1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бродот (El Barco)

Дискусија во 'Филмови' започната од i-v-a-n-4-e, 7 септември 2012.

  1. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Машката главна улога ја игра Марио Касас, а женската главна улога Бланка Суарез. Се емитува на AXN секој понеделник во 23:40. Следниот понеделник т.е 10.09 ќе игра 11 епизода. Овој филм ми оставо мн добар впечаток и ми се допаѓа мн повеќе отколку Титаник. Па споделете мислења и импресии
    ако темава е дупла тогаш клуч
     

    Прикачени фајлови:

    • el barco.jpeg
      el barco.jpeg
      Големина на фајлот:
      11,8 KB
      Прегледи:
      258
  2. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допаѓа серијава, ја немам фатено отпочеток, но се вклопив. Улис и Аиноа ми се супер пар и се надевам дека ќе бидат заедно. На капетанот му ја пожелувам докторката :) ! Читав дека има и втора сезона, па се надевам дека ќе ја дадат. Се прашувам дали Гамбоа е мртов или ќе „воскресне“???
     
  3. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    се надевам дека е мртов затоа што тој е крив за се лошо што им се случува. а и мене исто мн ми се допаѓаат Улис и Аиноа како пар
     
  4. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Леле,јас ја гледав првата епизода и ептен ми се допадна. :)
    Го чекав утредента,па во средата,во четвртокот,во петокот пак... И многу се разочарав,но не знаев дека го даваат само во Понеделник.
    Превртев се живо и диво,сите можни програми и интернет страници... и на крај ја открив Америка :P
    Сега си го гледам и баш ми е супер. Многу поразличен од другите. :)
    Го обожавам јазикот на кој зборуваат ! :$ :inlove:
     
  5. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Прекрасен е :*
    Го гледав на јутјуб 1 2 и 3 дел а 4 го нема на нет не успеав да го најдам :)
     
  6. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Вторава сезона, за разлика од некои серии ми е уште поинтересна. Сега почнуваат да се откриваат многу работи. Имам впечаток дека не е се како што им претставуваат, дека ги користат како експериментални заморчиња!