Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Пред неколку дена поставив прашање во Оптшти прашања и пак ми го нема |(
  Ако го префрлеја барем да знаев кај е префрлено, а некои прашања за кои има тема остануваат пак таму. И друг пат сум пишала таму, пак ми беше избришано, само еднаш мислењето ми беше остаено.
   
 2. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  345
  Исто ми се случува и на мене. Константно!
  Ама најверојатно ги бришат кога се повторуваат.
  Кај да барам илјада страни назад да читам се... :?:
   
 3. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Слабо модераторите одговараат во темава, но гледам дека на повеќето ни се случува да ни снема прашање или одговор од Општи прашања. Сигурно има причина, но останува да си претпоставуваме зошто...дали поради повторување или нешто друго е во прашање.
  Инаку сакав да ви кажам дека не мора да барате илјада страни кога ви треба нешто конкретно или ако сакате да отворите тема да видите дали има веќе таква.
  Користете го пребарувачот на форумот и напишете некои клучни зборови и ќе ви излезат мислењата и темите во кои се дискутирало за тоа.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно има фемински триаголник и од време на време ги снемува мислењата :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Martka и sweet-star им се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Во темава или во темата Прашање за форумот, одговорено е од модераторите, повеќе пати, мислењата кои биле во темата Општи прашања, а потоа биле избришани, тоа е затоа што за истите има веќе тема.Во воведот од темата Општи прашања е нагласено дека ако за некое прашање има тема, истото ќе биде избришано.Доколку се забележи дека за некое прашање има тема, истото да биде пријавено.
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.852
  Допаѓања:
  47.188
  Пол:
  Женски
  Па веројатно бидејќи е одговорено многу пати веќе на истото прашање. А и си стои во воведот на темата Општи прашања зошто се бришат мислењата.
  Исто така во правилникот стои ако нешто не ви е јасно да пишете лп до модератор, па ќе ви биде одговорено.
   
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Мене ми е јасно сето тоа, некогаш сум приметила исчезнати мислења и не реагирам бидејќи верувам дека модераторите добро си ја знаат и вршат работата. Ако се повторува нешто апсолутно сум за да се избрише и да не се трупаат темите, а луѓето треба да се научат да го користат пребарувањето почесто.
  Aма денес кога приметив дека ми е избришано мислење прво проверив да не е преместено, а после тоа по повеќе различни клучни зборови барав дали некогаш претходно е поставено такво прашање или можеби е спомнато нешто во врска со истото.
  Информацијта беше - Не се пронајдени резултати.
   
 8. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  176
  мдераторите можат да бришат коментари или теми? :^)
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.724
  Допаѓања:
  4.806
  Пол:
  Женски
  Мислам дека можат и коментар и теми.А најчесто пример,некој коментар ако не е на соодветно место пишан,го префрлаат во друга тема :D
   
 10. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.193
  Допаѓања:
  2.421
  Пол:
  Женски
  Каде ми исчезна мислењето од темата како до чисто лице?
  Постирав мислење од Параскева за тоа дали кремата вади и лузни, и мислењето ми исчезна, а девојките прашуваа баш за тоа
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  24.756
  Пол:
  Женски
  На Dala не и текнува да пише, па затоа јас. :$ :D
  Напишала мислење во СДК нешто како: Една година на Фемина, нека е за многу години.
  И и’ е избришано. Па јас да си прашам. 8)
   
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.110
  Допаѓања:
  7.914
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше избришано мислењето во темата Кого следите на Јутуб.
  Само имав набројано канали што ги следам и напишав дека еден од дечките што ги следам ми е симпатија за озбилно ( :D си праам интересно да ми е). Не знам кој е модератор таму, ама заради тоа ли ми го избришавте? :?:

  Претходно ми беше избришано мислење од Вашите нокти, па ја постирав другиот ден истата слика пак, и ете ја сега си стои во темата... Којзнае што е работата...

  Модераторки, карајте ме ако грешам нешто, ако не ми кажете што не е во ред пак ќе ја направам некогаш истата грешка... :?:
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.852
  Допаѓања:
  47.188
  Пол:
  Женски
  ^Нема избришано мислење од тебе, нема ни во Вашите нокти. Ако е избришано мислењето модераторите пак имаат пристап до него. И мене не ми е јасно каде е проблемот. Во последно време или има еден куп дупли мислења, или вака, не е испратено. Чекајте да се испрати, не знам, да не го затворате табот пред време.
  Не можам ништо да кажам од технички аспект, ама можам да ви кажам дека воопшто не се избришани.
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.110
  Допаѓања:
  7.914
  Пол:
  Женски
  Секогаш си го прегледувам мислењето во темата каде постирам, зошто и мене интернетот некогаш ме зафркава. Се надевам дека проблемот е само низ серверот некаде. Како и да е, фала на одговорот, ќе внимавам повеќе друг пат :)
   
 15. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Зошто некои мислења можам да си ги избришам,а некои не можам? -_- Многу се нервирам така, сум пишала нешто и не можам ни да го редактирам ни да го избришам. :swear:
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.964
  Допаѓања:
  23.128
  Пол:
  Женски
  Не си можела да го редактираш ил иизбришеш мислењето, затоа што веќе истекло времето за редактирање и бришење.
   
 17. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно зошто ми е избришано мислењето во тема Сакам да му кажам, без никакво објаснување.
  Чекам одговор од админките
   
 18. Lovesport

  Lovesport Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo saakam.da izbrisam edno postaro mislenje sakam da prasam kako moze da se izbrise mislenjeto i kaj kogo da se obratam ?
   
 19. Lovesport

  Lovesport Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ili dokolku sakam da so go izbrisam profilot kako mozam toa da go napravam?
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.175
  Пол:
  Женски
  Не бришеме мислења по барање на членовите, а исто така не можеш да го избришеш профилот.
   
  На ane.bella и Feminka22 им се допаѓа ова.