1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брчки на млади години

Дискусија во 'Лице' започната од sonuvacka, 19 ноември 2010.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    што точно треба да содржат кремите?
    Што треба да пишува на нив?
     
  2. puzzle

    puzzle Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    19
    Мислам дека во твојов случај станува збор за мимични брчки а не за брчки кои настануваат со текот на стареењето. Побарај на интернет како да почнеш да се справуваш со нив со козметика на природна база. И ако ти помага нешто пиши и за мене да си знам :$ .
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Епа ете како што кажува насловот, јас сум во пубертет имам само 16 години а имам брчка на челото.
    Прво си мислев дека е до мојата психа бидејќи сум опседната со изгледот итн, но потоа и домашните забележаа, и ми рекоја ништо страшно генетика, и татко ми имал на 16, но грозно ми е, имам 16 години неможам ни оние кремовите за брчки да ги користам страв ми е, помош ајде ве молам.
    И ве молам без "посети дерматолог".
    Совет ??
     
  4. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Mi se pojavija brcki na celoto imam 17 g kazete mi nekoja krema ili sto bill.Ne mozam da se zamislam sebe so kako ke izgledam na 30g.
     
  5. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    ИТНО ИТНО ИТНО!!!
    ДЕВОЈКИ КОЛКУ И ДА ЗВУЧАМ ПАНИЧНО, ПАТЕТИЧНО И НЕСФАТЕНО ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ!!! ИМАМ 23 ГОД. И ЕДНА БРЧКА ОД ЛЕВАТА СТРАНА ВО ПРЕДЕЛОТ ДО УСТАТА, ДУРИ ПАЗАМ ДА НЕ СЕ СМЕАМ СЕ ГРЧАМ КОЛКУ ДА НЕ ЈА ИНТЕНЗИВИРАМ УШТЕ ПОВЕЌЕ, МИ ИДЕ ДА СЕ УБИЈАМ, ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ ДАЛИ ДА ИДАМ НА ДЕРМАТОЛОГ ЗА ФИЛЕРИ И КОЛКУ КОШТААТ ОТПРИЛИКА ИЛИ НЕКОЈА ДРУГА ОПЦИЈА, ПОМАГАЈТЕ ВЕ МОЛАМ! ;(
     
  6. ArmaniCode

    ArmaniCode Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.162
    Пол:
    Женски
    Koristete krema za soncanje so zastiten faktor pod vasata dnevna krema za lice. Se prodavaat specijalno za taa namena i ne ostavaat beli tragi. Na ovoj nacin ke sprecite pojavuvanje na brcki. Ako ja zastituvate kozata od losite efekti na sonceto i ja hidrirate so dovolno pienje voda i dobra hidratantna krema za lice, ke i go podobrite kvalitetot.

    Ako kozata e veke ostetena i polna so brcki, nitu najskapata krema ne pomaga. Se e vo preventivata.
     
    На eliesaab, Tanjamm и Askopje им се допаѓа ова.
  7. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    ЕПА КАЈ МЕНЕ ВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА БРЧКАТА, ШТО ДА ПРАВАМ? ;( ДАЛИ НЕКОЈ ИМАЛ ИСКУСТВО СО ФИЛЕРИ? ДАЛИ Е БОЛНО? ДАЛИ САМО ЕДЕН ФИЛЕР Е ПОТРЕБЕН? И КОЛКУ КОШТААТ?
     
  8. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    ВЕ МОЛАМ ТИЕ ШТО СТЕ КОРИСТЕЛЕ ФИЛЕРИ ДА КАЖЕТЕ ИСКУСТВО ЗАТОА ШТО ВО СПРОТИВНО ЌЕ ПОЛУДАМ ;(
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @honest girl незнам зошто си толку исплашена кога тоа се нормални брчки, сите имаме дури од тинејџерски години по некоја брчка од смеење. Не си прави нешто што е неприродно за твојот млад организам.
     
  10. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Денес прашував по ординацииве и разбрав дека филерите биле природни, т.е тоа е хијалуронска киселина која веќе ја има во нашиот организам, знам дека сум испаничена можеби за некого без потреба ама ептен ми значи надворешниот изглед.
     
  11. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Poarno da se ispanicis ako ne ti odi skoloto.
    Beskolo si kako beznoze, a so nekoja brcka, cel svet rabota ke ti dade.
     
  12. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Абе настрана од сарказмот али да ти кажам такви времиња дојдоја за жал, не се цени сеа школото.
     
