1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бубрези кај фетус

Дискусија во 'Бременост' започната од maaicc, 2 јануари 2014.

 1. maaicc

  maaicc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vo momentov sum 25nedela od bremenosta i leviot pirlon bubreg na bebeto e 7mm a desniot 3.7mm. /Nekoi doktori velar deka e normalno za masko bebence a drugi deka e znak za nekoj sindrom kaj bebeto i me pratija na aminocinteza. ve molam za mislenje
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Тоа не е аминоцинтеза туку амниоцинтеза, испитување на плодова вода поради наследни заболувања и ментални нарушувања. Со оваа постапка не може да се утврди во иднина дали детето би имало генетски нарушувања или можност за психички болести, но може да се утврди состојбата на срцето и внатрешните органи кај плодот, токму затоа и ти ја препорачале.
  Нема што да бараш мислења од виртуелни членови на форум, не можеш за здравјето на твоето дете да прашуваш на форум, убаво те пратиле на испитување кое е многу корисно и психички подготви се за истото. Никој тука не знае да ти каже што и како, туку гинекологот кој ќе го направи тој зафат ќе ти објасни.