1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бројот на вашиот мобилен телефон ве издава какви сте

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 28 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Соберете ги сите цифри на бројот на мобилниот телефон, на пример: 0 + 7 + 8 + 5 + 3 + 2 + 3 + 4 + 3 = 35
  Собирајте сè додека не добиете едноцифрен број: 3 + 5 = 8
  Решенија:
  1 – Не сакате долги телефонски разговори и секогаш директно кажувате што мислите.
  2 – Чувствителни и добродушни.
  3 – Отвореноста е ваша силна страна.
  4 – Одговорни, се придржувате кон ветувањата.
  5 – Непрестајно сте во движење, со вас секогаш е забавно.
  6 – Срамежливи сте, но и романтични, а понекогаш знаете да бидете и напорни.
  7 – Не зборувате многу, но секогаш внимателно слушате.
  8 – Шармантни сте, но понекогаш и тврдоглави и заморни.
  9 – Многу сте самостојни и најмногу сакате да работите сами.
   
  На zaj4ee, manta123, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 2. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  9 – Многу сте самостојни и најмногу сакате да работите сами. :)
   
  На Zimzelena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  478
  2 – Чувствителни и добродушни. :lol:
   
 4. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  8 – Шармантни сте, но понекогаш и тврдоглави и заморни.- ми погоди :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  6.Срамежливи сте,но и романтични,а понекогаш знаете да бидете и напорни

  Snou- морам да кажам ТОЧНО
  [​IMG]
   
 6. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  2 – Чувствителни и добродушни. :angel: :angel:
   
 7. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  и јас осумката -
  8 - Шармантни сте, но понекогаш и тврдоглави и заморни. :)
   
 8. ani4ka23

  ani4ka23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  7 – Не зборувате многу, но секогаш внимателно слушате. :wasntme:
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  87.066
  На темава местото и е во форумски игри.
   
  На LittlePinky и Sara123 им се допаѓа ова.
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  50/50 :D
   
 11. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  8 – Шармантни сте, но понекогаш и тврдоглави и заморни.

  :)
   
 12. xTehUnknown

  xTehUnknown Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  14
  5 – Непрестајно сте во движење, со вас секогаш е забавно. :)
   
 13. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  4 – Одговорни, се придржувате кон ветувањата.

  Па... точно до некаде. :D I may be late, but I always keep my promises. :D
   
 14. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  6 – Срамежливи сте, но и романтични, а понекогаш знаете да бидете и напорни. :)

  Срамежливоста и јас сме ти два различни поими :lol: Другото точно ;)
   
 15. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  5 – Непрестајно сте во движење, со вас секогаш е забавно.-Точно ми е :lol:
   
 16. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.759
  9 – Многу сте самостојни и најмногу сакате да работите сами.

  :D
   
 17. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  4 – Одговорни, се придржувате кон ветувањата.
  :l: :l: :up:
   
  На PussyHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Сноу кај ти текна ма девојко за темава? :^) :D :D Браво. :D
   
 19. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  9 – Многу сте самостојни и најмногу сакате да работите сами.
  Точно е :lol:
   
 20. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  677
  9 – Многу сте самостојни и најмногу сакате да работите сами. :P