1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

  1. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    ^ А што сакавте вие ?
    Да се натрупаат темите па да нема место. Ако напраат да се брише, знаете ли што ќе стане на форумов ? Ништо нема со ништо да биде поврзано, ќе им викате на другите дека не поврзуваат со ништо, а тоа го избришале претходното мислење. Профил за бришење незнам, може да почнат да бришат, има некои што воопшто не се користат, за џабе се направени. А ако размислиш подобо, сите направиле профил со причина, некои може сега не го користат па ќе го користат понатаму. За името, мислам дека е одлично направено, ако земеме сега сите да го смениме името, турли тава ќе биде на форумов. Никој нема да знае кој кој е. А вие што сакате да си го смените името, зашто не сте мислеле на почеток, па да немора да се жалите.
    Како и да ви направат, секогаш уште ќе се бара, навикнете се малку. Ако вие го барате ова, други бараат друго и ништо нема да биде исто. Како што знам јас, мислења се бришат до 30 минути по објавувањето, а се редактираат до 60 минути.
    Малку сум офф мислам ..
     
  2. elizabethsuon

    elizabethsuon Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    15
    Како шо ти си имаш право на мислење шо е арно а шо не,така и ние имаме право да си кажеме. И тоа со добар тон, а не " А што сакавте вие ? " На твојот тон не ми се ни збори и објаснува понатака дека секако јас ке сум грешка а ти ке си во право. И да,секој има право да се жали,за се друго на форумот може да се жалиме и да си се искажеме а за во врска со правилата треба да си ја затнеме,да се смешкаме и да се правиме дека се ни е ок,како шо некој друг ке каже. Милев дека ова сепак е ФОРУМ.
     
  3. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    значи chocolate не се возбудувај прво 8)
    неможеш да знаеш некој каков проблем си има па побарал да брише мислење и незнаеш какви манијаци има што се занимаваат со туѓи животи а форумов е место за забава не е којзнае што па турлитава ке се направел ако некој си избрише свое мислење и плус тоа модераторите си бришат по своја воља што сакаат а тоа не ви смета
    ете толку не одговарам веке ме напнавте и минатиот пат за ова истово :) само предлог е внемора да вракате на се
     
    На elizabethsuon му/ѝ се допаѓа ова.
  4. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Леле колку сте.. :x
    Анонимни сте тука, освен ако не пишувате многу информации за вас лично, па да ве познае некој. И дајте аман веќе, отупевте со правилата. Правила се правила и треба да се почитуваат. Мислите малку што ќе напишете нареден пат, да не ви биде после форумот крив ако имате проблеми со тоа. |(
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Чим е избришано одредено мислење,тоа е поради прекршување на правилата.
     
  6. elizabethsuon

    elizabethsuon Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    15
    Да де,ние сме тие лудите. Ја реков,не ми се ни објаснува понатака на некој шо не знае да збори со нормален тон кога има разминување на мислења. Така и ти сеа не искара дека сме.. ти си знаеш шо точно значи тоа ".." Кажи нешто против моето мислење а не против мене,па да ни велиш "Леле колку сте.. :x " ние само си се пожаливме а вие одма се опнавте и не правите .. Ок јасна е пораката,за форумот лош збор да нема ! Инаку си бележан како луд од некои персони
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    И форумот си има правила кои мора да се почитуваат :) без нив ќе настане хаос, да не речам анархија :)
     
  8. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ниту сум те навредила, ниту сум ти рекла луда, тоа е твој заклучок. Напнувате многу, правилата се поставени одамна, а сега само затоа што не ви се допаѓаат вам да се менуваат, тоа нема да се случи. И пишав погоре. Овде сте АНОНИМНИ, освен :!: ако не кажуваш многу информации за тебе. Пример јас овде и името си го кажав и многу информации за мене, ризикував дека ќе ме познаат, а ме познаа некои, па не сум се побунила против правилата. На крај краева како што се гледа ти имаш околу 50 мислења, мислеш ти дека ќе те познаат според твоите мислења? elizabethsuon може да биде секоја 3та девојка во градот.
     
