Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  ^ А што сакавте вие ?
  Да се натрупаат темите па да нема место. Ако напраат да се брише, знаете ли што ќе стане на форумов ? Ништо нема со ништо да биде поврзано, ќе им викате на другите дека не поврзуваат со ништо, а тоа го избришале претходното мислење. Профил за бришење незнам, може да почнат да бришат, има некои што воопшто не се користат, за џабе се направени. А ако размислиш подобо, сите направиле профил со причина, некои може сега не го користат па ќе го користат понатаму. За името, мислам дека е одлично направено, ако земеме сега сите да го смениме името, турли тава ќе биде на форумов. Никој нема да знае кој кој е. А вие што сакате да си го смените името, зашто не сте мислеле на почеток, па да немора да се жалите.
  Како и да ви направат, секогаш уште ќе се бара, навикнете се малку. Ако вие го барате ова, други бараат друго и ништо нема да биде исто. Како што знам јас, мислења се бришат до 30 минути по објавувањето, а се редактираат до 60 минути.
  Малку сум офф мислам ..
   
 2. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Како шо ти си имаш право на мислење шо е арно а шо не,така и ние имаме право да си кажеме. И тоа со добар тон, а не " А што сакавте вие ? " На твојот тон не ми се ни збори и објаснува понатака дека секако јас ке сум грешка а ти ке си во право. И да,секој има право да се жали,за се друго на форумот може да се жалиме и да си се искажеме а за во врска со правилата треба да си ја затнеме,да се смешкаме и да се правиме дека се ни е ок,како шо некој друг ке каже. Милев дека ова сепак е ФОРУМ.
   
 3. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  значи chocolate не се возбудувај прво 8)
  неможеш да знаеш некој каков проблем си има па побарал да брише мислење и незнаеш какви манијаци има што се занимаваат со туѓи животи а форумов е место за забава не е којзнае што па турлитава ке се направел ако некој си избрише свое мислење и плус тоа модераторите си бришат по своја воља што сакаат а тоа не ви смета
  ете толку не одговарам веке ме напнавте и минатиот пат за ова истово :) само предлог е внемора да вракате на се
   
  На elizabethsuon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Леле колку сте.. :x
  Анонимни сте тука, освен ако не пишувате многу информации за вас лично, па да ве познае некој. И дајте аман веќе, отупевте со правилата. Правила се правила и треба да се почитуваат. Мислите малку што ќе напишете нареден пат, да не ви биде после форумот крив ако имате проблеми со тоа. |(
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Чим е избришано одредено мислење,тоа е поради прекршување на правилата.
   
 6. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Да де,ние сме тие лудите. Ја реков,не ми се ни објаснува понатака на некој шо не знае да збори со нормален тон кога има разминување на мислења. Така и ти сеа не искара дека сме.. ти си знаеш шо точно значи тоа ".." Кажи нешто против моето мислење а не против мене,па да ни велиш "Леле колку сте.. :x " ние само си се пожаливме а вие одма се опнавте и не правите .. Ок јасна е пораката,за форумот лош збор да нема ! Инаку си бележан како луд од некои персони
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.537
  Пол:
  Женски
  И форумот си има правила кои мора да се почитуваат :) без нив ќе настане хаос, да не речам анархија :)
   
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Ниту сум те навредила, ниту сум ти рекла луда, тоа е твој заклучок. Напнувате многу, правилата се поставени одамна, а сега само затоа што не ви се допаѓаат вам да се менуваат, тоа нема да се случи. И пишав погоре. Овде сте АНОНИМНИ, освен :!: ако не кажуваш многу информации за тебе. Пример јас овде и името си го кажав и многу информации за мене, ризикував дека ќе ме познаат, а ме познаа некои, па не сум се побунила против правилата. На крај краева како што се гледа ти имаш околу 50 мислења, мислеш ти дека ќе те познаат според твоите мислења? elizabethsuon може да биде секоја 3та девојка во градот.
   
 9. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  епа тебе ако не ти смета да те научат на некој му смета и плус ние не напнуваме туку вие цитирате и се карате демек да не било по наше туку по ваше. јас само оставив предлог на др тема и овде пак напишав зошто ме избрашаа без причина што има тука сега вие да се мешате за така да се обраќате? ништо, не е ваша работа и не се секирајте толку дали некоја девојка ке си го избрише профилот пак ќе кажам дека не знаете какви проблеми може да и направи :) и не се расправам, сега така ќе го сфатиш :!:

  па не е баш така секогаш.
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Цртанфилм пиши порака до модераторот кој е задолжен за категоријата каде што ти е избришано мислењето. Ниту едно мислење не се брише без причина, тоа секому треба да биде јасно, а верувам модераторот има соодветно образложение. :)
   
 11. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Во однос на правилата, ако добро ме служи памтењето при зачленувањето на форумот има и прашање “Дали се согласувате со правилата“? , па чита некој правила или само се клика “да“...
  Во правилникот на секој форум многу убаво пишува што може , а што не, треба човек денес да слушнал за форуми , па да не знае основни правила како “не е дозволена промена на името“, “нема бришење на профил“ и сл.
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Не е поентата дали некој ке те познае или не,и не се бунам шо има правила,не викам ја да нема правила, и не знам колку од нас искрено ќе си признаат дека тоа Ги прифаќам овие правила,било за маил било за некоја програма,не ги читат од-до. Значи вие одите во сосема друга насока и од една жалба за правилата дека ви се да не кажам строги како пирани сите ми се нафрливте. И шо е најлошо од ваша страна не сте обективни. Крај со коментари за оваа тема од мене.
   
 13. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  A jas da prasam koj mi gi brisi celo vreme mislenjata?
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  ^Обрати се по ЛП до модераторот на категоријата каде што сметаш дека ти е избришано мислење и ќе добиеш одговор.
   
 15. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Не знам што е ама еве денеска пак напишав мислење во Општи прашања, за логирање на Вип страната, и ми ги нема ни ова ни првото. Првото беше пред некоја недела, баш сега го барав и го немаше.

  Да биле префрлени би пишувало во која тема се моментално ако не се лажам, но ги нема никаде. Ако се, треба некако да ми биде дадено до знаење.
  Што е работава?
   
 16. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Лена избришано ти е прашањето. И јас имам пишувано во Општи прашања и со брзина на светлината ги снема. А, некои прашања за кои има тема, стојат таму. Фер ли е?
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Во темата, спомнато е во воведот од истата, доколку за прашањата поставени во темата, има за истите соодветна тема на друго место, тие прашања ќе бидат избришани.Зошто ако е приметено дека за некои прашања имало тема, истите не биле пријавени? Доколку се забележи дека за некое прашање има тема, истото нека се пријави и ќе се среди.
   
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Признавам дека е моја вина за едното прашање. Барав тема во погрешна категорија, а горе во пребарувај не ми текна да побарам.
  Патем да прашам, некој ги пријавува моите прашања поставени во темата Општи прашања па затоа се бришат?
   
 19. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  И некој ќе ми каже каде ми отиде прашањето и зошто?

  Едит: И кажете ми дали има соодветна тема за прашањето, зашто веќе не знам каде да го поставам ..
   
 20. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  436
  ^^ Истово и јас сакам да го знам. Зошто вечерва ми се избриша мислењето во општи прашања? Ако има веќе тема за прашањето кое сум го поставила ( а не видов никаде да има ), зошто не е префрлено таму?
  И еднаш ми се случи и одговор да ми избришете. Пак да прашам, зошто??