1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

  1. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Пред неколку дена поставив прашање во Оптшти прашања и пак ми го нема |(
    Ако го префрлеја барем да знаев кај е префрлено, а некои прашања за кои има тема остануваат пак таму. И друг пат сум пишала таму, пак ми беше избришано, само еднаш мислењето ми беше остаено.
     
  2. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Исто ми се случува и на мене. Константно!
    Ама најверојатно ги бришат кога се повторуваат.
    Кај да барам илјада страни назад да читам се... :?:
     
  3. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Слабо модераторите одговараат во темава, но гледам дека на повеќето ни се случува да ни снема прашање или одговор од Општи прашања. Сигурно има причина, но останува да си претпоставуваме зошто...дали поради повторување или нешто друго е во прашање.
    Инаку сакав да ви кажам дека не мора да барате илјада страни кога ви треба нешто конкретно или ако сакате да отворите тема да видите дали има веќе таква.
    Користете го пребарувачот на форумот и напишете некои клучни зборови и ќе ви излезат мислењата и темите во кои се дискутирало за тоа.
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно има фемински триаголник и од време на време ги снемува мислењата :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Martka и sweet-star им се допаѓа ова.
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Во темава или во темата Прашање за форумот, одговорено е од модераторите, повеќе пати, мислењата кои биле во темата Општи прашања, а потоа биле избришани, тоа е затоа што за истите има веќе тема.Во воведот од темата Општи прашања е нагласено дека ако за некое прашање има тема, истото ќе биде избришано.Доколку се забележи дека за некое прашање има тема, истото да биде пријавено.
     
    На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Па веројатно бидејќи е одговорено многу пати веќе на истото прашање. А и си стои во воведот на темата Општи прашања зошто се бришат мислењата.
    Исто така во правилникот стои ако нешто не ви е јасно да пишете лп до модератор, па ќе ви биде одговорено.
     
  7. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Мене ми е јасно сето тоа, некогаш сум приметила исчезнати мислења и не реагирам бидејќи верувам дека модераторите добро си ја знаат и вршат работата. Ако се повторува нешто апсолутно сум за да се избрише и да не се трупаат темите, а луѓето треба да се научат да го користат пребарувањето почесто.
    Aма денес кога приметив дека ми е избришано мислење прво проверив да не е преместено, а после тоа по повеќе различни клучни зборови барав дали некогаш претходно е поставено такво прашање или можеби е спомнато нешто во врска со истото.
    Информацијта беше - Не се пронајдени резултати.
     
  8. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    мдераторите можат да бришат коментари или теми? :^)
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Мислам дека можат и коментар и теми.А најчесто пример,некој коментар ако не е на соодветно место пишан,го префрлаат во друга тема :D
     
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Каде ми исчезна мислењето од темата како до чисто лице?
    Постирав мислење од Параскева за тоа дали кремата вади и лузни, и мислењето ми исчезна, а девојките прашуваа баш за тоа
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    На Dala не и текнува да пише, па затоа јас. :$ :D
    Напишала мислење во СДК нешто како: Една година на Фемина, нека е за многу години.
    И и’ е избришано. Па јас да си прашам. 8)
     
  12. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше избришано мислењето во темата Кого следите на Јутуб.
    Само имав набројано канали што ги следам и напишав дека еден од дечките што ги следам ми е симпатија за озбилно ( :D си праам интересно да ми е). Не знам кој е модератор таму, ама заради тоа ли ми го избришавте? :?:

    Претходно ми беше избришано мислење од Вашите нокти, па ја постирав другиот ден истата слика пак, и ете ја сега си стои во темата... Којзнае што е работата...

    Модераторки, карајте ме ако грешам нешто, ако не ми кажете што не е во ред пак ќе ја направам некогаш истата грешка... :?:
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    ^Нема избришано мислење од тебе, нема ни во Вашите нокти. Ако е избришано мислењето модераторите пак имаат пристап до него. И мене не ми е јасно каде е проблемот. Во последно време или има еден куп дупли мислења, или вака, не е испратено. Чекајте да се испрати, не знам, да не го затворате табот пред време.
    Не можам ништо да кажам од технички аспект, ама можам да ви кажам дека воопшто не се избришани.
     
    На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Секогаш си го прегледувам мислењето во темата каде постирам, зошто и мене интернетот некогаш ме зафркава. Се надевам дека проблемот е само низ серверот некаде. Како и да е, фала на одговорот, ќе внимавам повеќе друг пат :)
     
  15. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Зошто некои мислења можам да си ги избришам,а некои не можам? -_- Многу се нервирам така, сум пишала нешто и не можам ни да го редактирам ни да го избришам. :swear:
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Не си можела да го редактираш ил иизбришеш мислењето, затоа што веќе истекло времето за редактирање и бришење.
     
  17. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно зошто ми е избришано мислењето во тема Сакам да му кажам, без никакво објаснување.
    Чекам одговор од админките
     
  18. Lovesport

    Lovesport Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo saakam.da izbrisam edno postaro mislenje sakam da prasam kako moze da se izbrise mislenjeto i kaj kogo da se obratam ?
     
  19. Lovesport

    Lovesport Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ili dokolku sakam da so go izbrisam profilot kako mozam toa da go napravam?
     
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Не бришеме мислења по барање на членовите, а исто така не можеш да го избришеш профилот.
     
    На ane.bella и Feminka22 им се допаѓа ова.