1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брчки на млади години

Дискусија во 'Лице' започната од sonuvacka, 19 ноември 2010.

 1. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  :o пред околу 1 година ми се појавија брчки замислете на 24 години
  почнав да ги мачкам со бадемово масло не нема некој ефект
  јас се чудам ако на 24 имам брчки како ли ќе изгледам на 50 ц ц цц
  дали и кај вас така рано се појавуваат? и некој совет ??? :tmi:
   
 2. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  брчки на 24 години??? како е можно

  Кога се навлегува во 30-те, кожата започнува да ги покажува првите знаци на стареење - мали линии, малку нерамномерен тен, уморени, лесно потечени очи.
  Овој режим Anew Rejuvenate, помага во отстранувањето на површинскиот слој на мртви клетки, ја засилува клеточната структура и ги намалува порите.
  се надевам ќе ти биде од корист! ;)
   
 3. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  И јас сакам да почнам да користам превентивно некоја крема против брчки, не знам која може да се користи од 25 год. Имам слушнато дека во обична секојдневна крема можело да се става ампули со витамини А, Д и Е мислам дека беа. Ако некој знае поточно или има користено нека каже.
   
 4. viki85

  viki85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  21
  Превентивно само павловичева, а ако имате масно лице, ставајте ја само околу очите, помага ептен. Ова ми е совет од дерматолог. Мора да се внимава со превенцијата зашто ако лицето го третирате со антирид или антиејџ креми, ќе престане да произведува колаген зашто вие му внесувате колаген од надвор. За пушачи и за оние со сува кожа се препорачува антиридни креми да почнат да се користат околу 30тата. Инаку во павловичева може да се стави ампула со било кој витамин.
   
  На barbie-hilton и sonuvacka им се допаѓа ова.
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.046
  Пред 3години си ги забележав првите брчки на лицето. Незнам како се загледав баш тогаш така добро, детално, но навистина многу се разочарав. Посебно кај делот околу очите се доста видливи. Купував неколку различни креми, но ништо не ми помогна, барем не тие 4-5месеца додека секој ден ги користев. Затоа се помирив и се откажав од козметика за брчки :?: Здравје понатаму ако сеуште ми сметаат , можеби ке се одлучам за некое друго решение, кое не е крема :wasntme:
   
 6. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
  Меу нема што да се откажуваш мора да си користиш некоја козметика за превентива, ако не ти пријала оваа ќе си пробаш со некоја друга.Со редовна соодветна нега и посета на козметичар барем ќе ги ублажиш, бидејки неможеш да ги отстраниш тие веќе што се направиле.И редовно користи си Антирид за околу очи.Читајки ги претходните постови можам да кажам дека стварно сум среќна во тој поглед што уште немам ниедна брчка на лицево на мој години, ама се плашам за понатаму поготово за вратот.
   
 7. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.365
  девојки имам 23 години и забечежувам брчки околку очите, бидејќи не сакам да користам никаквии креми решив да пробам нешто друго :lol:

  прочитав и видов на филм дека спермата содржи протеини и аминокиселини кои и помагаат на кожата да биде затегната и да го спречи појавувањето на брчките.

  бидејќи на серијата nip/tuck еднаш иамше епизода каде што ова беше тема пробав и јас и од кога сврши срцето, ја намачкав на лице :D и резултатите навистина беа супер, ама не ја повторив пак бидејќи заборавив но од денес ќе се трудам секој ден да ја нанесувам па ќе ви кажам резултати :D

  е сега ако имате други информации за ова споделете мн ме интересира ако не па пробајте па ќе делиме искуство :P
   
  На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.072
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  :o Жоел ме изнасмеа :rofl:
  Што нема една жена да направи за убавина :D
  Инаку, и јас имам слушнато позитивни искуства за Anew кремите. Поефтина варијанта е кремата од козјо млеко од Beauty Shop, познавам неколку жени кои ја користат и се презадоволни.
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.472
  Допаѓања:
  63.973
  Пол:
  Женски
  Имам брчки на челото. Татко ми секогаш ми викаше да не го кревам челото, ама ете...
  И уште одамна имам. Не се нешто длабоки(уф ама тешење), но ќе треба наскоро да превземам мерки...
   
 10. 135-5

  135-5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Сакам да ги пробам кремите од афродита за лице на нив пиШува дека одстрануваат помали брЧки и спречуваат појава на нови.па незнам дали се ефикасни а сега ми треба да користам некој за против брчки но за млада кожа а имам мрсна кожа.па ако знаете за некој убав крем кажете а да биде ефикасен. :)
   
 11. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.365

  хахах па смешно е да ама ефикасно, :P мајка ми има многу брчки а има само 47 години лицето воопшто не и е затегнато а јас сум на неа во тоа и ми е страв стварно. креми до 25 година не планирам да користам само на нивеа онаа за очи планирам да ја купам и како што прочитав во дневната крема да се стави витамин ц а во ноќната е и пола ц. инаку сермата најдобро го затегнува лицето и го праве мазно е така да знаете :D
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Јас генетски гледано ќе бидам изгужвана баба. :D
  За неполни 2 месеца ќе полнам 17, па имам малку покрај очите и кај устата, кога се смеам ( ) вака. Меѓутоа од секогаш сум ги имала, привикнав на нив. :)
   
 13. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.473
  Исто и јас, имам 18 а линии покрај устата и под очите ко збрчкана 40 годишна жена. :o
  Размислував за дермални филери, ама после треба редовна терапија и на тоа изгледа. :tmi:
   
 14. anab

  anab Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  55
  јас имам брчки околу очите и почнав да користам од солушн од авон,го имам ноќниот,дневниот и за околу очи, ама што знам некако како да не ми помага.кожата на лицето ми е сува.под очите ми стои и како по малку набрана леле ужас :@ Што користите вие во таков случај,мислам за сува кожа и резултат?
   
 15. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Мене многу ме нервираат оние линии што ми се кај вратот и кај очите :devil:
   
 16. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Среќа немам :tmi: а генетски гледано ако се метнам на милата ми бабичка и мајка, не би требало да имам :lol: на баба ми и даваат 65 години, а има 80 :clap: толку и е убаво и мазно лицето ко да нема брчки,сите и завидуваат.и ден денес нема да помине ден, а да не го исчисти со бадемово млеко и да се намачка со бекутан крема :P закон е ,пу пу да не ја урочам.исто и мајка ми нема ,а јас на 25год немам приметено ни кај мене.
   
 17. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  леле колку брчки имам околу очите кога се смејам! :devil: ко некоја стара баба исто и многу се нервирам. еве зедов една маст од докторс па да видиме дали ке има подобрување!
   
 18. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  И јас имам на челото најмногу и тоа едни добри 3 линии така подолги :lol: :lol: ама мислам дека тоа ми е наследно од татко ми бидејки и на него челото му е такво со 3-4 линии.А бидејки имам исто форма на чело како неговата мора да имам и брчки хахаххахаха
   
 19. bells2011

  bells2011 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  кремата од Афродит ја користам со години и навистина е прекрасна таа линија. И тоа само кремата без антиридот. Е сега ке мора веке антирид....
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Alisia

  Alisia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Здраво, денес се решив да купам некаква крема против брчки зашто ем ми е време *накај 28 г. одам, ем веќе се ептен забележливи брчките што ги имам.
  Во парфимеријата немаше некој избор освен линијата на Нивеа против брчки која ми беше скапичка некако па не земав ништо. Имате некоја препорака за некоја крема што сте ја испробале и се покажала како добра?