1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Kate Middleton


    на точка пак пишува дека и позајмена од Елизабета, а дали ќе и остане како подарок не се знае.
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Денес не блеска само насмевката на Кејт. Тијарата која ја краси нејзината глава е дијамантска тијара на Cartier, која за свечената прилика ѝ беше позајмена од самата кралица Елизабет. Тијарата е изработена во 1936г. и била подарок за 18-тиот роденден на кралицата. Сè уште не се знае дали тоа ќе биде подарок од кралицата за Кејт.

    Ова го пишува тука на фемина, прочитав и на други места дека е позајмица, затоа и пишав дека канал 5 дезинформираат јавност :!:
    Тијарата треба да се заслужи повеќе од 70 години е стара не се дава туку-така ;)
     
  3. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Kate Middleton

    Мене овој Вилијам не ми е ништо посебно, но за разлика од татко му е лепотан, а Кејт е повеќе од прекрасна, фала Богу дека не е земена од улица, односно и таа има некое познато потекло. Искрено, не би сакала ваква свадба, има право Рејнбоу, премногу нервози носи ваква венчавка, плус би била премногу напната нешто погрешно да не се случи. Воедно ми се допаѓа како е облечена и средена Кејт, прекрасна е.
     
  4. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    56.471
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Ја видов венчаницата на повеќе слики и сега веќе не се сомневам - прекрасна е кога ќе ја загледаш убаво со многуте детали.
    Принцезата на сликите не ми изгледа воопшто впечатлива, веројатно да ја гледав церемонијата ќе имав поинаков впечаток, вака ми е безлична.
    Едно не ми е јасно. Фустанот е убав, но што го прави толку вреден? Во некои од коментарите прочитав сума над 400 000 фунти? :^)
     
  5. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Не е тоа значењето на 7 години дека навистина чекала да ја побара за жена, тие имаа врска од толку време не дека таа чекала да ја побара 7 години. Ајде ќе земеме за пример некоја х особа, имаат врска со дечко, и одат година две, не знам колку и сакаш да кажеш дека девојката од првиот момент на врската чека дечкото да ја побара за жена, не разбирате се од тоа што го пренесуваат медиумите. А за тоа дека и куче се гледа од која раса е во право си, па и јас и ти бираме со кој ќе бидеме нели? Порано може се живеело од љубов ама денес кој сака нека ми кажува јас не верувам. :x Така да Кетрин си е сосема на место, имал девојки принцов ама ниедна не успеала како неа, секој и чест. Кој нема да е горд ако ќерка му се омажи за принц, итоа за англискиот. :)
     
  6. PinkPrincess

    PinkPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    На pepelashka.20 и stewart им се допаѓа ова.
  7. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.734
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Све е рачна изработка,чипката,има амблем на самата монархија која е сошиена во склад со фустанот,бисерни копчиња итн..а цената се шпекулира дека е околу 100 000 фунти

    За најдобро облечен пар се прогласени Бекамови,Викторија совршена шапка,совршени штикли и Дејвид како аccessory :lol:
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Јас додека не седнав на нетов не видов дека и кај нас се кренала фама околу венчавката. Мислам ок е, се венчале, им значи тоа на Британците, ама за мене нема воопшто никаква важност, чисто онака, како fun fact ми е ова, да се знае од култура. Ама друго не би навлегувала во детали, или пак да ја гледам церемонијата толку часа.
     
    На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    Kate Middleton

    колку е само нежна девојкава...преубава ми е мене
     
  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Kate Middleton

    Отупеа со Кралската венчавка, Божее :@
    Како тоа да е најважното нешто на овај свет.
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Kate Middleton

    Спомнаа преска дека Бијонсе ќе пеела , кога тоа ?
     
