Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

 1. Disconnected_

  Disconnected_ Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Коментарот во Македонски јавни фаци беше сосема беспотребно избришан и доволно јасно е дека не се однесуваше кон ромите туку циганка беше кажано во контекст на карактерна особина а вие продолжете да ги браните и заштитувате криминалците.
   
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.232
  Допаѓања:
  266.488
  2. Општи правила за дискусија

  1. Користете кирилица. Придржувајте се кон правилата за пишување на мислење!
  2. Форумот „Фемина“ е заедница на почит и толеранција. Бидете учтиви кон останатите членови. Запомнете дека другите веројатно нема секогаш да ги споделуваат вашите гледишта.
  3. Не толерираме агресивно однесување, препукување, омраза, провоцирање и ВИКАЊЕ. Можеби вие сметате дека вашиот стил на дискусија е возбудлив, но ако останатите сметаат дека е несоодветен – мислењата ќе ви бидат избришани.
  4. Дозволете им на другите слободно да го искажат своето мислење и не се обидувајте да доминирате во дискусиите. Ако постојано реплицирате, се инаетите, жестоко ги убедувате останатите членови дека не се во право, ако секогаш сте онаа којашто мора да го има последниот збор, сфатете дека ваквото однесување е непријатно и непожелно.
  5. Бидете учтиви и помагајте им на новите членови да се снајдат, наместо да ги напаѓате. Секој започнува од некаде!
  6. Не влегувајте во улога на модератор. Доколку наидете на мислење што ги прекршува правилата, пријавете го преку копчето „Пријави го ова мислење“ (малото розово копче со извичник, веднаш до копчето „Цитирај“). Не се обидувајте да ги разрешувате проблемите и да ги „опоменувате“ корисниците. Истото важи и за неправилно отворените и дуплите теми. Едноставно пријавете и нашите модератори ќе проценат дали и какви мерки треба да се преземат.
  7. Сите мислења треба да бидат конструктивни и да одговараат на темите во коишто се публикувани.
   • Забрането е пишувањето на бесмислени мислења со цел зголемување на вашиот вкупен број на мислења.
   • Не пишувајте мислења како „И јас исто“, „Да“, „Не“, „Се согласувам“, „хахахаха“ и сл.
   • Ако сакате да се заблагодарите, не пишувајте мислења како „Благодарам“, „Лелеее, фала многу“ и сл. Наместо тоа, користете го копчето „Ми се допаѓа“!
   • Не испраќајте смајлиња без текст.
  8. Не испраќајте две мислења едноподруго. Ако веднаш по испраќањето на одредено мислење се сетите дека треба да допишете уште нешто, редактирајте го мислењето со помош на копчето „Редактирај“.
  9. Ако во рамките на вашето мислење сакате да вметнете туѓ текст, посочете го и изворот.
  10. Ако цитирате мислење на друг корисник, пожелно е да го цитирате само делот кој го коментирате, а не целиот текст на мислењето.
  11. Забранети се четот, флудот и спамот.
   • Чет – личен разговор меѓу два корисника, размена на реплики од типот „Како си денес?“, „Ајде да одиме на кафе“ и сл. За таа цел постојат „Лични пораки“ и посебен модул Чет.
   • Флуд – потопување на форумот со бесмислени мислења или мислења што се повторуваат.
   • Спам – оф-топици, рекламирање и сл.
  12. Забранети се мислења кои содржат: пцовки, вулгарни или навредливи зборови; елементи на агресивен национализам, ксенофобија и антисемитизам; религиозна, идеолошка, политичка пропаганда; расна, културна, социјална, религиозна, етничка и секаков друг вид дискриминација; омраза и нетолерантност. Забранети се мислења кои предизвикуваат страв и масовна паника, како и мислења со линкови кон сајтови кои содржат слични елементи.
  13. Забрането е публикувањето на порнографски слики и видеа.
  14. Забранети се мислења кои содржат лични податоци за други учесници во форумот, како и публикување на лична кореспонденција.
  15. Форумот не е место за спроведување на ваши истражувања или анкети.
  [/SPOILER

  Никој никого не штити:)
   
  На cresa-jagoda, Lella и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 3. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.949
  Пол:
  Женски
  А ова секаде ли го почитувате? И кај другачките во 40? :wasntme:
   
  На Disconnected_ и Alisa22 им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.232
  Допаѓања:
  266.488
  Ако има навреди на национална и верска база -да, па и билокаква навреда е против правилата.
  Може да ни помине и непрочитано, затоа - пријавете ако забележите:)
   
  На cresa-jagoda, LiliBoz и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 5. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.949
  Пол:
  Женски
  Ај ќе ти верувам ;)
   
  На Disconnected_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Абе кој ме дупчи и брише мислења постојано?
   
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.472
  Допаѓања:
  131.126
  Пол:
  Женски
  Јас. Ако беше онтопик немаше да ти ги избришам
  Муабетете за секс во тројка а не за тоа дали членот можел да издржи или не..и сите муабети што следеа после тоа
   
  На ocicka2014 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.