1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.169
    Допаѓања:
    4.180
    :!: Ќе им појасниш дека си мислела на индијски ореви... Индија била нивна колонија па ќе се воодушеват веднаш и ќе ти дадат виза. Не џабе рекле србите (а србите кралот Чарлс одувек ги поштуел): „Снаџи се па путуј!„
     
    На Elenpelen и orevokrsacka им се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.176
    Допаѓања:
    106.645
    Пол:
    Женски
    На Elenpelen, Misskirova и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.880
    Допаѓања:
    40.870
    Пол:
    Женски
    Камила ми е страшна за гледање :D
     
    На Sielo❤️, NPN, minne992 и 6 други им се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.176
    Допаѓања:
    106.645
    Пол:
    Женски
    Одвратна е. Тоа грдо тоа никакво. Ми личи како некоја лоша бабушкара од приказните што јадат деца.
     
    На VDT2906, joy1, bicycle и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    И мене. Некој неубав вајб шири. :worried:
     
    На VDT2906, joy1, mssuniquee и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    3.027
    Допаѓања:
    11.107
    Пол:
    Машки
    Од кога го слушнав разговорот помеѓу Дијана и Камила, во однос на Чарлс, ми се згади од таа жена! Права уличарка!
     
    На bicycle му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.721
    Пол:
    Женски
    Камила изгледа постаро од покојна Елизабета што имаше 96. Грда жена многу. Покрај лепота како Дијана да ја избереш Камила за швалерка, Чарлс бил опериран од вкус.
     
    На VDT2906, Sielo❤️, Feminka22 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.853
    Допаѓања:
    170.757
    А што има врска лепота со љубов:?:
    Ги ставиле во договорен брак со Дијана, а уствари краљевич и Камила имаат љубов цел живот. Нели е ова приказна дека вистинската љубов победува:wasntme:.
     
    На dunika, JuLleE, CarrieBradshow и 7 други им се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Што кажала?
     
  10. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.446
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    Уствари ,пред бракот со Дајана ,Чарлс бил во врска со нејзината сестра ,така и уствари Дајана го запознала. Кога доаѓал во нивната куќа.
    Подоцна е договорен бракот со Дајана која во тоа време била многу млада.
    А за целото тоа време Чарлс бил во врска со Камила за која се вели дека е единствена негова љубов ( каква и да е за жал)
     
  11. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.016
    Допаѓања:
    10.590
    Пол:
    Женски
    Дајана беше класа за Камила во секој поглед, Чарлс не можеше да ја земи Камила затоа што не потекнува од благородничко семејство плус веќе и била во брак. Двата ми се погодени(facepalm)еден за друг се
     
    На VDT2906, Feminka22, bicycle и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.778
    Допаѓања:
    22.991
    Пол:
    Женски
    Хари е глупав и оди како муле по злобниот план на Меган, мхм. (facepalm) Сигурна сум дека нема никаква врска со тоа што ко прво 5ти е по ред за да стигне до крал и нема поента да живее стиснато цел живот кога може да е слободен и второ, сигурно тоа како мајка му била третирана нешто му значи и веројатно сакал да се оттргне.
     
    На staycalm, andrejko82, Angie1432 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.228
    Абе ние дома си ги решивме проблемите, па сега ќе го мислиме и Британското Кралско Семејство.

    Искрено, ич не ми е гајле кој-со кој си живеел, кој 'чинел', кој 'не чинел'
     
    На tanjita, Srckata28 и crimson им се допаѓа ова.
  14. Aнонимус_

    Aнонимус_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    1.459
    Пол:
    Машки
    Не знам дали го гледаше некој крунисувањето, пред да го крунисаат Чарлс само мене ми се виде по усните дека вели finally? :D
     
