Броење калории

Дискусија во 'Диети' започната од Ariel, 22 март 2010.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  5.053
  Не сум знаела. Затоа прашав.
  Фала
   
 2. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  eve eden kalkulator sepak probaj i sonego gore dolu tuka ke kazi :) https://www.freedieting.com/calorie-calculator
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  5.053
  Сака некој да одвои време о да ми каже која храна е нискокалорична?
   
 4. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  4.475
  Пол:
  Женски
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  знае некој колку калории има еден тањир потпечени јуфки со вода и лажица зејтин?