1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Број на кондурчиња

Дискусија во 'Дете' започната од vickyy90, 22 јули 2013.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
  Кој број на кондурчиња/патичиња или влечки носат вашите најмили?
  И колку би било нормална големина...мојава има 2ипол годинки и носи 25-26 ама сите викаат дека имала големко ноџе :^)
  Ако темава е дупла нека се бирише..нема љутиш :)
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.795
  Допаѓања:
  90.431
  Пол:
  Женски
  Број на кондурчиња(

  Ќерка ми има 2 год и 4 месеца и носи бр. 25 за патичиња, сандали отворени и затворени, доколку за чизми уште зимата што помина носеше бр. 25 :)
   
 3. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  Број на кондурчиња(

  ќерка ми има 4 години и носи 29. Лани летото носеше сандали бр.27, за една година ноџето и порасна за два броја.
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.355
  Пол:
  Женски
  Син ми има година и 9 месеци и носи кондурчиња со број 22.
   
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  22.079
  Пол:
  Женски
  И моево е 16 месеци и носи бр 22 .
   
 6. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.757
  На годинка скоро сме 21/22 измеѓу. Сега се мислам дали треба баш да е кнап со мала милиметарска луфта или малку поголемко бројче на кондурче со висок глужд оти проодува и за надвор баш сакам да земам ама би сакала да се консултирам оти мн брзо ги надраснуваат броевите а квалитетни кондури се скапи и секој два-три месеци нови ќе треба. ИСкусва?
   
 7. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  22.079
  Пол:
  Женски
  Ноел каде ке купувате кондурчиња можат да го измерат стапалцето и да му најдете бројче . Ние си добивме такво за мерење од една онлајн продавница каде и порачав на малата кондурчиња.
  Сега за сега кнап ни се факаат 22 бр, со подебели чорапи ептен тешко и влегува едната нога ама кога ке купувам зимски кондури ке земам 23 бр.

  Инаку да многуу брзо ги раснат кондурчињата , ние летово 3 пати купувавме сандали , прво 21бр, па 22бр па едни поотворени .... ама па тоа е .
  Ние инаку купуваме само од [​IMG]
  до сега супер се покажаа , инаку цената им е средна , има секако и поскапи ..ама се многу квалитетни и имаат супер препораки :)
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 8. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.034
  Ние сме уште на бебешки со мек гумен ѓон, бр. 19 со еден пар чорапчиња.
  Мислам дека зимава ќе бидеме бр.20-21 зошто ќе носиме и хулахопчиња и чорапки.
  Сеуште не оди, паткаме најчесто дома, надвор многу ретко ...
   
 9. RozeSk

  RozeSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  26
  На 16 месеци Буце носи патичиња и топлинки број 21, а сега земавме чизмички бр 22 :inlove:
   
 10. kasiopeja

  kasiopeja Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  39
  На годинка бр 18 според мерка земена во Фродо.Инаку информација за сите што носат бр 18 , има попуст 50 % на тој број во оваа продавница па ние нашите ги земавме 1050 ден од марка Павле(сребрени со лила-значи многу слатки како мојата душушка) :rofl:
   
 11. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.170
  Не најдов посоодветна тема, сакам да ве прашам кога е вистинско време да се купат кондури за бебе?
  Сега по ново детето треба да прооди па дури после кондури да му се купат а плус по дома требало по чорапи да оди. До некаде тоа ми има логика. Од друга страна имам притисок од повоздрасните дека кондури мора да носи детето цело време макар што не оди сеуште (не се ни држи испраена сама). Демек без стабилноста што ја дава кондурчето многу потешко ќе прооди.
  Кои се вашите искуства?
   
  На MiAmor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.795
  Допаѓања:
  90.431
  Пол:
  Женски

  јас на ќерка ми и купив анатомски кондурчиња кога имаше 10 месеци и бидејќи сакаше да оди држејќи се за мебел , и ги облекував и со нив одеше и така се додека прооди ( прооде на 12 месец и 1 недела ) и нас ни кажа педијатарот дека по дома треба боса да оди ама немаше шанса да ја пуштам по чорапи да оди зашто кај нас секаде се плочки :!: и дека проодуваше зимно време , немаше шанса..
  ако сакаш да и облекуваш кондурчиња земи некои да се еластични т.е. да се виткаат за да може полесно да оди со нив
   
 13. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  22.079
  Пол:
  Женски
  cecilia и нас така исто ни викаа , кондурчиња обавезно да има , и ние се залетавме и купивме едни скапи ... иако не ни проодена беше . Се истрескавме без врска ..нит ги облекувавме нит нишо Такви беа стегнати целосно . безврска
  Додека прооде и омалеа . Инаку за по дома беше само со чорапчиња со гумички одоздоле . Така и се пушти да оди . Велат најубаво е босо :)
   
  На cecilia, Bozica1980 и Mama25 им се допаѓа ова.
 14. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  2.562
  Пол:
  Женски
  јас сакам да прашам какви и од каде им купувате кондурчиња ние имаме 10 месеци и сама стои подолго време ама уште не сме прооделе и ние имаме од тие чорапчињата со гумичка за по дома,се мислам дали да и купам уште сега кондурчиња и истите и за роденден да ги носи значи за 2 месеца ама да не и се смалат :^)
   
 15. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Моето дете лето, зима е во патики, не сака да слушне за ништо друго. Сега е зима, имаме прекрасни Цицибан чизмички, а тој не сака да ги носи, го болеле ноџињата во нив. Па така си купуваме патичиња, најчесто од М-спорт, некни му зедов Адидас патичиња, имаше убав попуст.

  Има 3 г.и 10 месеци и носи бр.26, ама има висок риз и затоа мислам дека заради тоа не му е удобно во чизмички.
   
 16. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.377
  kerkami koga prooduvase odese so edni gumeni paticinja , a isto ima i first step se vikaat i tie se celite gumeni.
  Sepak so gumenive odese samo vo dvor, a po doma bosa bidejki bese leto - proode na 10 meseci.

  Jas sakav da prasam osven vo m sport na drugo mesto kade ima ubavi paticinja Nike, Adidas ?
  Mm sakase da i kupi od Germanija no jas sakam od ovde sepak drugo e koga e so mene i koga ke gi proba. Imavme od nike so lepenki i sega koga bi zemala pak bi i zemala takvi samo druga boja epten ubavo i stoea i na trenercinja i na farmerki i na se.
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Кој број на кондурчиња обично носат дечињата на 2 годинки?
   
 18. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.664
  Допаѓања:
  11.446
  Ние носиме кондурчиња исклучиво на КК од Кеги. Меки, лесни, перфектни се. Она сака да патка и оди покрај мебел уште од многу мала возраст, па за надвор и купивме летни сандалчиња. Сега е скоро проодена, се пушта по малку, и и купивме чизмички од истата марка, како и топлинки за по дома. Многу сум задоволна.
   
 19. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.977
  Sin mi e skoro 2 godini i nosi br.22, 23 zavisi od kalapot
   
 20. maleckomoe

  maleckomoe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  16 месеци, 19-20... сите ми велат дека мало стапалце има :(