Бруно Марс (Bruno Mars)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од crazylady, 2 април 2011.

 1. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
  Петар Џин Хернандез (роден на 8 октомври, 1985), попознат по неговото уметничко име Бруно Марс, е американски пејач-текстописец и музички продуцент. Подигнат е во Хонолулу, Хаваи од семејство на музичари, Марс почна да прави музика во млада возраст. По извршувањето на различни музички сцени во неговиот роден град во текот на своето детство, тој одлучи да продолжи музичката кариера и се пресели во Лос Анџелес по матурирањето. Марс започна производство на песни за други уметници, соединувајќи Продуцентскиот тим на Smeezingtons.

  По неуспешниот несогласувањата со Мотаун рекордс ", потпишан со Марс Atlantic Records, во 2009 година. Тој стана признат како соло артист по кредитирање неговиот вокал и ко-пишување на куки за песните "Ништо" на тебе "од Боб, и" Милијардер ", со Travie McCoy. Тој, исто така, ко-напиша хитовите "Право круг", со Flo Rida кој Kesha "Знаме вклучуваат:" од K'naan,. Во октомври 2010 година, тој го издава својот деби-албум, Ду-Wops и хулигани. Закотвена од целиот свет број еден синглови "само начинот на кој си" и "Граната", албумот достигнаа број три на Билборд 200. Тој беше номиниран за седум Греми на 53 Греми награди, освојувајќи најдобар машки вокал Поп настап за "само начинот на кој си".

  Тој има работено со асортиман на уметници од различни жанрови, Марс признава дека неговите соработки влијанија имаат врз сопствената музика. Како дете тој бил многу под влијание на уметници како што се Елвис Присли, Мајкл Џексон и често ќе го имитира овие уметници од рана возраст. Марс исто така вклучува и реге и Motown инспириран звуци во неговата работа. Џон Caramanica на The New York Times од Марс како "еден од најпознатите разноврсна и достапни пеачи во поп музиката."
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Бруно е единственото квалитетно нешто што излегло во последно време, после тој наплив на лејди гаговци и слични грозни како неа, што си ја вадат грдотијата на карта на ексцентричност.
  Бруно е дечко каков што би посакала секоја девојка. :inlove:
   
  На baguf4e, DeDee, TinaM25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Не го обожавам многу ама стварно има преубави песнички :)
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.107
  Пол:
  Женски
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Јас од американскиот идол слушнав за пејачов. Пееја негови песни, па си ги побарав :) Добар е, кавалитетен...
  http://www.youtube.com/watch?v=LjhCEhWiKXk
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
 8. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.107
  Пол:
  Женски
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  КрејзиЛејди, не мора веднаш да ја полниш темава, остави простор и другите да коментираат и да постираат видеа. Нема да биде интересно за дискутирање ако веднаш постираш се ;)
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  628
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Офии мене бруно воопшто не ми се допаѓа баш за дечко некако ми е ептен романтичен |( .....инаку супер пеач,со прекрасни песни кои ги обожавам..... :up:
  Една од омилените:
  http://www.youtube.com/watch?v=LjhCEhWiKXk
   
  На SOVRSENSTVO и crazylady им се допаѓа ова.
 12. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.480
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Me нервира, не го поднесувам како пе*ерче ми е!!
  Не ми сметаат тие што го сакаат ама јас не го сакам :D
  Ова е само мое мислење ;)
   
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.560
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Мене лично многу ми се допаѓаат текстовите на неговите песни и ми се баш романтични.
  Тој лично не ми се допаѓа премногу, ама песничките се преубави, со задоволство ги слушам посебно „Just the way you are„ .
   
 14. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  293
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Првпат слушнав за пејачов на антена 5 и морам да кажам многу го почитувам, многу добра музика прави, навистина ми се допаѓа, најмногу заради тоа што е кант автор. Ех да беа сите мажи како Бруно Марс... Меѓу омилените негови песни ми е Grenade.
   
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Ахх каква слатка насмевка има човеков :inlove: Добри песнички има,а една од омилените ми е Grenade
  [​IMG]
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  64.350
  Пол:
  Женски
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Момаков ми е ах, преубав :inlove: ми се допаѓаат и неговите песни. Освежување ми е на мојата плеј листа.
   
 17. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Срценце! Го засакав кога ја слушнав Билионер со фрикинг беед.. :inlove: Дај боже и во приватниот живот да е толку чуствителен и претпазлив со женските :angel: http://www.youtube.com/watch?v=8aRor905cCw :dance:
   
 18. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.542
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Мене многу ми се допаѓаат неговите песни прекрасни се
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Еве го кога бил мал. Колку е сладок само уф :angel:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Avril.09 и Alanna им се допаѓа ова.
 20. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Bruno Mars ( Бруно Марс )

  Слабо е харизматичен , слааабо.. :inlove:
  Ама Grеnade ми е overrated , и неможам да ја слушам.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.