1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бројани денови

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Feminka22, 5 февруари 2019.

  1. Ана на мама

    Ана на мама Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    1.820
    Пол:
    Женски
    Броени денови.... Баш ме замисли. Познавајќи се себе си мислам дека времето би го посветила на љубов со најблиските. Би ги средувала несредените и недовршените работи. Би кажала на секој по некоја недореченост што ми останала. Деновите ќе ги минувам во љубов љубов и само љубов со најблиските, а во ноќите во тишината удобно ќе се навалам на фотељата спроти прозорецот со цигара и квалитетно кафе, ќе ги пакувам сите убави спомени кои ќе ги понесам со себе.
     
    На afrodita94 и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  2. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Глупаво ми звучи тоа броени денови и као ќе направиме се што не сме имале храброст да направиме...ма немој. Па што ако недај Боже умреш утре а не го знаеш тоа? Луѓе не се вели за џабе 'живеј го денот како да ти е последен'. И оваа мислам дека треба секое утро да си ја повторуваме! Не ни требаат броени денови за нешто да направиме во животот. Тој што знае да живее ќе го живее животот на најубав можен начин додека е здрав и додека е во можност. И тоа што го пишите дека ќе го правите во броените денови треба да го правите сега и одма. Тоа е суштината на животот. Цврќето треба да го наводнуваме додека е убаво и зелено, а не кога ќе овене или коа ќе се исуши.