  13. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @honest girl тие филери имаат 6-12 месеци траење после тоа пак треба да се става и така неограничено. И многу скапо. Толку е страшно?? Сите имаме мимични брчки, некои повеќе кај устата, некои кај очите или на чело. Опушти се!
     
    На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Разгледај во Авон, таму има експресен измазнувач за брчки од линијата Anew само не верувам дека е за твоја возраст со оглед на тоа што црвената амбалажа кај производителите обично значи дека се наменети за кожа 45+. Вака изгледа. [​IMG]
    И немој толку да се анализираш, колку повеќе се нервираш, шансите за нови брчки се поголеми. Можеби само ти треба добра хидратација на кожата, јас имам приметено пример некогаш ми се познаваат две мали вертикални линии меѓу веѓите, и потоа пак ми исчезнуваат, едноставно кожата била посува од обично, сигурно и кај тебе е така. Еве сега се видов немам ништо, а некогаш ми се ептен видливи, посебно летно време кога кожата е изложена на сонце. Затоа секогаш користам крема со СПФ и кога се сончам никогаш не го сончам лицето, секогаш ми е покриено.

    Мој совет ти е да набавиш некој квалитетен серум, или да користиш масла за лице, верувам дека ќе имаш подобрување.
     
    На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Не е страшно, само како линија од едната страна пошто на таа страна ми бега осмехот, али ми удира на психа што да правам неможам да го контролирам. Мене ми кажаа за површински брчки помалку се става од филерот и со тоа и цената се намалувала ќе пробам па ќе пишам колку сум задоволна и ми кажаа дека една година траело па ќе видиме, како и да е фала на советите.
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  16. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Mnogu pogresno.
    Luge krediti zimaat za da se obrazuvaat.
    Gradov jas kade sto ziveam nema covek bez 2 fakulteta i uste miljon kursevi.
    Lepota e prolazna rabota.
    Moze samo vo Mk. da pominuva, ama nadvor , neznam za toa.
    Sedni razmisli.
    Site, koga togas ke se zbrckaat, ama obrazovanieto, nosi doblesti koj nemozat da ti nastetat.
    Sto postar, sto popameten (se razbira samo ako konstantno se obrazuvas).
     
    На Tanjamm и oblace1 им се допаѓа ова.
  17. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Овде не се цени, сите идат на факултет, неможеш да се истакнеш у образованието денес, од проста причина што скоро сите се со факултет и на крај некој со основно ќе ти ја земе работата пред нос, и ја сум за едукација и образование ама слободно можам да потенцирам дека повеќе надвор од школото сум научила него ли во школо.
     
  18. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Добро се држам досега,иако не е до мене.Или можеби е,не знам.Тоа со шминката има логика.Еве јас не се шминкам многу и кога се шминкам ја отстранувам шминката,а со пудра сум скарана подолго време.Можеби и генетиката има тука улога,мајка ми нема многу брчки.Зачудувачки е како деца имаат брчки.Братучедка ми нема ни 15 години па и се познаваат линии на челото,тоа сум го забележала и кај многу колешки.Со исхраната гледам да избегнувам не здраво, има пропусти како кај секој,но не претерувам.Се надевам стресот нема да ми остави поголеми последици врз моето лице,и ќе се трудам да го избегнувам колку можам.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Epa se gleda kolku si naucila.
    Ajde ke pravime moabet koga ke porasnes.
    Ocito si mnogu mlada, treba uste leb da jades i knigi da citas.
    Se vo zivotot moze da propadne, drug da ti go odzeme, da ti izgore imovina...., ama znaenjeto od kniga i obrazovanieto nikoj, ama bas nikoj na svet nemoze da ti go zeme.
    Pa ti vidi sto bi ti ostanalo posle 20god koga treba semejstvo da ranis.
    Ako mislis deka model ke stanes i ke zarabotis, bogami smesno.
    Znaes kolku ima poubavi od tebe. I tamu konkurencijata e golema.
    Mozeme nie vaka do beskonacnost, ama ti si mala i neoformena, ne si ni go svatila zivotot, doprvo ke vidis.
     
    На prashinka, Tanjamm, oblace1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    ^ muabeti drzat voda, ama ne za ovaa tema.
    Lugeto pisuvaat za sovet i mislenje, zatoa se i vika temava kako sto se vika, kakva vrska ima sega obrazovanie so brcki?

    @honest girl i jas bi ti kazala ko sesilija. Probaj, stavaj od nekoe maslo za lice navecer pa kje ja vidis sostojbata. Ne se fakjaj vednas za fileri. Ima vreme i za toa. Mada i jas veruvam deka toa samo vo tvoite oci izgleda strasno mnogu. :)
     
    На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.