Бришење на профил

Дискусија во 'За форумот' започната од shiningstar, 16 декември 2009.

 1. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  А што се случе со Офи? :\
   
 2. Legioner

  Legioner Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  ам кај се не ги гледам сам сум изгледа :devil: :rock:
   
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Икс-мен заглави во фитнес темата. :D Таму барај го. :wasntme:
  Апел за Мистери да се врати. :!: Му препукна и нему од толку жени на еден куп. :$
  Јипман се плетка наоколу, ама послабо.
  Најтвокер исто.
  Витомир дозна за парфемите и исчезна. :lol:
  И останатите не пишуваат многу постови. :tmi:

  Да не бидам оффтопик :wasntme: , која е поентата да си го блокираш профилот, ако секој може да ти го разгледува?
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Еве јас сакам да добијам одговор на прашањава кои ме мачат :

  * Доколку сама посакам да си го избришам профилот, што треба да направам ? Каде да се обратам ?
  * Дали мислењата после бришењето на профилот ќе останат видливи за другите корисници ?
  * Дали постои некаква можност ( веќе избришаниот профил ) да биде вратен ?
  Исто така по желба на корисникот.
  Бришење и блокирање исто ли е ?

  Баш ме интересира.
  :)
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.912
  Допаѓања:
  118.307
  Пол:
  Женски
  *Не можеш да го избришеш профилот, ниту пак да го деактивираш. Само престани да го користиш.

  *Бидејќи не може да се избрише профилот, нормално дека мислењата ќе останат видливи за другите членови и гости на форумот.

  *Бидејќи не се брише профилот, може повторно да се користи, со соодветното корисничко име и лозинка.

  Бришење и блокирање не е исто. Може да има конкретни профили кои се избришани од администраторите поради одредени причини, ама почесто се блокираат, односно банираат одредени членови кои ги нарушиле правилата на форумот. Тие се банираат трајно или на одредено време, зависно од причината.
   
  На mackica1 и Sara123 им се допаѓа ова.
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам на одговорите. :)
  Само уште нешто.
  Еве ќе земам за пример една членка.
  На нејзиниот профил пишува - User is inactive:Profile details changed
  Што значи тоа ? Дека самата посакала профилот да и биде блокиран или ја банирале ? :^)
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.912
  Допаѓања:
  118.307
  Пол:
  Женски
  Мислам дека само си ги сменила податоците во профилот, па затоа пишува така. Поточно, мислам дека се работи за промена или бришење на e-mail адресата, ама не сум баш сигурна, нека ме поправи некој што знае. Значи, самата на некој начин си го деактивирала профилот.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  kako da gi kontaktiram administratorite? ke moze pomosh, itno mi treba...
   
 9. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  28.117
  Пол:
  Женски
  http://forum.femina.mk/members/?type=staff Пиши им лична порака.