Бричење на веѓите

Дискусија во 'Лице' започната од blackangel15, 1 август 2015.

 1. blackangel15

  blackangel15 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте ги бричеле веѓите?
   
 2. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  Сакаш да ги бричеш веѓите? :|
  Немој, не се упропастувај.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  45.411
  Jas ne ama edna drugarka gi bricese I se napraj ko chetka pa sea mora sekogas da gi bricit I gi crtat.
  Bljak.
   
  На Sesil и angelche16 им се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Не ги бричам, туку ѓи корнам како секој нормален човек :)
   
  На Lile_05, LittlePinky и the drummer им се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Подобро со восок издепилирај ги, ако ги избричиш ќе почнат како брада кај мажите да ти растат. :)
   
 6. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Ако ги бричиш ќе почнат погусти и потемни да ти растат како брада на маж ќе ти бидат. Отиди во некој салон убаво ќе ти исчупаат.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  6.296
  Пол:
  Женски
  Мирни деца не правете глупости
   
  На aleksandra7, kukla21, Sesil и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.909
  Допаѓања:
  37.127
  Пол:
  Машки
  Мнoгу ружнo изгледa, тoa бриченoтo дoкoлку имaш темни веги зеленo делувa... ×D
   
 9. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  69.528
  Пол:
  Женски
  Една моја пријателка имаше ги избричено веѓите онака,затоа што така и текнало во моментот и со години ги црташе.Многу е гадно моливчето да ти биде се во џеб и на секој саат да ги проверуваш дали се океј .
  Неможеше повеќе така па си тетовираше веѓи пред половина година :)

  Затоа не си играјте играчки да не изгледате смешно :)
   
  На Bojana.20, Abrakadabra и Lile_05 им се допаѓа ова.
 10. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Леле не си играјте. Лесно е да се избричат, ама што кога ќе израснат големи и тврди влакна!? Подобро одете на козметичар да ве чупе кога е подобро, него да се унаказите. Лице е и затоа бидете предпазливи.
   
 11. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Тие што ги бричат веѓите па ги цртаат, кога ќе падне дожд интересно ќе ми биде да ги гледам како им се бришат и им течат по лицето
   
  На Papillon.Papi, ebola и kukla21 им се допаѓа ова.
 12. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  25.069
  Пол:
  Женски
  Уште поинтересно кога ќе излезат од вода на плажа:) сигурно би се чувствувала како да гледам сцена од Alien :) :) :)
   
  На Papillon.Papi и kukla21 им се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.659
  Допаѓања:
  104.011
  Пол:
  Женски
  Терај душо и лицето избричи си го!
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.925
  Пол:
  Женски
  Бричење на веѓи? WTF? Кај ви текнало на ова... Јас со чупалица ги отстранувам влакненцата.