да си најде... хахах
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Ама привилегиите кои доаѓаат во пакет со бракот малку ли се??? Добра зделка направи мајка и што а испрати во Ст. Ендрујс каде што учеше и Вилијам.
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Па да ти кажам од такво тинтрање и третман на вистинска принцеза да има се што ќе посака на дланка, па дури и ќе го засака ако не го засакала досега ххахааха :)
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Море море колку сме активни на темава хахахха додека сме под еуфорија уште иначе се согласувам со плавуша темава треба да ја преместите во Свадби
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    И ја тоа го мислам. Се е пресметано, и тоа со камата. хахахах
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Еј да на последниве слики што ги постиравте фустанот многу поубаво изгледа отколку на првиот мој впечаток.
    А зошто да се префрли темава, па и свадбите спаѓаат во мода и стил.
     
  16. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Некаде околу 8 години се во врска, да глуми 8 години мислам дека ни еден нормален не го прави тоа... им се гледа во очите како што кажаа повејќето феминки, дека се сакаат. Искрено и посакувам на Кетрин да ги издржи сите притисоци, многу се слатки двајцата.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Привлегиите им се огромни,кралицата Елизабета е владател на 54земји во светот,над 2 билиони луѓе и плаќаат апанажа,а принцот ќе ја наследи а со самото тоа Кејт/Кетрин некој ден ќе биде кралица,што и не е мала работа,и да мајка и на Кејт одлична инвестиција направила кога ја пратила во Ст Ендрујс :lol:
     
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Ехее и тоа како е пресметано а иначе успеала морам да признаам иако лошо мислам за нејзе дека има скриени намери кои се МНОГУ очигледно всушност, сепак, обична девојка без ни капка сина крв им се пикна во кралското семејство и тоа не обично, според мене најјакото на светов.Ќе видиме до кај ќе тера, многу интриги ги очекуваат ама Кралицата штом стигнала дотука не дозволува да биде изиграна од таквите :) интересно ќе биде морам да кажам :!: Па сигурно не ја третирал најобично сигурно била припремана за титулата ако не од почеток барем последниве месеци или години, на кој не би му се свиѓало тоа Хова? Знаеш колку има такви во државичкава наша се мажат за нашиве бизнисменчиња или ако има плата над 30 илјади, а не па за принц и тоа не било кој! Па уште и дете да роди, и готово толку и треба ако не и е и тоа идејата. Реков, може го сака, ама љубовта и ја поттикнуваат мислите дека сега кога малку по малку ќе биде принцеза ќе живее живот за кој сите сонуваат.Тој и пружа се што ќе посака, понатаму и уште повеќе, а од кај знаеш дали нејзините не ја поттикнувале од дома да оди со него, да биде племенита итн? Мислам осмехот на татко и е повеќе од очигледен! Тука има многу повеќе од љубов, тука има ИНТЕРЕС.
    Додаток: Далеку е од Лејди Ди.
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Kate Middleton

    леле луѓе кој крш и лом е интернетот, не ми се верува, едно мислење неможев да испратам, ова сите засукале ракави, па и јас со нив :lol:. Ептен е гужва :rofl: !
    Инаку погоре видов слика од Бекам и Бекамица и неможам а да не искоментирам, Бекамица навистина е промашај, како да оди на погреб Боже ми прости! Бекам е убав, ама за свадбата и двајцата можеле поубаво да се средат, не ми се свиѓа Бекам со залижана коса.
     
  20. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Kate Middleton

    Преубава е.. Принцеза од бајките...