1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Kate Middleton

    Леле росонерке прснав од смеење со сликиве :rofl: :rofl: Е вториов фустан поубаво и лежи на тело,преубава е :inlove:
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    денеска во 13:00 часот пак ќе ја дават ;)
     
  3. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Kate Middleton

    А на која програма?
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    Да си ми жива и здрава Роси, си се смеам уште на сликите!!!
    Посебно на двене лоши сестри на Пепелашка! :rofl:

    Што се однесува до вториот фустан на Кетрин, не ми се допаѓа. Некако моделов ми е застарен, виден веќе неколку пати, ништо импресивно. Многу поинтересен би бил, да не беше толку долг, туку да речеме некаде под колената. И накит ми фали, штуро ми е некако.
    А тортаваааааа.... :sweat:
     
  5. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    на која програма ?? :^)
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Kate Middleton

    Хах, и да сакаш не моеш, не е нејзина ;)
     
  7. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Kate Middleton

    Вчера ја следев целата церемонија околу венчавката,и беше прекрасно посакав да бидам и јас таму да ја гледам во живо.Околу венчаниците на Кејт морам да кажам дека беше прекрасна преубаво облечена баш како што и доликува на една принцеза,а и Вилијам не беше лош :) Со еден збор ме воодушеви буквално се,овај настан ќе се памети вечно,се надевам ќе бидат среќни и ќе имаат убав брак :)
     
  8. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Kate Middleton

    Нејзиното Кралско Височество Војвотката од Кембриџ (од сега така ќе си се вика довчерашната Кетрин Мидлтон) блескаше во венчаницата. Мене многу ми се допаднаа и првата и втората. Едноставни и елегантни. И на крај краева кралска церемонија беше, има правила и за фустанот, како на пример ракави, без деколте, строго од англиски материјали... А и да не постојат правилата мислам дека ептен и прилегаше. И јас би сакала таква венчаница :inlove:
    И Вилијам не беше лош, ама за разлика од порано кога ми беше поубав од брат му, сега е обратно. Башка Хари е ептен откачен и сеуште неоженет. :?:
    Јас уживав дури гледав, а моментов ми е најинтересен нешто од целиот спектакл. :rofl: Го обожавам девојченцево.

    [​IMG]
     
  9. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Kate Middleton

    Мене Кејт ми беше многу убава и елегантна, иако мислев дека ќе носи некоја венчаница како на принцезите од бајките, некоја ептен раскошна, широка, со ова-она, но ме изненади. Многу ми се допадна, не беше нешто претерано, нешто пренатрупано или кич, туку едноставна и елегантна, а и супер и стоеше. И Вилијам беше добар.
    Инаку Кејт отсекогаш ми била убава и ми имала добар стил и изглед, а и сега на венчавката не потфрли.
    А за кралскиот живот, баш и не и завидувам многу. Е сега не се случува секој ден да се фатиш со принц, па и да се омажиш за него, таа шанса е една спрема кој знае колку, сигурно чувството да се исполни еден сон и да се стане принцеза е прекрасно, па и да се ужива во раскош, луксуз и такви работи, но пак животот после тоа да ти биде според протокол, не ми се допаѓа.
    Како и да е, ми се бендиса и младоженците, а и свадбата, интересна, несекојдневна, кралска, да има да се види и нешто поинакво. Нека им е со среќа!
     
  10. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.548
    Пол:
    Женски
    Kate Middleton

    ima mnogu ubava stava drzenje, dobro obrazovanie i mnogu e prirodna i za anglicanka e uba ,ama za nasi prostori bi vlegla vo pogrdickive, definitivno ovie grdi anglicani treba da se smesat malce so ns slovenite, balkancite, rusite cisto da se razubavat site se grdi. :) i sekako pofalbi za nevestinskiot fustan mnogu ednostaven i eleganten i mnogu bese unbava i prirodna. :)
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Kate Middleton

    И викам на сестра ми: "Зошто бе овој мене не ме запозна, па да си станев една принцеза?"

    И сестра ми вика: "Ееее па ти, има уште принцови низ светов, којзнае тој на Шпанија дали е женет...?"
    - Ко божем, утре ќе дојде принцот од Шпанија и ќе ме побара за жена, со колкав оптимизам го кажа тоа :D
     
    На Peperutka90 и anastasija85 им се допаѓа ова.
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.277
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    на мтв 1 се извинувам касно видов ;)
     
  14. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Знаете што би било идеално кога сестрата на Кејт, Пипа Мидилтон би се зела со Хари братот на Вијлам е тогаш сите би било едно големо и среќно семејство. ;) :D :D


    А баш е слатка мора да признаете :rofl: :rofl:
    Колку што знам не е мажена ;) :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • pipa.jpg
      pipa.jpg
      Големина на фајлот:
      151,9 KB
      Прегледи:
      347
  15. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Kate Middleton

    Прекрасни се :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На stewart, anastasija85, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
  16. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Kate Middleton

    Пипа има врка од три години, а Хари има девојка. Партерите и на двајцата беа присутни на венчавката на Вилијам и Кејт. ПА најверојатно нема да бидат пар тие двајца. А Кејт е прекрасна, и позитивна ко што изгледа. Како и да е, не ја знаеме па да коментираме.

    И ме нервира пто толку прашина се крена за една венчавка, кога има многу други светски проблеми на кои треба да се обрне исто волку внимание.
    Ама ете, со среќа нека им е. Убаво изгледаат заедно. Среќно. :)
     
  17. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
    Kate Middleton

    Како од бајките :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.199
    Допаѓања:
    8.431
  19. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Kate Middleton

    Прочитав дека Кејт самата се шминкала тој ден :o :o Само ке кажам браво за храброста и job well done Kate :) јас никогаш не би се осмелила сама да се шминкам на денот на венчавката, ако згрешам или претерам со нешто никогаш не би си простила :lol: а ако згреши фризерот или шминкерот барем ке имам кого да обвинувам :D
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.894
    Допаѓања:
    152.887
    Kate Middleton

    Ајде да ја натераме Кате да ни пишува на темата,опсесија-бившата на партнерот! :D
    http://brkajrabota.mk/showtime/trach/65 ... ot-william
    Овие не се бидени во Македонија да видат што е убавина!
     
    На Dafnee, wolf4e и Hipica им се допаѓа ова.