1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Kate Middleton

    Кејт ми беше преубава, и фустанот, и шминката и фризурата се беше совршено :inlove:
     
  2. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Kate Middleton

    Итоа не еден неколку, за кои знаеме и неколку за кои не знаеме....( ова за љубовниците зборувам ) :lol: па така ти е тоа кога немаш љубов од сопругот имаш од некој друг,,,ама пак затоа ја решија по брза кралска постапка :(
     
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Право да ви кажам јас немаше ни да знам дека се земале во школо ако не ми кажеа. :D
    Еве сега гледам на фемина слики, сеа и на youtube ќе пуштам јас, аа па како јас да не видам нешто.Добро, невестичкава не е лоша, не е многу нападно и кичесто, и прилега како принцеза.Ама оваа старкава опасна е бре еј. :D
    Ама сега и на Кејт нема да и биде многу лесно, ќе се прости со кратки фустани и миничи, ќе и попуваат и ќе ја следат во секој чекор, ќе може да работи само хуманитарно...
    Но како и да е, се најубаво им посакувам. :)
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.187
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Фино што се венчаа :D што друго да кажам :D загледав малку од церемонијата,чисто онака информативно :lol: нормално е венчавката да биде во центарот на вниманието :)

    Инаку, фустанот на Кејт и е многу убав,барем мене ми се допадна,премногу нежен :)
     
  5. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.095
    Допаѓања:
    789
    Kate Middleton

    Кога и кажав на мајка ми дека воопшто не ми е убава Кејт,се изначуди жената :o Можда имам чуден вкус,нит невестата ми е убава,нит фустанот :) Триста људи,триста чуди.Мене пак принцот Вилијам ми е посимпатичен од принцезава,а и свадбената церемонија ми се допаѓа,убава традиција,кралска :angel:

    Инаку,во врска со Дијана,гледам сте ја спомнале,да кажам дека многу повеќе ми се допаѓаше и по физички изглед и по понашање,според тоа што го знам (читано и гледано што имам во врска со неа).И крај краева,не можеме да ја осудуваме,зошто и колку љубовници имала.Кралиците сепак се луѓе,со сопствен живот и кои сме ние да им судиме дали се убави,чесни,заљубени,манипулатори итн.

    Епа ајде со среќа нека им е на Вилијам и Кејт! :) :party:
     
    На Plavusa.17 и kate21 им се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Kate Middleton

    Е ајде сега да ја жалиме дека ќе и биде тешко-овие 7 години и биле доволни да сфати и одговара или не, да не и чинело немаше темава да ја има сега.Ако сака може да се смениме :lol:
    Мене ми е многу интересен целиов настан, иако ни двајцата не ми се посебно симпатични.Ама кралицата можела некоја друга боја да одбере(освен ако така требало), а и ме зачуди сестра и на Кејт што е во бело.
    Како и да е, интересно е да се гледа нешто вакво ко за промена.
     
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.628
    Допаѓања:
    23.481
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Кејт гледајќи ја порано на фотографии, имав впечаток дека е прилично убава ама не и харизматична, не знам имав чувство како да и фали ОНА нешто.
    Ама денес пријатно се изненадив, онака нежна, кревка, доста скромно ми делуваше на моменти.

    Венчаницата точно дека првпат кога ја видов денес не бев нешто wow изненадена, ама колку повеќе ја гледам сега толку повеќе ми се допаѓа, едноставна и елегантна венчаница, типична за една принцеза.
    И да, би облекла и јас таква. :wasntme:
    Инаку видов дека е во стилот на Грејс Кели.

    [​IMG]

    Мислам физички и доликува да биде принцеза.
    Вилијам и брат му Хари никогаш не ми се допаѓале премногу, ама пак во споредба со татко им се авиони. :rofl:

    Оваа фотографија од Марио Тестино им е совршена.

    [​IMG]
     
    На sesilija, Phyramide, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.942
    Допаѓања:
    105.527
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    [​IMG]

    Еве каков фустан носела на приемот во Бакингенмсаката палата.

    [​IMG]

    а еве ја тортата

    [​IMG]

    И Вилијам и Катерин се одвезоа до дома!!! :angel:
     
    На SunFlower94, Lilit, Wild-GirL и 4 други им се допаѓа ова.
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Ааааааааааааа немам зборови прекрасна е :x :x :rofl:
     
  10. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Kate Middleton

    Интересна беше целата церемонија, како од бајките. Невестата навистина беше прекрасна, а и фустанот ми се допадна...типично кралски, нежен и елегантен. И овој фустанот што го носела во Бакингемската палата исто така е преубав, и одлично и стои! ;)

    И..нека им е со среќа! :)
     
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    Сликата на денот на сеирџиите :D
    [​IMG]
     
    На faye, QueenN, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Kate Middleton

    За свадбава се потресов како Британка да сум (смајлиштосекрсти) :D

    Едвај ја дочекав Кејт да излезе од тоа колата и искрено преубава беше. Не ни очекував нешто спектакуларно од неа.
    Неко велат ТРЕБАЛО ПОВЕЌЕ. Јас велам УБАВИНАТА Е ВО ЕДНОСТАВНОТО. Едино што не сакам такви венчаници долги сто метри, ама па тие немаат журки со ора опа-иха, може да си има венчаница што ќе и‘ се влече.