  9. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    епа тебе ако не ти смета да те научат на некој му смета и плус ние не напнуваме туку вие цитирате и се карате демек да не било по наше туку по ваше. јас само оставив предлог на др тема и овде пак напишав зошто ме избрашаа без причина што има тука сега вие да се мешате за така да се обраќате? ништо, не е ваша работа и не се секирајте толку дали некоја девојка ке си го избрише профилот пак ќе кажам дека не знаете какви проблеми може да и направи :) и не се расправам, сега така ќе го сфатиш :!:

    па не е баш така секогаш.
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Цртанфилм пиши порака до модераторот кој е задолжен за категоријата каде што ти е избришано мислењето. Ниту едно мислење не се брише без причина, тоа секому треба да биде јасно, а верувам модераторот има соодветно образложение. :)
     
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Во однос на правилата, ако добро ме служи памтењето при зачленувањето на форумот има и прашање “Дали се согласувате со правилата“? , па чита некој правила или само се клика “да“...
    Во правилникот на секој форум многу убаво пишува што може , а што не, треба човек денес да слушнал за форуми , па да не знае основни правила како “не е дозволена промена на името“, “нема бришење на профил“ и сл.
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elizabethsuon

    elizabethsuon Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    15
    Не е поентата дали некој ке те познае или не,и не се бунам шо има правила,не викам ја да нема правила, и не знам колку од нас искрено ќе си признаат дека тоа Ги прифаќам овие правила,било за маил било за некоја програма,не ги читат од-до. Значи вие одите во сосема друга насока и од една жалба за правилата дека ви се да не кажам строги како пирани сите ми се нафрливте. И шо е најлошо од ваша страна не сте обективни. Крај со коментари за оваа тема од мене.
     
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    A jas da prasam koj mi gi brisi celo vreme mislenjata?
     
  14. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^Обрати се по ЛП до модераторот на категоријата каде што сметаш дека ти е избришано мислење и ќе добиеш одговор.
     
  15. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Не знам што е ама еве денеска пак напишав мислење во Општи прашања, за логирање на Вип страната, и ми ги нема ни ова ни првото. Првото беше пред некоја недела, баш сега го барав и го немаше.

    Да биле префрлени би пишувало во која тема се моментално ако не се лажам, но ги нема никаде. Ако се, треба некако да ми биде дадено до знаење.
    Што е работава?
     
  16. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Лена избришано ти е прашањето. И јас имам пишувано во Општи прашања и со брзина на светлината ги снема. А, некои прашања за кои има тема, стојат таму. Фер ли е?
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Во темата, спомнато е во воведот од истата, доколку за прашањата поставени во темата, има за истите соодветна тема на друго место, тие прашања ќе бидат избришани.Зошто ако е приметено дека за некои прашања имало тема, истите не биле пријавени? Доколку се забележи дека за некое прашање има тема, истото нека се пријави и ќе се среди.
     
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Признавам дека е моја вина за едното прашање. Барав тема во погрешна категорија, а горе во пребарувај не ми текна да побарам.
    Патем да прашам, некој ги пријавува моите прашања поставени во темата Општи прашања па затоа се бришат?
     
  19. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    И некој ќе ми каже каде ми отиде прашањето и зошто?

    Едит: И кажете ми дали има соодветна тема за прашањето, зашто веќе не знам каде да го поставам ..
     
  20. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    ^^ Истово и јас сакам да го знам. Зошто вечерва ми се избриша мислењето во општи прашања? Ако има веќе тема за прашањето кое сум го поставила ( а не видов никаде да има ), зошто не е префрлено таму?
    И еднаш ми се случи и одговор да ми избришете. Пак да прашам, зошто??