1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брчки на млади години

Дискусија во 'Лице' започната од sonuvacka, 19 ноември 2010.

  1. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    :o пред околу 1 година ми се појавија брчки замислете на 24 години
    почнав да ги мачкам со бадемово масло не нема некој ефект
    јас се чудам ако на 24 имам брчки како ли ќе изгледам на 50 ц ц цц
    дали и кај вас така рано се појавуваат? и некој совет ??? :tmi:
     
  2. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    брчки на 24 години??? како е можно

    Кога се навлегува во 30-те, кожата започнува да ги покажува првите знаци на стареење - мали линии, малку нерамномерен тен, уморени, лесно потечени очи.
    Овој режим Anew Rejuvenate, помага во отстранувањето на површинскиот слој на мртви клетки, ја засилува клеточната структура и ги намалува порите.
    се надевам ќе ти биде од корист! ;)
     
  3. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    И јас сакам да почнам да користам превентивно некоја крема против брчки, не знам која може да се користи од 25 год. Имам слушнато дека во обична секојдневна крема можело да се става ампули со витамини А, Д и Е мислам дека беа. Ако некој знае поточно или има користено нека каже.
     
  4. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Превентивно само павловичева, а ако имате масно лице, ставајте ја само околу очите, помага ептен. Ова ми е совет од дерматолог. Мора да се внимава со превенцијата зашто ако лицето го третирате со антирид или антиејџ креми, ќе престане да произведува колаген зашто вие му внесувате колаген од надвор. За пушачи и за оние со сува кожа се препорачува антиридни креми да почнат да се користат околу 30тата. Инаку во павловичева може да се стави ампула со било кој витамин.
     
    На barbie-hilton и sonuvacka им се допаѓа ова.
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Пред 3години си ги забележав првите брчки на лицето. Незнам како се загледав баш тогаш така добро, детално, но навистина многу се разочарав. Посебно кај делот околу очите се доста видливи. Купував неколку различни креми, но ништо не ми помогна, барем не тие 4-5месеца додека секој ден ги користев. Затоа се помирив и се откажав од козметика за брчки :?: Здравје понатаму ако сеуште ми сметаат , можеби ке се одлучам за некое друго решение, кое не е крема :wasntme:
     
  6. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Меу нема што да се откажуваш мора да си користиш некоја козметика за превентива, ако не ти пријала оваа ќе си пробаш со некоја друга.Со редовна соодветна нега и посета на козметичар барем ќе ги ублажиш, бидејки неможеш да ги отстраниш тие веќе што се направиле.И редовно користи си Антирид за околу очи.Читајки ги претходните постови можам да кажам дека стварно сум среќна во тој поглед што уште немам ниедна брчка на лицево на мој години, ама се плашам за понатаму поготово за вратот.
     
  7. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    девојки имам 23 години и забечежувам брчки околку очите, бидејќи не сакам да користам никаквии креми решив да пробам нешто друго :lol:

    прочитав и видов на филм дека спермата содржи протеини и аминокиселини кои и помагаат на кожата да биде затегната и да го спречи појавувањето на брчките.

    бидејќи на серијата nip/tuck еднаш иамше епизода каде што ова беше тема пробав и јас и од кога сврши срцето, ја намачкав на лице :D и резултатите навистина беа супер, ама не ја повторив пак бидејќи заборавив но од денес ќе се трудам секој ден да ја нанесувам па ќе ви кажам резултати :D

    е сега ако имате други информации за ова споделете мн ме интересира ако не па пробајте па ќе делиме искуство :P
     
    На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    :o Жоел ме изнасмеа :rofl:
    Што нема една жена да направи за убавина :D
    Инаку, и јас имам слушнато позитивни искуства за Anew кремите. Поефтина варијанта е кремата од козјо млеко од Beauty Shop, познавам неколку жени кои ја користат и се презадоволни.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Имам брчки на челото. Татко ми секогаш ми викаше да не го кревам челото, ама ете...
    И уште одамна имам. Не се нешто длабоки(уф ама тешење), но ќе треба наскоро да превземам мерки...
     
  10. 135-5

    135-5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5
    Сакам да ги пробам кремите од афродита за лице на нив пиШува дека одстрануваат помали брЧки и спречуваат појава на нови.па незнам дали се ефикасни а сега ми треба да користам некој за против брчки но за млада кожа а имам мрсна кожа.па ако знаете за некој убав крем кажете а да биде ефикасен. :)
     
  11. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366

    хахах па смешно е да ама ефикасно, :P мајка ми има многу брчки а има само 47 години лицето воопшто не и е затегнато а јас сум на неа во тоа и ми е страв стварно. креми до 25 година не планирам да користам само на нивеа онаа за очи планирам да ја купам и како што прочитав во дневната крема да се стави витамин ц а во ноќната е и пола ц. инаку сермата најдобро го затегнува лицето и го праве мазно е така да знаете :D
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Јас генетски гледано ќе бидам изгужвана баба. :D
    За неполни 2 месеца ќе полнам 17, па имам малку покрај очите и кај устата, кога се смеам ( ) вака. Меѓутоа од секогаш сум ги имала, привикнав на нив. :)
     
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Исто и јас, имам 18 а линии покрај устата и под очите ко збрчкана 40 годишна жена. :o
    Размислував за дермални филери, ама после треба редовна терапија и на тоа изгледа. :tmi:
     
  14. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    јас имам брчки околу очите и почнав да користам од солушн од авон,го имам ноќниот,дневниот и за околу очи, ама што знам некако како да не ми помага.кожата на лицето ми е сува.под очите ми стои и како по малку набрана леле ужас :@ Што користите вие во таков случај,мислам за сува кожа и резултат?
     
  15. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Мене многу ме нервираат оние линии што ми се кај вратот и кај очите :devil:
     
  16. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Среќа немам :tmi: а генетски гледано ако се метнам на милата ми бабичка и мајка, не би требало да имам :lol: на баба ми и даваат 65 години, а има 80 :clap: толку и е убаво и мазно лицето ко да нема брчки,сите и завидуваат.и ден денес нема да помине ден, а да не го исчисти со бадемово млеко и да се намачка со бекутан крема :P закон е ,пу пу да не ја урочам.исто и мајка ми нема ,а јас на 25год немам приметено ни кај мене.
     
  17. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    леле колку брчки имам околу очите кога се смејам! :devil: ко некоја стара баба исто и многу се нервирам. еве зедов една маст од докторс па да видиме дали ке има подобрување!
     
  18. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    И јас имам на челото најмногу и тоа едни добри 3 линии така подолги :lol: :lol: ама мислам дека тоа ми е наследно од татко ми бидејки и на него челото му е такво со 3-4 линии.А бидејки имам исто форма на чело како неговата мора да имам и брчки хахаххахаха
     
  19. bells2011

    bells2011 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    кремата од Афродит ја користам со години и навистина е прекрасна таа линија. И тоа само кремата без антиридот. Е сега ке мора веке антирид....
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Alisia

    Alisia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво, денес се решив да купам некаква крема против брчки зашто ем ми е време *накај 28 г. одам, ем веќе се ептен забележливи брчките што ги имам.
    Во парфимеријата немаше некој избор освен линијата на Нивеа против брчки која ми беше скапичка некако па не земав ништо. Имате некоја препорака за некоја крема што сте ја испробале и се покажала како добра?