    Препрепреубава беше, права принцеза. А Вилијам како ја гледаше.... :inlove:
     
    На stewart му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.707
    Kate Middleton

    Баш ми беше слатка...Преубава ми е принцезава...Иако фустаното не беше тоа што очекував но сепак беше преубава...
    Мака ми е што не ја изгледав целата церемонија само дел фатив,се надевам ке ја имат на реприза па така ке ја гледам :)
     
  14. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Kate Middleton

    Значи најмногу се изнервирав што сум овде во Лондон а неможев да идам да го следам настанот во живо...Што да се прави ајде наредна прилика...Можда ќе си го уловам Хари јас :D :lol:
    Иначе Catherine ми беше навистина прекрасна, скромен фустан,обична фризура али сепак преубава. Исто и William е убав. Она е поубава од него али и он е симпатичен. Нема што ептен романтично. Ми се допага стилот како се облекува. Абе на убав човек се му стое. Ах, и можда кај вас во Мк не го давале тоа на ТВ али тука на Тв ја покажаа во палатата со другиот невестински фустан тој е поубав од овој првиот.
    Е сега за животот нема да може да праве што сака секако има премногу закони нема да може да работе ама пак и кој сака да работе нели? :) Исто така нема да може да оде во кратка облека али што е ја гајле и така не и треба кратка облека да се дотерува од денес па натаму излегување од Бакингам Палас нека заборави освен за некои поводи али ретко тоа. Обично кралицата Елизабета ги следи тие поводи.
    Како и да е ми се допаѓаат и Вилијам и Кејт како брачен пар и им посакувам мн среќа и многу дечиња.

    П.С уште нешто да додадам кај нас пред зграда дури имаше музика комшиите излегле ставиле маси, столови, јадење, пиење, музика и ја славеа венчавката како да се е женил некој нивни рода хехех али тоа ти е тоа англичани :)
     
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Kate Middleton

    Ме воодушеви сета таа грандиозност и одмереност на венчавката, толку ми се допадна што за момент посакав да се самопрогласам за принцеза на Македонија :D .

    Сталјингот на Кејт беше одличен, како нов член во кралското семејство неможе да се накинџури во монистри и шљокици, сепак треба да се промовира пристојоност и морал сепак да бидеш принцеза и не е така мала работа.

    И мене на прв поглед ми изгледаше како таа да е повеќе заинтригирана за парите и титулата одколку за принцот, но таа пари си има нејзиното семејство е одлично ситуирано па така останува само титулата.
    Не е толку идилично и да си принцеза, секој нејзин чекор ќе биде следен, каде и да се појави ќе привлекува внимание, ќе мора на секој начин да се воздржува да не нанесе срам на кралското семејство и т.н. Таа ќе има материјална благосостојба и многу бенефиции но тешко дека ќе има се што ќе посака, прво нема слобода, нејзиниот живот сега ќе зависи од други, секој потег ќе биде однапред испланиран а таа ќе неможе на раат ни да п*дне од толку тинтрење и досаѓање.

    Се на се, ми се допадна венчавката, и Кејт беше одлична а и Вилијам не беше за фрлање 8)

    Ова го најдов на нетов, за оние на кои е им се дпадна класичната венчавка, еве и со вакво сценарио:
    http://www.youtube.com/watch?v=Kav0FEht ... r_embedded
     
    На Buttterfly и Offspring им се допаѓа ова.
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    И уште една јака фотка :rofl:

    [​IMG]
     
    На faye, kate21, lackygirl и 6 други им се допаѓа ова.
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    Kate Middleton

    ^ Леле, јас си го помислив истото вчера за овие двете, ко грдите сестрички на Пепелашка. :D
    Инаку, не знам колку е точно, дечко ми можеби погрешно е упатен, муабетиме на скајп и му викам - да си во тек, денес е кралската венчавка. :D
    - А знам, принцот не сакал да носи бурма.
    И јас ко мрдната - па нормално не сака бурма да носи, сака човекот да е*не нешто кога ќе искочи у град.
    :D

    Интересно и принцезата убавка, ама пак ќе кажам можел фустанот и поубав.
    Некој спомена - па ќе ја ќитат ли со шљокици и дречав кармин?
    Никој не го рече тоа, има милион поубави начини и без нив да си гламурозен.
    Ова гламурозно не беше, повеќе бегаше на граница на скромност... а тоа деколте пак ќе речам - беше утка.
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Kate Middleton

    ^ Да нема да носи бурма зашто и неговиот дедо војводата од Единбург не носел. Така да Вилијам сака да си ја продолжи традиција од дедому.
    Абе што ако не носи бурма, кога венчавката ја гледале во живо над 2 милијарди луѓе, а нема човек на планетава што не знае дека е женет :D
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.733
    Допаѓања:
    99.065
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Мене навистина многу ми се допадна...мислам дека и должината на фустанот е сосема на место...ако не е долг и гламурозен нема да привлекува внимание нели... :) мене ми изгледаш прекрасно под превезот..и накитот (тијарата и обетките)си дојдоа до израз :inlove:
     
  20. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.617
    Допаѓања:
    25.202