1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бриџертон (Bridgerton) [2020]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 7 февруари 2021.

  1. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.645
    Допаѓања:
    52.607
    Пол:
    Женски
    Гледам хајпот за серијава бил на почетокот на годината, јас сега ја изгледав дури. :D
    All in all ми се допадна мнооогу, како серија за опуштање мозок ко што сте пишале погоре, одлична за жанрот.
    Уште на почетокот се гледаше дека има голема хемија измеѓу Сајмон и Дафни. Не можеа да си одолеат во вистинска смисла. И 18+ сцените меѓу нив ми беа супер.
    Освен таа една каде што буквално му се наметна само затоа што очајно сакаше да затрудни. Но и тој не беше нај нај, ама битно на крај сѐ испадна океј.
    Сајмон е права бомбона, глумецот е презгоден. :inlove:
    I'd totally bang him hehe :devil:
    Скоро сите ликови ми беа интересни, а исто и периодот од историјата во кој се случува дејството.
    Како посебно интересни ликови сакам да ги издвојам Елоис и Пенелопи, особено Елоис бидејќи со тоа што таа го сакаше од животот не се вклопуваше во стандардот за тоа време.

    П.С. ќе речев дека едвај чекам втора сезона и потоа го гледам ова:
    [​IMG]
     
    На Cka, The Saturdays, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Излезе втората сезона.
    https://flixtor.nu/watch/tv/5111803/bridgerton
    Да не изгледа некој некоја епизода?
    Толку е тапа периодов со серии што и ова ќе гледам.
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Цела за 24ч.
    За разлика од првата сезона, оваа е потапа. Го нема оној копнеж во таа мера кој се провлекуваше во прва сезона.
    Ама ок е.
     
    На awkey и RainBow им се допаѓа ова.
  4. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.249
    Допаѓања:
    124.555
    Втора сезона сакс.
    Веќе знам што ќе се деси, а само три епизоди изгледав.
    Сајмон го нема, и глупо е.
    Ако мислат за секое дете да прават серијал, не ми се свиѓа ич. На крај ќе излезе дека филмот е за мајката, ха.
    Индијкава е убава, ама жив напор.
     
    На awkey му/ѝ се допаѓа ова.
  5. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.089
    Допаѓања:
    2.750
    Пол:
    Женски
    Вчера ја почнав вторава сезона и изгледав само една ипол епизода и некако не ми е тоа тоа... Ќе видам за понатаму ама мислам дека можеби треба да си останеше така, шо знам. А и нема врска книгата со серијава, бар така ми кажаа. Башка ако не се лажам, истата режисерка е со Вовед во анатомија, она знае да го иступи без потреба :|
     
  6. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Вчера ја изгледав цела втора сезона. Напаст жива, хемија никаква меѓу Антони и Кејт, ни тензија, ни некоја специјална романтика. Буквално оваа сезона ми беше тотално разочарување и губење време. Се на се едвај чекав да заврши, премногу се напинаа истите работи на секое, многу бавно и чудно се одвиваа дејствата. Дефне и Сајмон беа далеку подобри и поприродни, иако во секс сцените се форсираа ептен со реакции.
    Џонатан е предобар глумец, ама искрено индијкава воопшто не ми ја биваше. Како на сила да ја имаа земено, а и демек еве да се види дека промовираме love is love, we support diversity итн. Здрвена беше во секоја сцена кај што се појави. Не сум расист, ама можеа подобро дуо да склопат.
     
    На awkey му/ѝ се допаѓа ова.
  7. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.089
    Допаѓања:
    2.750
    Пол:
    Женски
    ^ потполно се согласувам со тебе. Каде во тоа време, па уште во англија индијци, членови на кралски семејства, па уште на бал. Теоретски шанси немало. Направено е намерно демек кастинг од сите раси, поддржуваме се. Ужас. Во книгата не е така.
     
    На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Абе Шонда е во прашање. Типично за нејзините серии е тоа со расите.
    Серијата нема историски карактер, колку забавен. Не треба буквално да се сфаќа.
     
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    Катастрофа жива.
    Ги скипнував деловите со дијалозите меѓу Кејт и Eнтони. Елоиз страшно досадна, Дефне ја немаше скоро па ич. Едвина беше будалата и на крај демек разбра баш ради нараквицата. Ентони еднаш ја сака Кејт, еднаш ќе се жени со сестра и. Па Кејт не го сака, па он не ја сака. Досадно и без везе. Освежителен лик и симпатичен богами ми е Тео Шарп. Друго се лук и вода.
    [​IMG]
     
    На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Мене 2рата сезона ми се многу повеќе допадна од првата со далеку посимпатичен пар. :l: Пријатно се изненадив.
     
  11. The Saturdays

    The Saturdays Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Втората сезона мене далеку повеќе ми се допадна од првата, имаше повеќе емоции и back story. Ја почнав со мали очекувања ама пријатно се изненадив. Anthony и Kate како пар ми беа баш интересни. Книгата ја немам читано, но знам дека е многу поразлична од серијата, ама и за првата сезона беше така.
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.645
    Допаѓања:
    52.607
    Пол:
    Женски
    Ми се допадна оваа сезона искрено. Можеби не се споредува со првата, но сепак беше добра на свој начин.
    Цело време имаше страст меѓу Ентони и Кејт, се воздржуваа бидејќи ја ставаа среќата на нивното семејство пред сопствената. Се лажеа себеси, а со тоа и другите околу нив. Кога конечно "бидна" меѓу нив се осеќаше како well deserved reward за целото чекање. Сцената со татко му на Ентони беше многу емотивна.
    На крајот многу жал ми падна за Пенелопи и Елоиз.
    Замерка ми е што Дафне скоро и да ја немаше, а Сајмон воопшто не се појави.

    Ќе има ли трета сезона?
     
  13. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.089
    Допаѓања:
    2.750
    Пол:
    Женски
    некаде прочитав дека ќе има и трета сезона, ако почнат да ја тупат за секој пар шо може да излезе сезона ќе биде многу глупаво
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Серијалот за Бриџертонс има 8 книги. Не верувам баш некој како Шонда да пропушти прилика и да не ја измолзи до крај колку се може...

    Мене засега не ме привлекува вторава сезона и ја оставив за понатака кога ептен ќе снемам материјал за гледање. Ми се скрши филм што го нема Сајмон, ликот баш беше присутен во книгите и тоа во клучни сцени ама тоа е.
     
    На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    4.652
    Ги изгледав двете сезони деновиве.

    Се заљубив во Сајмон, т.е не само во ликот, туку и во глумецот. Изгледав некои интерјвуа со него, full package е човекот :inlove::inlove:

    Инаку сезона 1 ми беше поинтересна од сезона 2. Ме разочара тоа што Сајмон не е во втората сезона, нема ниту во никоја наредна.

    Епизодите се малку подолги, по саат време скоро, ама пак не замараат. За ладење мозок е топ.

    Првата сезона имаше повеќе експлицитни сцени, додека втора сезона баш наивно ја следи љубовната приказна меѓѕ Кејт и Ентони, ма да на моменти ми беа банални сцените и разговорите.
     
    На awkey и CareTee им се допаѓа ова.
  16. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    858
    Допаѓања:
    1.933
    Пол:
    Женски
    Што се дешава со третата сезона, преинтересни ми беа и двете сезони, третава ептен го отупе, ништо немаат ни на инста освен слики (first look). Тешко изгледа оваа година да излезе.
     
  17. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.089
    Допаѓања:
    2.750
    Пол:
    Женски
    Мислам дека каснат ради штрајкот што беше во холивуд, сите се одложија
     
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.