Форумџика на годината 2020

Бруско (Μπρούσκο) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 20 јули 2019.

 1. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Женски
  Гледај на интернет ги има сите епизоди
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Вечерва ја пуштаат втората сезона на Госпоѓа Фазилет и Нејзините Ќерки,а првата сезона на Бруско заврши во петок,можеби е ставена на пауза.
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  23.984
  Пол:
  Женски
  Иако константно не ја следам, неколку пати случајно ја имам загледано и содржински е делува океј, задржува внимание. За разлика од повеќето тука, глумците не ми се воопшто симпатични, поготово женските. Во глобала ми се некако антипатични. А и што по ѓаволите им е со скоро 800 епизоди? :fubar: По една секој ден да гледам без прекин, тоа се повеќе од две години. Не би се задржала толку на една серија. :x
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.970
  Допаѓања:
  131.096
  Пол:
  Женски
  Зошто вака одеднаш ја прекинаа? :)
   
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Првата сезона заврши во петок,на пауза е.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.970
  Допаѓања:
  131.096
  Пол:
  Женски
  Аха, фала на инфо. :)

  Сепак глупо шо толку кратко ја даваа, а 700 и кусур епизоди се. :D
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Си пополнуваа програма додека дојде Септември.Септември дојде и еве вчера почна 2 сезона на Госпоѓа Фазилет и Нејзините Ќерки.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Сител најави нови епизоди.
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.970
  Допаѓања:
  131.096
  Пол:
  Женски
  Не се интересни, ја прекинаа уште на старт, па сеа пак нови епизоди. |(
   
  На ohlalalala и nextredstyle им се допаѓа ова.
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Мене ми здосади во последните епизоди од првата сезона.
   
  На ohlalalala и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 11. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Женски
  Гледајте на интернет ги има сите ама има доста епизоди јас околу година ипол ја гледав
   
 12. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.633
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум ја гледала серијава, ама на реклами го манјачев плавиот:inlove:
  Изгледа сезонава ќе ја гледам поради него:$
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.970
  Допаѓања:
  131.096
  Пол:
  Женски
  Сеа не ми текнуваат имињата ама тој и швалерот за кој го остави таа плавиот ептен беа убави, да ја гледаш.
  Плус Крит е прекрасен, ради серијава добив желба огромна некогаш таму да отпатувам :inlove::inlove:
   
  На ohlalalala и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
 14. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  2.493
  Пол:
  Женски
  Барем да не ја синхронизираа. Го уништија со синхронизација, поинтересен беше на грчки.
   
  На Ygritte и azelea им се допаѓа ова.
 15. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  3.592
  Пол:
  Женски
  E пизодиве што ги даваат стари ми изгледаат, како потсетување? Кога ќе почнат со новите? И да, ми пречи синхронизацијата. Сакам да ги гледам сериите на нивниот изворен јазик, вака ми е како половина глума.
   
 16. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  2.493
  Пол:
  Женски

  Во понеделник ќе почне новата сезона, овие се од претходната како потсетување. Еден мејл би требало да им пишеме на сител да престанат со синхронизација ужас е.
   
  На BlackNight и nextredstyle им се допаѓа ова.
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Јас им пишав за ова на ФБ.
   
  На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  2.493
  Пол:
  Женски
  И јас им пишав сега, ти вратија нешто?
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.316
  Допаѓања:
  47.913
  Пол:
  Женски
  Не,ама и претходно им имам пишано за сериите(за термините) и ми враќаа по ден-два.
  Ако ми вратат,ќе пишам тука.
   
  На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  3.592
  Пол:
  Женски
  Баш. Ми фалат изворните гласови. Не дека грчкиот ми е омилен или ми се допаѓа ама серијата беше комплетна на тој начин и го изразувале целокупниот дух на местото.