  12. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    не слушнав ништо за тоа јас каде спомна ??? ;)
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    434 илјади долари прочитав, дело на Сара Буртон која работи за брендот Александар Меквин.
    Искрено вака на слики венчаницата ми е преубава, она стварно изгледа прекрасно во неа.
    Ама кога ми искочи од кочијата очекував нешто wow, а го немаше тоа. Али добро па од друга страна ако имаше венчаница во стил на Дијана, одма ќе имаше и такви муабети. Затоа и ми се допаѓа што е поинаква.
    Срцки се бе.

    И да Плавуша аман од тие твои коментари пари, интириги бла бла се омажила за пари, далеку била од Дијана. Па добро сите луѓе се различни. Затоа и Дијана имаше љубовник :)
     
    На miss.ella, Miss-Independent и marama им се допаѓа ова.
  14. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Kate Middleton

    Многу ми е слатка и преубава беше на венчавката. Фустанот беше преубав. Не знам што очекуваа тие на кои не им се допаѓа. Елегантен, софистициран, без многу претерување
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    ^Добро де, ја така мислам шо сеа, кој не мислеше така ме цитираше па ја само објаснував. Ако ти се свиѓа читај согласи се, ако не аргументирај. А колку што знам ни ја ни ти неаме аргументи дали е тоа така или не е,можеме само мислења да кажуваме затоа е и темава.
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Де бре, отупеле со венчавката!!!
    Па не се дешава секој ден! За разлика од глупавите работи што ги гледаме на тв, барем ова се разликува и ни дава можност да видиме нешто интересно, поинакво, различна култура, традиција...
    Оставете тоа на страна, чинот сам по себе е стварно интерсен за гледање, ако ништо друго ете тема за муабет.
    Кој гледал-кој не, пак сите си кажавме што мислиме.

    Што се тиче муабетите за пари, моќ ова-она, било која девојка да беше на местото на Кетрин, ќе имаше таков муабет. Така било, така и ќе биде.
     
    На k.i.m и MiDnIgHtLaDy им се допаѓа ова.
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Kate Middleton

    Ајде бе, мора од се да правите шпански серии ебаго |( Така е тоа лесно сплетки и интриги да им прави Кејт на семејствово, жити се, дај преслушајте се, пред да тресете вакви работи. |(
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Па сега, не е дека нема сплетки и интриги, кралство семејство се, со години наназад се убивале за престолот, не била важна крвната врска :) Денеска може се да изгледа поинаку, но се е само изгладено, а за интриги верувам дека има.
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.083
    Kate Middleton

    прекрасни беа и двајцата. Венчалниот фустан на kate според мене беше преубав, модерен а едноставен. Ми се допадна тоа што не носеше некое ланче на вратот, а баш мислев дека ќе е "наконтана" многу. И тиарата на главата ми се допадна ептен. Срцки се. Како и да е ни мене не ми беше јасно зошто е толку скап фустанот, иако на преносот прееска спикерките ја посочија уникатната и многу скапа француско-белгиска чипка (така мислам дека беше). Ама за да достигне до 434 000 фунти :^) ?
    Сепак им посакувам убав брак, со многу дечиња!
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.894
    Допаѓања:
    152.887
    Kate Middleton

    Многу ми се смешни хејтерите,приврзаниците на теории за конспирации некакви и слични!Сонценца! :D
    Шо аргументирано да коментирам за фстанот на Кате бе?!Убав и беше!Дека беше ко вистинска Пепелашка приказна,беше!Дека има смрдливи работи таму,има!Дали ме интересира?!Не ме интересира!Дали беше забавно за светот да го види?!Беше?!Дали тргна малце црно секојдневие?!Тргна!Дали ги смени нештата за понатака?!Не ги смени!Дали мене ми значи?!Ми значи!Дали го лапнав Хари?!Го лапнав,тоа е,сакам момци во униформи,а тој ме сака мене! :D


    Аман со глупости!Ајде ќе и речам да ти даде дијамант од тијарата и не се замарај,уживај!
     
    На miss.ella, Mini-Mouse, Name и 4 други им се допаѓа ова.