1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]

    [​IMG]


    Сакам да си купам бронзер но незнам од која фирма пак се најдобри, дали користите бронзер (бронзена камена пудра, како уште ли се вика?) и од која фирма според вас се покажал како најдобар?

    Го меркав на Мис Спорти бронзерот меѓутоа велат не биле тестриани дерматолошки ако некој имал било какво искуство со оваа фирма нека пренесе.
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    [​IMG]
    Art Deco, овој го користев пред да почнам да користам само перли за лице. Одличен е, но повторно не може да дојде на ред од перлите зашто бавно се трошат. :lol:
     
  3. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Јас имам проблем во наоѓање на бронзер тука затоа што сите се со светки а јас обожавам мат. Па ако некој знае некој мат бронзер, нека ми каже ;) :hai:
     
  4. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Руменило за лице

    Девојки, дали некоја од вас има користено бронзер на Аура? Ми изгледаат многу солидно а имаат и ептен примамлива цена, 260 денари.

    [​IMG]
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Ја отворив темава за бронзеров над мене да прашам, ако знае некој? :?: :)
     
  6. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јуху, еве ме :hai: Искрено мене многу ми се бендисува. Прво, има две нијанси ќе видиш на лице место. Тој што го гледаш кај мене во козметичкото катче е 905 (посветла малку верзија). Мислам дека бронзеров има баш добра цена за тоа што го нуди! Инаку убава е нијансата и остава нежен светкав финиш (слично како руменилата на Буржоа). :* (извини не сум видела дека си прашала :wasntme: )
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    GOSH Giant sun powder, ме трае од октомври 2009. :) И уште не е потрошен. Го користиме и јас и мајка ми, претходно и сестра ми ми го крадеше, ама не и стои на неа многу убаво, па прекина.
    Околу 800 денари е, меѓутоа вреди навистина.
    Имам и од AVON ама џабе фрлив пари. Многу е портокалов. |(
     
  8. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    Користам бронзер од Маc-Refined Golden и презадоволна сум, има малце светки ама ептен нежно и преубаво изгледа.
    Еве овој
    [​IMG]
     
    На A.A.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И јас го имам тој од Аура и сега за сега сум задоволна, нов ми е, за понатаму повеќе ќе кажам, сега си ставам онака на јаболчниците од него, а со душа чекам да се потстопли и да се посончам па да ставам на раменици и мегу цицки :P абе нема да се заебаваме, пич*ца сум или шо 8) :D
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    [​IMG]

    И јас го имам овој, и многу е убав. Број 905 е. А за тие што сакаат мат бронзери, без светки, ќе им одговара бр.906 ;)
     
  11. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    I am confused :?: ...па бронзер и руж не беа исто? :^) малце не сум запознаена со бронзериве :$ :lol:
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не. Бронзерот дава, како да ти дефинирам....Бронзен изглед на лицето. :D Сјај. Особено е добар во лето, кога се става на места каде што удира сонцето и изгледаш неодоливо секси на тој начин. Може да се користи и наместо руж, може и двете. :)
     
  13. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го имам тој позлатестиот од десно,прекрасен е,а чини многу малку,не би го менувала,во лето цело време го користам
     
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    дава исунчан изглед на лицето и убав сјај.
     
  15. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас го користам бронзеров и супер е,мене многу ми одговара дава природен изглед не е ни премногу темен не е ни светкав супер е :)
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Верувам и ова може да се смета за бронзер, јас го користам подолго време , секако потемната нијанса и сум многу задоволна , пред се затоа што дава мат изглед на кожата.Инаку неретко се случува да го користам како замена за руменило, особено во летните денови , кога сакам да кожата да ми го има оној sun kissed шмек 8) Сепак најчесто го користам во комбинација со руменило , при која дотичниот таконазван бронзер си има улога за истакнување на контурите , поточно а и особено нагласено , најчесто јаболчниците , малку на брадата , околу челото и страните на носот, за визуелно да го исправи и намали :)
    Според мене , па да го препорачувам, неможам да се пожалам на портокалови нијанси или нешто слично.
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Скап ли е бронзерот на аура,сакам да го пробам,досега не сум го користела,а имам темен тен и да пробам :)
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Багуфче ептен е ефтин- 260 денари, а 18 грама е ;)
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Јас се мислев дали да го земам бронзерот на Аура ама за лето ќе ми се погоди дефинитивно така да за тие пари го земaм одма :)
     
  20. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    И сва сијааам :D
     

    Прикачени фајлови:

    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.