Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Прво да го пофалам овој на макс фактор, нијанса како на сликата. Многу ми се свиѓа што е лесно пигментиран, пушта некоја warm кафеава боја, воопшто не мава на портокалева. Многу е свиленкаст и мек на допир. Најдобар за секојдневна шминка и кога сакам натурал изглед.
  IMG_20190524_224115_829.jpg
  Потоа и овие од аура се исто одлично. Пигментирани, траат.
  IMG_20190527_134305_822.jpg Има мала разлика меѓу нијансите.
   
  На Astrum.Obtutus и Amaris им се допаѓа ова.
 2. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  Искуство некоја со бронзеров?
  3100-36319_1.png
   
 3. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа воопшто. Многу е портокалов и по неколку часа изгледа како флека. Ги пробав и матот и светкавиот и не сум задоволна
   
 4. BlairLevine

  BlairLevine Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  dali ovie od aura se mat?
   
 5. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Предлог за бронзер со топол подтон, ама да не “мава” на изразито портокалово?
  Го земав последно овој од Аура, ама ми е доста ладен и шимераст.

  1EEBA921-81BC-4373-A797-37B6D4555A9F.jpeg
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.117
  Пол:
  Женски
  Другиот на аура што е со две нијанси е многу поубав. Омилен покрај овој на аура со две нијанси ми е на Ингрид бронзерот тој што е како цвет.
   
  На Astrum.Obtutus и Avery им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.007
  Допаѓања:
  73.926
  Пол:
  Женски
  Мене убави ми се тој од Голден Роуз што е во трио палетата од колекцијата Металс. Со руменило и хајлајтер. Најомилен бронзер на светот ми е.
  Исто и Боржуа чоколадниот. Не е портокалов, најсветлиот мене ми е таман за да ми даде димензија и свежина на лицето.
   
  На beautys20 и Avery им се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  I ako mozes da go nabavis hoola od benefit ti e najdobar :)
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Rimmel, нијанса sun light. Пакувањето е исто како камената пудра.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 10. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  убав бронзер за светол тен што нема да изгледа ко флека?
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.007
  Допаѓања:
  73.926
  Пол:
  Женски
  Боржуа чоколадниот или тој од трио палетата Металс, Голден Роуз (бронзер, хајлајтер, руменило). Мене тие два најмногу ми се допаѓаат од дрогериските бронзери.
  Од поскапите, Hoola lite е фантазија.
   
 12. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  сакав некој таков мек путерест што нема дс ми ја трга пудрата и дс ми суши затоа што доволно ми се суви образиве.. се мислев за палетата дуо на Вет енд Вајлд dolche de leche или како и да беше, илии ова што го кажа на голден
   
 13. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Препорака за бронзер што мава на кафеаво (поладен тон) а не портокалово?
  По можност мат, ама и малку да е светкав не е страшно.
  Докај 400-500 денари.
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Од двете палети има по две, тие посветлите се какви што бараш. Таа на Есенс е баш со ладен подтон за контурирање, а на Вет ен вајлд може да се користи и како бронзер. Двата се мат.
  749a_hr.jpg es922466-essence-konturpalette-contouring-duo-palette-lighter-skin-109JMoboxC6XFWy_600x600.jpg
   
  На beautys20 и candy.cane им се допаѓа ова.
 15. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Кафеав, се надоградува и мат. Пакувањето е огромно ќе ти трае засекогаш. Мислам дека е една нијанса. Bronzer-1.png
   
  На candy.cane и marama им се допаѓа ова.
 16. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  @Elence93 фала ти, интересно ми делува оваа на Есенс:)

  @rumcherry фала ти и тебе. Кај се продаваат производи на Ингрид?:wasntme:
   
 17. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Јас сум од Битола ги има скоро во секоја парфимерија мислам дека некаде низ форумот прочитав дека во Скопје ги има во Веро Џамбо. Околу 300денари е.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Препорака за ваква нијанса бронзер како на Елена? Screenshot_20200519-215043_Chrome.jpg
   
 19. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Catrice sun lover glow bronzing powder (010- sun kissed bronze) :)
   
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Каде го има во ДМ, не сум го сретнала, и колку е цената отприлика?