Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

 1. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Jas ja koristam kamenata pudra na aura vo nijansa 314 chocolate za konturiranje i mnogu sum zadovolna ne e portokalova lesno se blenda i ne e premnogu pigmentirana no lesno moze da se nadogradi
  Cenata vo dm mislam deka bese okolu 260[​IMG] Screenshot_20190426-154739.png
  [​IMG]
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mece090

  mece090 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Вчера го купив бронзеров, па ако можи да ми кажете мислење за него
   

  Прикачени фајлови:

  • RBRONZ908.jpg
   RBRONZ908.jpg
   Големина на фајлот:
   148,9 KB
   Прегледи:
   58
 3. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  5.710
  Kolku go zede? Citav mnogu pozitni kritiki za nego tuka na forumot
   
  На mece090 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fifi84

  Fifi84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  мене ми е супер
   
  На mece090 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mece090

  mece090 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  495 беше во ДМ.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Скапо бе ко за аура...
  ДМ најскапи
   
  На mece090 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mece090

  mece090 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Таму стварно премногу си ги имаат напумпано цените, сега кога купував бронзер, коректор, маскара, клепки и лепак за нив ме фати 1400 денари.
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.117
  Пол:
  Женски
  Квалитетот им е подобар од порано затоа и цените се малку повисоки.
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Па добро, ама и кога ќе размислам - ќе има и акции :)
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Дали уште може да се најде некаде овој сет и која цена е отприлика? Ако знаете дали го има во ДМ во Веро супер :)
  81nVS2Pp2AL._SL1500_.jpg
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Која нијанса на esense бронзерот е најдобра?
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Мене ми е подобра посветлата, но да знаеш дека е баш бронзер, со топол подтон. Доброто е што многу лесно се бленда и не можеш да погрешиш. И ќе ти трае цела вечност.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Колку нијанси има? Ако можеш прати слика. И добар е нели на esense
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Две нијанси има. Мене ми е одличен.
  1661357sdfsd.png.750x750_q85ss0_progressive.png
  20190617_160302.jpg
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Да, се познава. Јас ја користам Боржуа 52, ако си потемна од тоа можеби подобро да ја земеш потемната.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Таа ми стои многу темна, дури портокалова, ако има тестери вп ДМ ке пробам. Инаку имам Боржуа heаlthy mix 53/54 користено. А сега користам само ББ крема, планирам да ја купам на Боржуа 2 Medium
   
  Последна измена: 17 јуни 2019
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  20.538
  Пол:
  Женски
  Бронзер на Max factor, дефинитивно.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Нешто слично на овој на Набла? Светол, а со ладен подтон. Никако да најдам каков што барам, или портокалови, или црвенкасти или темни. И да не биде палета, бидејќи секогаш ми останува еден дел неискористен.
  4af82181497c333f7485f03243ebfac4.jpg
   
 20. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  698
  Koja cena e vo DM momentalno ovaj bronzer na rimmel i koja nijansa e najtemna? 912fd9b6-9564-4c1e-aada-04f7aebeda0f_1.7ebd32bb5485c5437dab49e11122e65d.jpeg