1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брод (El barco)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BoaVista, 2 февруари 2012.

  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    El barco е шпанска серија за глобалната катаклизма која е предизвикана од фатална грешка на група научници. Целата земјина топка ќе биде потопена со вода, речиси и да нема преживеани, освен 50 тина луѓе кои се наоѓаат на бродот Esstrella polar.
    Жанр - авантура, драма, научна фантастика
    Улоги - Mario Casas, Blanca Suárez, Marina Salas...

    Ме интересира дали ја имате гледано серијава и каде ја наоѓате. Јас ја изгледав првата сезона, а втората не можам да ја најдам. Па ако знаете некоја страна на која може да се гледа серијава онлајн пишете.
     
  2. tropix4e

    tropix4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    140
  3. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Многу е убава серијата,јас ги изгледав сите епизоди што се испаднати..треба да испаднат уште 3 така имам прочитано на нет.Иначе ги симнував епизодите од http://thepiratebay.se/search/El%20Barco/0/99/0
    а превод од http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... rco&jezik=

    Глумците се стварно добри,омилн глумец од машките се разбира Mario Casas,а од женските Blanca Suarez.Има доста смешни сцени,но и сцени за пуштање по некоја солзичка :D
     
  4. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    А оти англиски превод неможам да најдам? :^) На титлови и на поднаписи има српски ама не е убав, касни многу некако.
     
  5. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Кажете нешто ако знаете, негде прочитав почнала трета сезона, а планирале уште 3...Којзнае што се ќе измислат, да не станат претерано досадни???

    Ако некој нешто знае, нека пише во спојлер!
     
  6. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    ај дајте ми торрент да си ја симнам, неможам стално да ја гледам на Аxn...
    од прва сезона па до кај е излезена.. испосимнав ништо не испадна :( :(
     
  7. feferona

    feferona Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    94
    Серија со добра научно-аватуристичка тематика. Ги гледав првите пет епизоди на нет, имам само позитивни критики.
    Инаку ја начекав на Фокс лајв, почнуваат со втората сезона во понеделник во 00:20 часот.
     
  8. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    првата сезона ја гледав на AXN летово ама вторава не ја фатив од почеток.. сега е мислам некаге 7-8 епизода а ја забележав од 6та :/ ја барав и на интернет ама не се пушташе, па некој ден ќе видам на линковите што некои феминки ги имаат ставено овде :D инаку воопшто не сакам научно-фантастични филмови ама овој многу го сакам, можеби затоа што е шпански а е и со Марио Касас :inlove: сите глумци ги сакам, освен Гамбоа, ми иди да го убијам :punch: :swear: .. инаку омилени ми се Пити, Валерија и свештеникот, а посебно Пити и Валерија многу ми се слатки заедно :D
     
  9. AngeliMakedonija

    AngeliMakedonija Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    Ја има на Фокс Лајв????? Првите две сезони ги гледав на AXN, третата почнав на интернет, ама не ми се допаѓа. Ептен збркаа се.
     
  10. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    На 21 оригинално излезе и последната едпизода од 'El Barco' јас денес ја гледав, и оваа серија заврши :( Првпат ја видов на АХN и јас загледав, ептен ми стана интересна,и таа почнав да ги симнувам епизодите од нет,секакви пресврти се случија во серијата ама ниту една од епизодите не е досадна.
    Сепак убав и среќен крај на серијата (и очекуван),штета што заврши сега нема што да гледам,а тоа дека ќе има уште сезони се дезинформации,пишува и на официјалната страна.
    Не ви откривам како заврши серијата,тие што ја следат сами ќе видат :D
     
  11. AngeliMakedonija

    AngeliMakedonija Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    Што се случи на крајот, зошто Улисес не отиде на венчавката?
     
  12. ClaudiaLeBoursier

    ClaudiaLeBoursier Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    22
    Јас ја гледав на www.natabanu.com мислам дека беше страницата и ја има со хрватски превод....3та сезона е во тек
     
  13. analia13

    analia13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    31

    грешка си третата сезона има само 16 епизоди и на натабану.цом ги ставија сите и тоа пред една-две недели ;)

    Иначе серијата е врв нешто прекрасно не она типично шпанска серија ова е нешто поинаку, затоа и ја гледав самото те влеше да гледаш уште една епизода. ЗА СИТЕ ШТО НЕ ЈА ИЗГЛЕДАЛЕ СЕУШТЕ ИМ ПРПОРАЧУВАМ ДА ЈА ГЛЕДААТ.

    ПС: сега мислам пак да ја гледам :$ :) :D ;)
     
    На buba4e89 и ClaudiaLeBoursier им се допаѓа ова.
  14. ClaudiaLeBoursier

    ClaudiaLeBoursier Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    22
    Само 16?? А јас па си чекам уште да стават...мислев некоја пауза прават со епизодиве ааајјј :envy:
     
    На analia13 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Размислуваше за животот, за тоа колку е среќен што три куршуми ништо не му можеа :lol: Тоа реално малку глупо го направија, го изрешета оној Гамбоа и овој пак жив остана... ама нема врска битно среќен крај има серијата, дечкото каснеше само малку на својата венчавка... а дали ке стигне кој знае, како си замислиш ти во главата така ке биде ;)
     
  16. analia13

    analia13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    31
    а чекај нели кога оваа Аиноа кога ги чекаше татко и сестра и .... и нели сеа овие дојдоа и овој таткото и даде некои камења или нешто сл. и таман онака ја пружи раката и пак се се здрма и сите тие камења се магнетизираа за нивното комбе и се метално се залепи за камиончето нивно и така заврши. па чекај нели е тоа уште една таква екалипса
     
  17. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Штотуку ја завршив со гледање првата сезона.Серијата е закон,самата ме влече да ја пуштам следната епизода.Не ви ги читам коментарите наназад бидејќи не сакам многу да откривам пред време. А Марио е срцка...
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ја открив случајно на Ртрс и видов дека трае 1 час.
    Веднаш ме привлече, одлична серија.
    Ја гледам на нет и на ртрс ја даваат секој ден во 23часот.