    На Srckata28 и nena2010 им се допаѓа ова.
  15. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.235
    Допаѓања:
    9.991
    Пол:
    Женски
    Никогаш не ми се допагало ова семејство. Сите ми се некако мрачни и како да чекат само да стигнат до престолот. Како сите да ја чекаа бабата да си замине.
    И бабата покрај нејзината мила насмевка ми имаше нешто страшно во неа. Освен Хари сите ми се како да чекаат тој пред него да го турнат.
    Диана ми е сосема друга од нив. Бев мала кога почина уште се сеќавам на погребот како беа снимките. Не сум експерт ама некако верувам дека во нејзината смрт се вмешани Чарлс, Камила и бабата. Не ја сакаа. Има толку многу пишувано околу тоа. А Диана сите ја сакаа и уште на големо се зборува за неа.
    Камила ми е синоним за човек да се преплаши од неа. Си одговараат со Чарлс. Имаат некоја злобна фаца, и на крајот успеале во нивната,, љубов". И за Диана имам читано околу нејзините афери, ама па и на она што и како живеела во палатата, не е ни чудно. Со такви олоши и таков живот што требало да прави, да го чека оној со престилка во раце додека е со Камила?
    Како и да мене ништо не ми значи, ниту па нешто се потресов околу нив. Само ми е чудно како имаат толку долг живот овие од палатата?
    Каде се другите деца на бабата? Зошто само Чарлс се спомнува, а останатите 3? Јас скоро и дознав дека има брат и сестри. :^)
     
    Последна измена: 10 септември 2022
    На Lollipop_123, Sielo❤️, FridaodaMk и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.446
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    Во моментот кога Чарлс и Камила се запознаваат ,Камила не е мажена. Слободни се и двајцата , она имала 24 години. Он заминал во војска и кога се вратил Камила веке ја омажиле за друг. Понатаму другото е знаете, историја.
    Нема споредба секако Камила со Дајана,во никој поглед,ама мене интересен ми е фактот што 80%од Британците денес ја обожаваат Камила уствари...мене не ми беше сфатливо никогаш ,пред се заради убавината на Дајана и нејзината грациозност ама излегува дека ете на крај една голема љубовна приказна ги надминала препреките
    @anggell се спомнува само Чарлс бидејки е престолонаследник. Другите се спомнуваат ама секогаш повеке во сенка. Истото е и со Вилијам и Хари.
    Вилијам и Кејт се секогаш поштедени од папараците баш поради фактот дека ке биде престолонаследник. За разлика од Хари и Меган кои се секогаш мета на жолтата штампа и омразата од папараците
     
    Последна измена: 10 септември 2022
    На MacenceEna, cresa-jagoda и anggell им се допаѓа ова.
  17. Aнонимус_

    Aнонимус_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    1.459
    Пол:
    Машки
    Не можеш по фаца да процениш туку по однесување.
    Генетика.
    Чарлс како најстар син е наследник на престолот затоа е најпопуларен.
     
    На cresa-jagoda и Misskirova им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Папараците ја мразат Меган а не Хари.
    На тикток ми излезе видео каде Меган ја гледа во очи кралицата (сега веќе покојната),а таа и возвраќа па спушти глава. Истиот потег го направи и на погребот на Дајана и го прекрши кралското правило. Додуша и Хари не беше баш рамнодушен со оглед на тоа дека кралицата секогаш имаше шат мат во рацете. Во коментарите под видеото некој пиша дека Хари знаел дека Меган е следна исто ко мајка му.

    Отсекогаш тие двајца биле личности од втор ранг. Меган не знаела дека има кралски протоколи ама дека добро знаела во што се впушта и те како знаела.
     
    На Misskirova и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.235
    Допаѓања:
    9.991
    Пол:
    Женски
    Па јас и по фаца, а и однесувањето свашта има пишувано за нив, баш не се цвеќенца
    Чудно.. Како се собрале од двете страни со таква генетика и бабата и сопругот нејзин пред 100 ка.
     
    На Lalalupsi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.853
    Допаѓања:
    170.757
    Pa isti predci imaat be, mislish tuku taka se biraat i za kralevi, i za partneri:D
    Inache ne mislam deka ima vrska genetika, kolku shto ima vrska medicinska nega. A koj bi imal top medicinska nega, prvenstveno preventivna, ako ne lider na vodechka drzava. Sigurno ima vrska i disciplinata, disciplinata e polovina zdravje, ako ne i 3/4:).
     
    На Glowy, felisitas, CarrieBradshow и 4 други им се допаѓа ова.