1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брчки на млади години

Дискусија во 'Лице' започната од sonuvacka, 19 ноември 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @honest girl опиши ни ја твојата дневна рутина во одржување на кожата на лицето да видиме дали ти е проблемот во негата. Дали правилна нега му посветуваш на лицето?
    Не почнувај одма со филери, ако не го негуваш правилно лицето тогаш прашање на време кога на друго место ќе ти се појави брчка.
    За почеток почни со употреба на серум со хијалуронска кислеина или крема и нанесувај на деловите кои ти се по склони на брчки.
     
  2. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Причината за линијата која е површинска но се познава е како резултат на осмехот што ми бега на таа страна на друго место немам воопшто брчки инаку се грижам за кожата најдобро што можам редовно ја чистам шминката и користам хидратантна крема на органска база од хаушка со други креми не го преоптоварувам лицето.

    А зошто не филери? Ми кажаа по ординацииве дека тоа е природна супстанца која веќе ја имаме во организмот...
     
  3. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Добро е, се потсмири малку, почна да пишуваш со мали букви(highfive).
    Можеш ли ти да ја сликаш таа брчка и да ни ја покажеш?
    Да видиме дали е нам ќе ни изгледа толку страшно колку што ти изгледа тебе...

    Околу ординациите- тие ќе ти кажат сѐ што сакаш да чуеш само за да ти ги земат парите, не го заборавај тоа.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Не сакам епен оф топик да забегам ама да одговорам чисто од почит, разбирам што сакаш да кажеш јас и не сум така мала и неоформена како што опиша имам 23 и завршено факултет ова е скроз друга тема а мислењето и ставот за образованието ми останува ист. Грижата за сопствениот изглед мислам дека не е негативна одлика. Поздрав
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Taa prirodna stupstanca se vika hijaluronska kiselina i funkcijata i e da ja odrzuva elasticnosta na kozata i da so tekot na godinite se gubi no ti imas samo 23. Taa sostojka ne ja ima samo vo filerite tuku vo milion kremi na pazarot. Konkretno od kozmetika Afrodita imas cela linija ma kremi i serumi so hijaluron, mozebi ke ti se namali brckata.
    Jas smetam deka ti e mbogu rano da upotrebuvas fileri no sepak ti si znaes...
     
    На Tanjamm, Mama25, honest girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Има и на Балеа, [​IMG]
    знам @Moira многу го фалеше тоа најдесно.
    Ама обично овие линии со хијалурон се за кожа над 30 години.

    Редактирам.
    Не се гледа најдобро на сликата, пробај доколку можеш сликај со камера со повеќе мегапиксели, ова ми изгледа дека е сликано со камерата од компјутерот.
    Ако е таа црната линија десно, тогаш сепак се приметува, ете можеш со бустерот најдесно да пробаш да видиш како ќе ти се покаже.
     
    На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Вака значи како линија ми е, кога ја гледам на огледало се гледа дека е површинска посебно кога се смеам ми се изразува повеќе,д-р Коста ми рече дека е како резултат на осмехот, мимични брчки или нз уште како ги викаат, ми кажа дека филерот ќе направи да исчезне линијата за околу една година и потоа пак на исто ќе се врати воопшто не било штетно и не оставало последици во смисла да стане имуна кожата на хијалурон па да нема спас после е сега ако ме лаже не знам што да кажам.

    @sesilija
    @mims-89
    Вие некако ме премислувате :?: нз што да правам, за креми немам трпение а наводно филеров одма давал резултати.

    Ај да не замарам и да не се повторуваме доволно ми кажавте и фала за советите, јас ќе видам што како па ќе пишам резултати.
     
    Последна измена: 24 септември 2015
  8. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Женски
    Дај препорачајте ми некоја крема поефикасна против брчки? Пишувам никој не ми одговара :( имам години и на челото имам бајги линии кои ми се познаваат многу и од левата страна испод окото...за пазење се пазам многу, правам маски, легнувам со масла бадемово или пак маслиново ама пак еве.
     
  9. sani_22

    sani_22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво дали некој ги има користено овие креми со хијалуронска киселина jelenaswonderfulcolors.blogspot.com Bioten Hyaluronic 3D.JPG
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.845
    Имам 25. На челото ми се појави брчка. Линија длабока. Што да почнам да користам додека е со време?
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.999
    Допаѓања:
    11.120
    Имаш искуство, постојано ставаш крема за сончање, лето, зимо? Јас ми се појавија ситни брлки околу очи кои се гледаат кога се смеам, а имам над 30 години, и се си мислам не посветував доволно внимание кога одев на одмор да се сончам, инаку одам по 3 дена на одмор, значи се сончам малку. Искуство со креми за сончање? Колку висок фактор да се користи преку цела година?
     
  12. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    На челото немам брчки но имам smile lines (не знам како да ги преведам :D). Некое чаре да се намали видливоста?
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Кога ставаш крема, масло, или било што влажно на лицето, одвои некоја минута за масирање, ако имаш некој ваков ролер, уште поубаво.
     
  14. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    1.171
    Колку години имаш ?
     
  15. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    21
     
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Каде може да се најде ваков ролер?
     
  17. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Мислам дека еднаш видов во МиниСо кај нас, ама најисплатливо ти е од Алиекспрес да си нарачаш кога ќе помине ситуацијава.
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    1.171
    Мислам дека во овој текст можеш да најдеш одговор на твоето прашање.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу :hug:
     
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.999
    Допаѓања:
    11.120
    Споредив две жени кои се иста генерација. Едната е постојано на сонце, работи во земјоделство, а другата сонце не ја фаќа. Резултатот е дека едната изгледа како девојката, а другата како баба.