Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Да, обавезно тестер ќе проверам. Само да се молам да има од нијансите затоа што вели дека попустот трае до исцрпување на количните.
  Се чудам на нискиве цени.
  Тој лево бронзерот, мислам се чита, апла бронзер, што не е сетот за контурирање.
  Инаку, цело време го користев аура контур ми ама или нијансата ми беше премногу утната или сите нијанси да ти биле портокалеви од таа линија на аура. Како и да е, среќа што ми се скрши, немаше да приметам и ќе си го користев уште. :o

  Screenshot_20181216-024044.jpg
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.186
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Ваква боја како sculpting medium? Ако нема бронзер може и сенка.
  20181216_152709.jpg
   
 3. SoftSara666

  SoftSara666 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Која нијанса е овој бронзер?
   

  Прикачени фајлови:

 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар испробан мат бронзер (со пристапна цена, не претемен и не препортокалов)?
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  аура
   
 6. BlairLevine

  BlairLevine Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  koja niansa?
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  69.797
  Пол:
  Женски

  909 treasure island
   
 8. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Дечки не ме бива баш за овие работи тек сега почнувам да се интересирам повеќе за шминкање, досега сум идела само со малку пудричка и маскара би сакала да прашам за што всушност ги користите бронзерите, која е разликата меѓу нив, камена пудра и руменило при користењето?
   
 9. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  314 chocolate
  Јас лично бронзерот го користам како контури, тој се користи за да ги истакне цртите на лицето, на сликата е прикажано каде се става, хајлајтерот е прикажан под очите што не е точно, тој се става на самите јаболчици и треба да се спои и соедини со руменилото кое оди малку над контурите (бронзерот).Хајлајтер може да се стави на челото и на брадата, но најчесто го ставаме на јаболчиците и носот.
  А камена пудра се става за да не ти свети лицето и секако за поголема покривна моќ, исто така кога имаш ставено камена пудра бронзерот се бленда многу полесно.
  Се надевам дека ти помогнав, исто така гледај видеа на youtube од таму се учи најмногу. E21F397C-D8FA-42B3-870C-AAF360882FF9.jpeg
   
  На talentirana и eta им се допаѓа ова.
 10. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  698
  Mislenje?
   

  Прикачени фајлови:

 11. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Женски
  Јас го користам овој и сум задоволна.
  56C305F6-0564-4CD7-B061-26649D64D011.jpeg
   
  На eliesaab, Hellobeautiful, Fatalnata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  5.648
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам,јас го имам за бринети тој потемниот и не би го менувала за ништо на светов. Бојата фантазија,пигментираноста 10ка.
   
  На Ciel и koritsaki им се допаѓа ова.
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Sakam da si naracam bronzer rimmel od eliksir online... e sega ima dve nijansi 021 i 025 dali nekoj gi koriste da mi kaze koja nijansa kakva e.. i dali ste zadovolni?
   
 14. lina11

  lina11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  5
  Inglot bronzer dali Ima nekoj probano
   
 15. Fifi84

  Fifi84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  Да споделам дека го купив бронзерот на Бенефит, хула и дека не сум задоволна.Мене ми е портокалов и има некоја безвезе кафена боја.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Ви немам кажано, но ова е мојот омилен. Мек, премек, како свилена текстура да има и не е портокалов. max-factor-creme-bronzer-bronzer___5.jpg
   
  На beautys20, joy1, lejlla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  831
  Девојки предложете бронзер, така потемен ладен тон да изгледа убаво бронзено кафеаво, а не портокалово, да не свети и да не темен како контура?
   
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  831
  Повеќе да удара на бронзено
   
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  831
  Кој е подобар бронзерот на essense или на golden rose? se mislam megu niv
   
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Essence е супер јас го користев порано,а голден роуз не сум го пробала