1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Мила89-мислам дека не постои таква опција.
     
  2. patika

    patika Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    24
    Не знаев каде да го поставам прашањето, зошто ми е заклучена темата Модни критики за храбри феминки? Јас само што ставив мои комбинации таму, никој не прокоментира за нив, а гледам дека доста долго функционирала темата и баш ми се допаѓа, а колку што видов и претходно имало лажни слики па не сте ја заклучувале.
    Мислам дека не е фер заради лажни слики на некои други да не можеме да си постираме комбинации.
     
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Кога ке се отклучи темата ке ти коментираат, заклучена е поради лажните слики, а се заклучувала и порано мислам.
     
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
  5. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно зошто ми е избиришано мислењето од темата правопис, поточно одговорот што и го дадов на Елена дека инфаркт е правилно, кога има и многу други мислења на таа тема со такви одговори? Или требаше да и пишам од каде доаѓа зборот |( ?
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не треба да се пишуваат несодржајни мислења, кратки одговори „да“ , „не“, „ и јас исто“ „ се согласувам“ итн.
     
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Гордана тоа мислење беше содржајно затоа што соджеше одговор на поставено прашање.

    Не треба и тие правила да се сфаќаат толку праволиниски.

    Ќе едитирам, исто како во темата Вашата шминка преку слики - зошто да пречи и дa се бришат мислења ако некоја феминка нашминкала своја другарка па сака да покаже? Не мора толку стегнато...
     
    На Linn1, rossonerka, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Истото ми беше и на мене муабетот. Дотичната тема содржи еден куп одговори како мојот. И би сакала да знам со што ете ти Гордана би одговорила на прашањето дали инфаркт е правилно?
     
  9. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не бе, ти стави лајк па нека се думаат они дал е точно или не е. |(
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Па како да знаеме дали другарка и се согласила дали може да се стават нејзини слики или не? Или пак дали се стварно од некоја другарка. Така само ќе се намножат лажните слики, а и се крши приватноста. :)
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Се слагам... може да нема согласност, иако се работи само за очи, а феминката ја изработила шминката што значи дека е нејзина шминка... работа на толкување на насловот е де.

    Само, кога веќе станува збор за согласнот прво треба да се избришат сите слики постирани во темите како Симптоми of being a сељак, Фејбук проституција и слично, зашто не верувам дека тие личности се согласуваат да бидат поставувани овде. :)
     
    На chocolate.chick, enca.69 и RainBow им се допаѓа ова.
  12. Trajche

    Trajche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Ме интересира зошто темата ми е префрлена во канта, барем да сум известен од мод/админ поради која причина.
    Ви благодарам многу
     
  13. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Можете да ја избришете оваа тема : Sex-Песни... Јас ја направив, а имало веќе ваква.
     
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А, бе, чисто и жими се, најинформативно ќе ве прашам, зошто нешто се избунив, односно ме збунивте. Мислам, навистина не сакам да се мешам во работата на модераторите, и не ми е дојдено за тоа едно мислење, ама сакам да знам. :D

    Како дојде мислењето во кое и одговарам на Алондра дека денес не работат продавниците и кога жената најубаво си праша дали има отворени продавници, се офтопик и се избришани во тема која се вика Општи прашања? На Крисмас деј? Рили? :D

    Стварно не ми е до мислењето, него ми нема смисла, логика... Или па јас не ја гледам. Поопшто прашање од тоа - АМИН! :hai:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MalaTaa

    MalaTaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Добро дали може некако да ги избришам сопствените мислења од мојот профил .. бидејќи го оставам најавен па нејќам некој да ми гледа каде и како сум коментирала ?
     
  16. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    ТЕМА: Правила на форумот

    Не се примаат барања за бришење на теми или мислења. Сме добивале вакви пораки: „Избришете ја темата ***. Дознав сè што ме интересираше и веќе не ми треба“. Или: „Избришете ми ги сите мислења. Другарките научија дека сум на форумов“. Ваквото однесување не само што ја уништува смислата на постоењето на еден форум, туку е и нефер кон сите оние што се потрудиле да ви помогнат. Не споделувајте премногу интимни работи ако не можете сами да си ја зачувате приватноста!
     
  17. MalaTaa

    MalaTaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Не барам да се избрише тема или некое мое мислење .. туку сакам да нема на мојот профил каде сум коментирала на кој теми ... :/
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Не е можно тоа, едноставно одлогирај се. :)
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Имам предлог да се спојат темиве.
    баш ги гледав пред некој ден, и во двете има помешани мислења!
    А и сајтови за симнување филмови се торенти, обично.
    Друго е гледање филмови онајн.
    film-i-tv/sajtovi-za-simnuvanje-na-filmovi-t80/
    и
    film-i-tv/programa-za-simnuvanje-filmovi-t569/40.html
    Mи бодат очи секогаш стојат на почеток, и кога сакам да прашам а имало такви случаеви, незнам во која да прашам :?:

    Тие нека се спојат, нека се отвории нова тема ''Гледање филмови онлајн'' таму нека се префрлат мислењата што се соодветни за таа тема и така се ќе си дое се на свое место :)
    Сепак тоа е само предлог од моја страна :$
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Навистина би можело после секое избришано мислење, модераторот да не` извести со ЛП, зошто се избришало, а не вака филмови да си правиме и да се нервираме.
    Сепак сме одвоиле време за да напишиме нешто.
    Конкретно, барав нешто на интернет за да му помогнам на друг, мислењето не беше оффтопик, а на крај сосем случајно видов дека е избришано.
    А, ова не е прв пат. :!:
    Уште пожално е што во истата тема, имаше постови кои беа офф и беа донекаде навредливи/провоцирачки, а не беа ни избришани, ни сменати. |(
    Вака човек добива демотивација за воопшто да пишува. :^)
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.