1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брчки на млади години

Дискусија во 'Лице' започната од sonuvacka, 19 ноември 2010.

  1. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Онаа кремата од нивеа шо е за брчки само за повозрасни жени е?? Знае некој?? Инаку и ја со моите 20 год се мачам со тој проблем.Брчки ми се појавија најверојатно поради тоа што навечер после излегување никако не си го миев лицето :tmi: ,,ме мрзеше,ама сеа си патам :doh: ...глупа жена !!! :fubar:
     
  2. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    http://doktori.mk/element/view/4cfedf73 ... alku-brcki

    еве неколку совети како до помалку брчки. Јас имам околу очите и на челото и знам дека ми се појавија зошто често мижуркам, значи избегнувајте го тоа.
     
  3. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    На млади години не би препорачувала креми за брчки, соодветна крема за лицето е најдобро. Јас веќе неколку дена почнав да користам масло од Јојоба на природна база е, 2, 3 пати неделно, го поминувам нежно лицето со памук, навечер пред спиење. Уште од првиот пат се забележа дека е помека кожата, сеуште немам брчки но сепак е подобро нешто на природна база отколку овие кремите што содржат секакви хемикалии.
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.088
    Допаѓања:
    11.252
    Јас некако кожата под очите уморна ми е се примети, е сега не дека не спијам или седам до доцна, ама имам 27 год. Инаку немам некои видливи брчки, па сериозно да се загрижам. Сега гледам дека млади девојки побрзо стареат, не знам дали е до хранаат или до што е.
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    isto i jas i mn se nerviram
     
  6. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Најмногу делуваат климатские промени,пушењето и стресот.
     
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Јас летово имав смртен случај, еден куп проблеми, нервирања, сонцево дополнително и лицето ми се испи. За 3 месеци како 3 години да остарев.
    Сфатив дека не сум се ни погледнала во огледало цело време. И сега не можам да се препознаам.
    Не знам дали да земам некоја крем или ќе ми живни после летово.. :(
     
  8. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    Овие двете линии на челото ме нервират, некоја хидратантна крема, само да не е за зрела кожа, барем малце да се ублажат, постои ли неке такво чудо? :?:
     
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anabelaaa

    Anabelaaa Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Јас уште некој месец ке полнам 27 и многу се разочарав кога забеележав брчки околу очите,сакам да почнам да користам крем од еуцерин Q10(дневен,ноќен,и за околу очи) или пак со хијалуронска киселина оти овие од еуцерин кремовиве ептен ми ги исфалија најубави биле. Ако има некој користено нека ми пише да знам дали се стварно ефикасни...Инаку еднаш бев на едно предавање од страна на дерматолози каде ни објаснуваа дека никогаш не е рано да почнат да се користат креми со колаген...зошто ако и фали на кожата колаген ке го искористи од кремот,ако има доволно нема да го искористи,ама битно не било стетно и на бебе да намачкаме таков крем... Е сега не знам коллку е ова точно,ама така ни кажа дерматологот...и има некоја логика....незнам
     
  10. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Мене негативно ми влијае, абе дури да отидам до вц да се измијам, цело лице ми се вцрвенува и почнува да ме пече. Незнам оти.. можеби токсична му е на мојов.. :D
     
  11. yonce

    yonce Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    13
    Ме преплаши таа каде што одам на козметичар. Ми рече, твојата кожа е пресува и мораш да ја храниш со хидратантен крем. Бидејќи јас сум шубеџифка си купив балсам со невен. Се надевам ќе има добри резултати :|
     
  12. cherry2

    cherry2 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    јас конечно си погодив крема за лице,на Росал е ,face fit ,едноставно прекрасна. Може да се користи и на помлади години,буквално ми ги исчисти сите мозолчиња и ако редовно ја ставам лицето ми е стакло.Некаде околу 400 или 500 денати ја купив ама и вредат парите ё :)
     
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Иако имам 36 год.немам брчки на лицето и не користам креми anti age.
    Има влијание и тоа што кожата ми е нормална до комбинирана,ретко се шминкам со сите пропратни работи,бидејќи кожата тоа не ми го поднесува.За секојдневна употреба го користам кремот Very my 3 во 1 од Oriflame и прекрасно го матира лицето,а и долготраен е.Дава природен и свеж изглед.
    Во процесот на стареење на кожата најголемо внимание има генетиката и исхраната.
     
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.088
    Допаѓања:
    11.252
    Блазе си ти. Сега младите се повозрасни изгледаат и имаат брчки. Јас мислам генетиката е пресудна и стресот. Колку пати сме виделе жени кои како девојки биле убавици, а сега се остарени и пропаднати?
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Јас на моиве години имам мали брчки околу очите. Многу ме нервираат.
    А еве мајка ми нема, а жена во години.
     
  16. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Ај и јас ќе пробам па ќе ви кажам. :D Баш читав за ова дека на 10 дена може да се става, и за креми од овча плацента дека биле добри за против брчки. Па ова со спермата бесплатно :D да го испробаме.
     
  17. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Леле ова со спермава сериозно? Ке почнам и јас да се мачкам. х
    ахахха
     
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Креми од овча плацента за нега на лице и раце има во каталозите на tianDe.Кога бев на промоција една девојка доби гратис пилинг за лице на основа на овча плацента.Ефектот беше буквално :o .Кожата беше видно сјајна и свежа.Јас имам искуство со кремата за раце.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Ми се појавија брчки а имам 20 год. брчките ми се над носот ги напрегам очите на сонце ...а не носам очила-не можам.. Лек?
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Побарај некој серум или крема која ќе ти го потхрани и затегне тој дел.
    Кремите за почетни брчки се препорачуваат за над 25-27 години но кога веќе имаш проблем ќе мораш да земеш од тие креми. Сепак нанесувај крема за против брчки само локално, односно над носот каде што очигледно е дека ќе ти се појават брчки, немораш на цело лице.
    Најдобро прашај во аптека или пак во некоја од дрогерииве Космо, ДМ ќе ти препорачаат нешто.
    Зависи и колку пари си спремна да дадеш. Јас како што знам има од сите фирми Нивеа, Гарниер, Зиаја, од поскапиве брендови Диор, Клиник, Есте Лаудер, медицинските Еуцерин, Виши, Авен...