1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го има во две нијанси, јас го земав овој, посветлиов зашто сум прилично бела и сум презадоволна! Бидејќи е мат делува многу поприродно, а и цената му е многу пристапна :)
     
    На gnr-Forever му/ѝ се допаѓа ова.
  2. evvaa

    evvaa Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Коку пари е бронзерот од Loreal гледам дека го фалите и дали има различни нијанси оти сум прилично бела?
     
  3. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Дали ги користите и сте задоволни од бронзените бисери од авон?
     
  4. Daniella

    Daniella Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    43
    Презадоволна сум! Одличен е, суптилен, ненападен а многу трае и дава преубав шимер.
    Го купив во Јуник 800 ден.
     

    Прикачени фајлови:

  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    highlighter

    Здраво сакам да ве прашам дали користите highlighter и кои марки најчесто ги користите позз :D
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    јас имам бронзер од фирмава Класикс и сум презадоволна
     
  7. sweety-m

    sweety-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    52
    Јас сега брзо си го купив овај бронзер и презадоволна сум, ептен убавка боја дава не е пренападен, а ниту светкав. Посветлата нијанса ја користам за дневна шминка, а потемната за на вечер. А и плус преефтин е и не се троши брзо.
    [​IMG]
     
  8. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Девојки барам веќе подолго не можам да најдам бронзер течен како пудра, имаше порано еден мн добар од ревлон престанаа да го произведуваат, потоа имаше едни малце потемни од макс фактор и сеа и за тие викаат по парфимерии дека веќе не ги носеле :( , ако сте виделе нешто слично во било кој дел на градот кажувајте :*
     
  9. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Овој денес го зедов, па да видам како ќе се покаже :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    колку го купи ?
     
  11. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    Подолго време ги користев бисерите на Авон, ок се, ама ми здосадија.. скоро го купив од Флормар овој руж, праска боја и додаток на бронзер, супер е.. може и посебно да се користат а може и заедно и дава убава боја.. и плус не е воопшто скап, јас го купив 130 денари на попуст, инаку редовна цена 180-190 ден :)
     

    Прикачени фајлови:

  12. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    230 :)
     
  13. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    И јас го имам двобојниот руж на Флормар и можам да кажам дека за цената што ја има е одличен! Го користам долго време и задоволна сум.

    Инаку, сега кога фатив малку боја на лицево, го користам бронзерот на Max Factor (го ставам наместо руж) и многу е убав, дава убава боја и не делува вештачки воопшто. Мислам дека е околу 500 ден. Еве овој:
     

    Прикачени фајлови:

    • MFBC.jpg
      MFBC.jpg
      Големина на фајлот:
      24,1 KB
      Прегледи:
      438
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Е сега, глупаво прашање, ама слаба и неистражена страна ми се бронзериве. :tmi:
    Па, мора во нешто да бидам тапа, мислам, нормално. :D
    за што всушност служи бронзерот?
    Ме збунивте, едни го користат заедно со руменилото, други за постигнување тен.
    За што уствари е ова чудо? :D
    Као замена за камена пудра после добивањето на боја или има друга прича? :?:
     
  15. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Па највеќе брозерот се користи за контурирање на лицето.Не е руменило,ама ако некој сака таква боја,може да го користи и како руменило.
    На пример,јас го ставам под образите,малку на слепочниците,и на страните на носот,а на образите си ставам нормално руменило. :)
    А тоа што викаш ти за кога си исунчана,тогаш е добро ако на пример пудрата ти е посветла ,па лицето нели ти двои од телото,ондак со контурирање лицето ти изгледа потемно,и затоа не е потребна некоја потемна пудра,можеш да си ја користиш онаа и преку зима што ја користиш :) .


    Иначе во ДМ видов дека го има на Буржоа брозерот тој како чоколадо што е.Не знам дали го имаат донесено и по други дрогерии,али тука го имаше.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Баш така, значи бронзерот не служи како замена за руменило, туку за контурирање. Јас сега дека сум малку поцрнета па се осмелувам навечер да го ставам како руменило, ама ја имам најсветлата нијанса од бронзерот, па не делува нападно. Некогаш ставам врз него сосема малку и руменило во корална боја за посвеж изглед. Секако, по малку ставам од бронзерот, не претерувам. Знам во лето и да поминам онака лајт со четката преку цело лице, ама бронзер никако не се користи наместо камена пудра.

    Инаку, кога не сум поцрнета, го користам под образите, колку да се истакнат јаболкниците, а на нив ставам обично руменило (од Флормар, погоре што е постирано).
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ама има 2 вида бронзери, едните се помат како камена пудра, другите со светки.
    Тие мат т.е. си пишува на нив powder нели се за контурирање на лицето, како темна пудра за сончан тен.

    Ама има бронзери каде само пишува бронзер и се со светки. Тие според мене се како руменило многу повеќе него како пудра, неможе со нив на цело лице баш, освен лампион ако несакаш да си :D
    Мене баш тие ми се допаѓаат, иако има од разни фирми некои повеќе светки некои помалку, а планирам да си земам некое такво. И лани сакав па не земав, се надевам годинава нема да е ко лани :)

    Не знам дал има кај нас ама има и Bronzer gel тие се исто со светки за образите пред се, иако мали количини и на другиот дел од лицето секако може да се стави.
     
  18. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Има, да. Овој мојот на Max Factor е мат, не свети, па баш поради тоа и знам понекогаш летно време да поминам со четка низ цело лице. А со светкав бронзер на цело лице би изгледала смешно и би светела како сијалица :)

    Инаку, да, во право си, бронзерите со светки се повеќе како руменило. Јас лично ги преферирам оние мат бронзери за контурирање. И мат бронзерите ако се нанесени умерено, можат да послужат наместо руменило (ама потенцирам - само на исончан тен и со соодветна, малку потемна нијанса на пудра). :)
     
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Бронзерите со светки имаат светки само на површината, после можат да се користат и за преку цело лице :)
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Претпоставувам аура бронзерот мислиш. Го гледав баш на површината има. Тоа се баш класични светки
    [​IMG]

    Но јас кажував за посветкави и помат бронзери.

    Еве мат
    [​IMG] [​IMG]

    а еве посветкави
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Овие вториве мене повеќе ми се свиѓаат.
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.