1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Британското кралско семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ph.orhideja, 28 април 2011.

  1. Polyincognito

    Polyincognito Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2020
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    8.279
    Пример, ова е AI од Кендал. Јас првпат го видов на Инста и реално мислев дека е таа. Бидејќи не е како тие обичните што луѓето си ги прават, па стават фаца на Роналдо на некој, каде од авион се гледа дека е фејк.

    Баш мислев дека е таа, бидејќи ги опфаќа токму нејзините гестикулации, трепкања, движења на телото, како што си е самата таа кога се појавува на видеа:


    Не тврдам дека и тоа на Кејт е фејк, ама не знам ни колку е реално, бидејќи стасавме во таков свет да живееме. Исто така, навистина не ми е јасно зошто ако е сето вистина, имаа потреба од фотошоп и нејзини двојнички да се глупираат. Бидејќи за Чарлс, јасно и кратко објавија и тоа е тоа.
     
    На Mnik, Yowannty, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    Кој и каде го пиша ова?:^)
    Или толку ти собра 2со 2само?
    Еми за тие пари толку што се рекло.
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    1.825
    Допаѓања:
    6.392
    Онака за муабет.

    П.С. @INNERBEAUTY Сега те прочитав и тебе, ти подетално си објаснила со слики, со графикони, уште заверка на нотар ти фали. :D:D:D
     
  4. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    Повторно кој и каде пиша, дека дал јас, или било кој дека лажат за ракот и дека уствари се разведуваат, ова заборави
    или пропушти да пишеш.
    А графиконите дефифинитивно тебе не планирам да ти ги објаснувам, не верувам дека и онака си способна да разбереш, или уопште нешо знаеш што значат хахахаха.

    Земи гуглни малце историја и политика, меѓу другото и кралска. И можда се просветлиш што значат.
    Како и тоа дека (Б) КС не се бават само со смешки испред камери во кул дизајнерски фустанчиња, лично за Сузи да е убедена и сигурна дека се е во ред и под контрола со светот.
    Како и тоа дека на пример на нив имаш тројца дијагнозирани со канцер во исто време, еден мртов/а, и еден вмешан во педофилија и меѓународна трговија со луѓе скандал, левел Ватикан, + двајца отстапени од кралски должности моментално.

    Ко што реков за тие пари толку, да хаха.

    Да не се лажеме сепак ова е царството на Сузи од Мк каде што подалеку од наративи и МЈФ и не видела.

    Сега настрана креативов од погоре, ова за AI.Се е можно.
    Вистина, ете влеговме воAI "реалноста". Добредојдовте и сместете се се комотно.
    Има и на нет се бават со разоткривање глинчеви, џемпери, обетки, исти аутфити од XY години, исти AI Амазон позадини, битно ваљда по се изгледа клупата е вистинска...

    Мене лично не ме интересира.
    И не планирам да се бавам со ова.
    И без ова ништо не им верував.
    И разбирам и овие што не веруваат. Мислам не еднаш, три пати беа фатени во AI манипулации.
    Како што ги разбирам.
    и овие што 100% без под прашања веруваат.

    Сепак измислување канцер... три пати и играње на таа карта манипулативно со народот не е мала ствар, и не верувам да се до толку.
    Ама тоа што јас не верувам, не значи и дека не е така.
    Како и да е, и да е измислено ќе се открие со тек на време, да речеме, три до шест месеци...
    И ќе им се одбие ( озбилно) од глава, и така.
     
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.289
    Пол:
    Женски
    На BBC беше видеото , каков фејк , за слафица од свирипичино ќе прават тие фејк видео (facepalm)
    Престанете со дезинформации
     
    Последна измена од модератор: 25 март 2024
    На Sophitas, Elenpelen, Bitter-Sweet и 8 други им се допаѓа ова.
  6. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    На тема, (што се слчува со) кралското семејство, ова е што се случува со кралското семејство, и се дискутира меѓународно дополнително, (освен овде), како и што понатаму во случај на смрт, евентуално, абдикација...google it.
     
    Последна измена од модератор: 25 март 2024
    На Снегулк@23 и Just.do.it им се допаѓа ова.
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.664
    Допаѓања:
    23.618
    Пол:
    Женски
    За теоретичарите на заговор:

     
  8. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    Стварта со АI видеото, можнo e.
    Како и да е прашањето е зошто би користеле AI уопште? Исто и со фотошоп/монтирањето на стара слика, потоа и видеото на пазарот со двојничка(?) Ова баш кружеа шпекулации дека најлошото се случило и дека со ова прикриваат или не знам ти ја што.
    Јас лично не би да влегувам во таква rabbit-hole.
    Евентуално дека она не е во состојба да биде видена па ни видео( кома/мозочен удар).

