1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  [​IMG]

  [​IMG]


  Сакам да си купам бронзер но незнам од која фирма пак се најдобри, дали користите бронзер (бронзена камена пудра, како уште ли се вика?) и од која фирма според вас се покажал како најдобар?

  Го меркав на Мис Спорти бронзерот меѓутоа велат не биле тестриани дерматолошки ако некој имал било какво искуство со оваа фирма нека пренесе.
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  [​IMG]
  Art Deco, овој го користев пред да почнам да користам само перли за лице. Одличен е, но повторно не може да дојде на ред од перлите зашто бавно се трошат. :lol:
   
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  3.133
  Јас имам проблем во наоѓање на бронзер тука затоа што сите се со светки а јас обожавам мат. Па ако некој знае некој мат бронзер, нека ми каже ;) :hai:
   
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Руменило за лице

  Девојки, дали некоја од вас има користено бронзер на Аура? Ми изгледаат многу солидно а имаат и ептен примамлива цена, 260 денари.

  [​IMG]
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Ја отворив темава за бронзеров над мене да прашам, ако знае некој? :?: :)
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Јуху, еве ме :hai: Искрено мене многу ми се бендисува. Прво, има две нијанси ќе видиш на лице место. Тој што го гледаш кај мене во козметичкото катче е 905 (посветла малку верзија). Мислам дека бронзеров има баш добра цена за тоа што го нуди! Инаку убава е нијансата и остава нежен светкав финиш (слично како руменилата на Буржоа). :* (извини не сум видела дека си прашала :wasntme: )
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  GOSH Giant sun powder, ме трае од октомври 2009. :) И уште не е потрошен. Го користиме и јас и мајка ми, претходно и сестра ми ми го крадеше, ама не и стои на неа многу убаво, па прекина.
  Околу 800 денари е, меѓутоа вреди навистина.
  Имам и од AVON ама џабе фрлив пари. Многу е портокалов. |(
   
 8. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Користам бронзер од Маc-Refined Golden и презадоволна сум, има малце светки ама ептен нежно и преубаво изгледа.
  Еве овој
  [​IMG]
   
  На A.A.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  И јас го имам тој од Аура и сега за сега сум задоволна, нов ми е, за понатаму повеќе ќе кажам, сега си ставам онака на јаболчниците од него, а со душа чекам да се потстопли и да се посончам па да ставам на раменици и мегу цицки :P абе нема да се заебаваме, пич*ца сум или шо 8) :D
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  [​IMG]

  И јас го имам овој, и многу е убав. Број 905 е. А за тие што сакаат мат бронзери, без светки, ќе им одговара бр.906 ;)
   
 11. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  I am confused :?: ...па бронзер и руж не беа исто? :^) малце не сум запознаена со бронзериве :$ :lol:
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не. Бронзерот дава, како да ти дефинирам....Бронзен изглед на лицето. :D Сјај. Особено е добар во лето, кога се става на места каде што удира сонцето и изгледаш неодоливо секси на тој начин. Може да се користи и наместо руж, може и двете. :)
   
 13. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.733
  Допаѓања:
  17.883
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го имам тој позлатестиот од десно,прекрасен е,а чини многу малку,не би го менувала,во лето цело време го користам
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  дава исунчан изглед на лицето и убав сјај.
   
 15. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јас го користам бронзеров и супер е,мене многу ми одговара дава природен изглед не е ни премногу темен не е ни светкав супер е :)
   
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Верувам и ова може да се смета за бронзер, јас го користам подолго време , секако потемната нијанса и сум многу задоволна , пред се затоа што дава мат изглед на кожата.Инаку неретко се случува да го користам како замена за руменило, особено во летните денови , кога сакам да кожата да ми го има оној sun kissed шмек 8) Сепак најчесто го користам во комбинација со руменило , при која дотичниот таконазван бронзер си има улога за истакнување на контурите , поточно а и особено нагласено , најчесто јаболчниците , малку на брадата , околу челото и страните на носот, за визуелно да го исправи и намали :)
  Според мене , па да го препорачувам, неможам да се пожалам на портокалови нијанси или нешто слично.
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Скап ли е бронзерот на аура,сакам да го пробам,досега не сум го користела,а имам темен тен и да пробам :)
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Багуфче ептен е ефтин- 260 денари, а 18 грама е ;)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Јас се мислев дали да го земам бронзерот на Аура ама за лето ќе ми се погоди дефинитивно така да за тие пари го земaм одма :)
   
 20. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  И сва сијааам :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.