Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брод (El barco)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BoaVista, 2 февруари 2012.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  31.000
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  El barco е шпанска серија за глобалната катаклизма која е предизвикана од фатална грешка на група научници. Целата земјина топка ќе биде потопена со вода, речиси и да нема преживеани, освен 50 тина луѓе кои се наоѓаат на бродот Esstrella polar.
  Жанр - авантура, драма, научна фантастика
  Улоги - Mario Casas, Blanca Suárez, Marina Salas...

  Ме интересира дали ја имате гледано серијава и каде ја наоѓате. Јас ја изгледав првата сезона, а втората не можам да ја најдам. Па ако знаете некоја страна на која може да се гледа серијава онлајн пишете.
   
 2. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
 3. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Многу е убава серијата,јас ги изгледав сите епизоди што се испаднати..треба да испаднат уште 3 така имам прочитано на нет.Иначе ги симнував епизодите од http://thepiratebay.se/search/El%20Barco/0/99/0
  а превод од http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... rco&jezik=

  Глумците се стварно добри,омилн глумец од машките се разбира Mario Casas,а од женските Blanca Suarez.Има доста смешни сцени,но и сцени за пуштање по некоја солзичка :D
   
 4. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.282
  Пол:
  Женски
  А оти англиски превод неможам да најдам? :^) На титлови и на поднаписи има српски ама не е убав, касни многу некако.
   
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Кажете нешто ако знаете, негде прочитав почнала трета сезона, а планирале уште 3...Којзнае што се ќе измислат, да не станат претерано досадни???

  Ако некој нешто знае, нека пише во спојлер!
   
 6. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  ај дајте ми торрент да си ја симнам, неможам стално да ја гледам на Аxn...
  од прва сезона па до кај е излезена.. испосимнав ништо не испадна :( :(
   
 7. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  94
  Серија со добра научно-аватуристичка тематика. Ги гледав првите пет епизоди на нет, имам само позитивни критики.
  Инаку ја начекав на Фокс лајв, почнуваат со втората сезона во понеделник во 00:20 часот.
   
 8. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  првата сезона ја гледав на AXN летово ама вторава не ја фатив од почеток.. сега е мислам некаге 7-8 епизода а ја забележав од 6та :/ ја барав и на интернет ама не се пушташе, па некој ден ќе видам на линковите што некои феминки ги имаат ставено овде :D инаку воопшто не сакам научно-фантастични филмови ама овој многу го сакам, можеби затоа што е шпански а е и со Марио Касас :inlove: сите глумци ги сакам, освен Гамбоа, ми иди да го убијам :punch: :swear: .. инаку омилени ми се Пити, Валерија и свештеникот, а посебно Пити и Валерија многу ми се слатки заедно :D
   
 9. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Ја има на Фокс Лајв????? Првите две сезони ги гледав на AXN, третата почнав на интернет, ама не ми се допаѓа. Ептен збркаа се.
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  298
  На 21 оригинално излезе и последната едпизода од 'El Barco' јас денес ја гледав, и оваа серија заврши :( Првпат ја видов на АХN и јас загледав, ептен ми стана интересна,и таа почнав да ги симнувам епизодите од нет,секакви пресврти се случија во серијата ама ниту една од епизодите не е досадна.
  Сепак убав и среќен крај на серијата (и очекуван),штета што заврши сега нема што да гледам,а тоа дека ќе има уште сезони се дезинформации,пишува и на официјалната страна.
  Не ви откривам како заврши серијата,тие што ја следат сами ќе видат :D
   
 11. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Што се случи на крајот, зошто Улисес не отиде на венчавката?
   
 12. ClaudiaLeBoursier

  ClaudiaLeBoursier Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  22
  Јас ја гледав на www.natabanu.com мислам дека беше страницата и ја има со хрватски превод....3та сезона е во тек
   
 13. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31

  грешка си третата сезона има само 16 епизоди и на натабану.цом ги ставија сите и тоа пред една-две недели ;)

  Иначе серијата е врв нешто прекрасно не она типично шпанска серија ова е нешто поинаку, затоа и ја гледав самото те влеше да гледаш уште една епизода. ЗА СИТЕ ШТО НЕ ЈА ИЗГЛЕДАЛЕ СЕУШТЕ ИМ ПРПОРАЧУВАМ ДА ЈА ГЛЕДААТ.

  ПС: сега мислам пак да ја гледам :$ :) :D ;)
   
  На buba4e89 и ClaudiaLeBoursier им се допаѓа ова.
 14. ClaudiaLeBoursier

  ClaudiaLeBoursier Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  22
  Само 16?? А јас па си чекам уште да стават...мислев некоја пауза прават со епизодиве ааајјј :envy:
   
  На analia13 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Размислуваше за животот, за тоа колку е среќен што три куршуми ништо не му можеа :lol: Тоа реално малку глупо го направија, го изрешета оној Гамбоа и овој пак жив остана... ама нема врска битно среќен крај има серијата, дечкото каснеше само малку на својата венчавка... а дали ке стигне кој знае, како си замислиш ти во главата така ке биде ;)
   
 16. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  а чекај нели кога оваа Аиноа кога ги чекаше татко и сестра и .... и нели сеа овие дојдоа и овој таткото и даде некои камења или нешто сл. и таман онака ја пружи раката и пак се се здрма и сите тие камења се магнетизираа за нивното комбе и се метално се залепи за камиончето нивно и така заврши. па чекај нели е тоа уште една таква екалипса
   
 17. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.646
  Допаѓања:
  1.705
  Штотуку ја завршив со гледање првата сезона.Серијата е закон,самата ме влече да ја пуштам следната епизода.Не ви ги читам коментарите наназад бидејќи не сакам многу да откривам пред време. А Марио е срцка...
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.607
  Допаѓања:
  142.206
  Пол:
  Женски
  Ја открив случајно на Ртрс и видов дека трае 1 час.
  Веднаш ме привлече, одлична серија.
  Ја гледам на нет и на ртрс ја даваат секој ден во 23часот.