    6месечно опоравување како и да е, и целосно отсуство од јавноста, сега по најнови информации повторно пролонгирано секако укажува на нешто сериозно.

    Не пратам многу, многу, како и да е углавно колку можам да приметам галамата колку-толку се стивна, и не е на тоа ниво што беше, што е добро, за Кејт највише.

    Колку што можам да приметам сеуште постојат прашалници за ова, дека Кејт не е видена воопшто веќе скоро 6месеци.

    Во нејзиниот случај они ни не кажаа за детаљи и за каков канцер се работи, како во случајот на Чарлс на пример, кој за разлика од нејзе дополнително е присутен во јавноста, што дополнително ги потпали шпекулациите.
    Како и да е апсолутно нејзино лично право.
    Доколку се работи за дебелото црево и додатно е отстрането дел од дебелото црево, треба време за опоравување.
    Се и да се работи за рехабилитација од пост-индуцирана кома (што повторно е само шпекулација, и они го негираа ова).

    И во тој случај е оправдано отсуството од јавноста.
    И самата да не сака да биде видена во јавноста.

    И дали се во тој случај должни да ја обавестуваат јавноста за секој детаљ? Не.
    И објаснува доста тоа.

    Исто ко што можам да видам сеуште се шпекулира за стањето за нејзиниот брак. Стањето со нивниот брак си е нивна ствар.
    Само се надевам како и да е дека Кејт ја има целосната поддршка и заштита од мажот и, и се е во најдобар ред меѓу нив, зошто дополнително не треба да биде изложена на ова.

     
    Последна измена: 28 мај 2024
    На Снегулк@23 и FridaodaMk им се допаѓа ова.
  9. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.838
    Допаѓања:
    6.379
    Пол:
    Женски
    На DS10 и INNERBEAUTY им се допаѓа ова.
  10. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.976
    Допаѓања:
    76.443
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240615_123840_MailOnline.jpg

    Сте ме барале? Еве сум! 8-|

    На толку изнапишани глупости за принцезата од јануари наваму, конечно Кејт се појави во јавност, видно ослабена и остарена
    Screenshot_20240615_124618_MailOnline.jpg

    Screenshot_20240615_124346_MailOnline.jpg

    Де умрела а кријат, де се оставиле, де швалерка имал Вилијам, какви ли не глупости се изначитав.
    Колку само гревови си навлековте на нејзин грб...
     
    На awkey, Mnik, Lollipop_123 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    Rockstar QUEEN! :!:
    Ова би требало да ги стави на место лешинарите, м?
    Veni, vidi, vici, фала, лепа, довиџења. Wow, just darling wow, до задњи детаљ.

    Dancy and brancy бонус. :rofl::l:
     
    Последна измена: 15 јуни 2024
    На awkey и DS10 им се допаѓа ова.
  12. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Машки
    Само што сакав да пишам, сте ме претекнале:D
    Јавноста (вклучувајќи ме и мене) се изнатреска толку глупости за Кејт и децата, за еве денес да бидат видени четворицата. Добро, не осудувам никого за трачевите зашто стварно беше сомнително да не бидат видени ни Кејт ни децата од 25 декември. Исто после тоа на 28 декември видени беа пет шест кралски автомобили кои брзаа кон градската болница, а за тоа не беше известена јавноста на веб сајтот.
     
    На awkey му/ѝ се допаѓа ова.
  13. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.236
    Пол:
    Женски
    :l:
     
    На theunforgiven, Cosmic Girl, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
  14. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    2.966
    Пол:
    Женски
    Многу е убава. Ослабнала душичка. Ама се гледа дека се опоравува. Убаво што останаа на традицијата да го даде пехарот на Вимблдон. Вилијам па бил на финалето фудбал
     
    На fashion-addict му/ѝ се допаѓа ова.
  15. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Машки
    Вилијам и Џорџ беа заедно. Жал ми е за Џорџ, 2021 појде, изгубија, сега пак појде, пак изгубија, ај здравје 2028.
     
    На awkey му/ѝ се допаѓа ова.
  16. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    2.966
    Пол:
    Женски
    Може тој е малерот :D:D
     
    На DS10 му/ѝ се допаѓа ова.